מרכז לימודי יהבים - ללמוד אחרת

יהבון

31.1.14 - גליון מספר 1

מתחילים סמסטר קיץ של בגרויות - מוזמנים להצטרף אלינו ללמידה אחרת

בגרות אקסטרנית (או של נבחני משנה) שונה מהבגרות בבית-הספר התיכון בנושא עיקרי אחד: הציון היחידי הקובע הוא ציון המבחן, ללא ציון שנתי או "מגן". שיטה זו נוחה לתלמידים אשר הלמידה השוטפת בבית-הספר פוגעת בהם על-רקע של חוסר-התמדה, אי-הכנת שיעורי בית, העדרות וכו'. 

שיר, כיתה יא, למדה בשלוש מסגרות חינוכיות (שני תיכונים ופנימיה), אך לא מצאה את מקומה באף אחת מהן. בכל אחת מהן הגדירו אותה כתלמידה בעלת “פוטנציאל בלתי מנוצל”, תלמידה פטפטנית ומלאת חיים, פופולארית בקרב התלמידים ואהודה על המורים – אך ללא הצלחה במבחנים של בית הספר או במבחני הבגרות.

 

להמשך - לחצו כאן

ריצ'רד לאבוי - איש חינוך מופלא

ריק לאבוי הוא ד"ר לחינוך מיוחד אשר ניהל בתי-ספר ופנימיות לתלמידים בעלי לקויות-למידה. הוא מוכר לאנשי חינוך מסרט-החובה שלו בהכשרת מחנכים: "כמה קשה זה יכול להיות?" בו מצולמת סדנה שהוא מעביר לקהל מגוון של הורים, מורים ותלמידים, ובמהלכה הוא מצליח לדמות לקהל כיצד זה מרגיש להיות תלמיד עם לקויות למידה והפרעות קשב. הוא כתב ספרים בנושא מוטיבציה של ילדים עם הפרעות קשב, ואת ספרו "כל-כך קשה להתיידד אתך" מכירים אנשי חינוך, מטפלים והורים רבים.

בסרטון בו ניתן לצפות דרך הלינק המצורף, ריק לאבוי מסביר לקהל כיצד ניתן לדמות את הדימוי העצמי והביטחון של ילדים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב לאסימוני משחק ספורים אשר הולכים ואוזלים.

צפו וקבלו מודעות ואבחנות חדשות - צידה לדרך!

פינת הפרגון - פורום מטפלים לסטודנטים

בקיץ 2011 פרצה בישראל המחאה החברתית. דפני ליף עברה לגור באוהל וסחפה אחריה אלפי צעירים. אנחנו שבשלב זה היינו כבר מבוגרים, מבוססים מקצועית ואחרי שנים רבות של התמודדות עם קשיי החיים והפרנסה לא יכולנו שלא לזכור עד כמה תקופת הסטודנטיאליות עלולה להיות מתישה ואפילו מייאשת.

כשהיינו בני 30 בערך, נאבקנו עם הגשת העבודות, לימוד למבחנים, חיפוש בני זוג... נאבקנו עם בוסים "לא נחמדים" בעבודות פשוטות, משמימות ולא מתגמלות. ברקע היו ההורים שרצו ש"נסתדר" וההצצה לעתיד היתה מפחידה.

חיפשנו דרכים. חלק מהכאב והבלבול הוטבע בעשן ובאלכוהול. חלקו הוקל בעזרת ספורט. קצת מהבדידות התפוגגה אצל בני זוג זמניים יותר ופחות. לעיתים שיתפנו את ההורים אבל יותר משנעזרנו... הרגשנו אשמה שהדאגנו אותם. ניסינו כל פיתרון זמין וזול.

חלמנו על טיפול פסיכולוגי. אבל לא היה על מה לדבר. הוא עלה כמו המשכורת החודשית שלנו (בחודש בו הרווחנו כסף...). כשפנינו לתחנות ציבוריות הציעו לנו להמתין חצי שנה ואז להצטרף לקבוצה טיפולית... ברי המזל בינינו זכו לטיפול (מידי אנשי מקצוע מצוינים), רק שהחדרים היו קרים ומנוכרים ובזמן ההמתנה פגשנו מטופלים במצב מבהיל.

הזכרון המר הזה הביא אותנו לקבל החלטה: לאפשר לדור הסטודנטים הנוכחי טיפול פסיכולוגי פרטי לחלוטין, תומך ומעמיק בהשקעה שאפשרית גם לסטודנטים. אנחנו מאמינים בטיפול. טיפול רגשי עמוק, מבוסס על ידע רחב יריעה מקצועי. קשר מבוסס שנרקם בין מטפל למטופל בתנאים דיסקרטים, בחדר מטופח וללא הפרעות, כך הקמנו את פורום המטפלים, פורום של פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים, שעובדים בקליניקות הפרטיות שלהם ברחבי הארץ ונותנים טיפול פסיכולוגי, בתעריף מוזל, לסטודנטים בכל מוסד לימודי.

http://forumetaplim.ravpage.co.il/contact

 

 

 

מוזמנים ללחוץ כאן כדי להיכנס לאתר שלנו 

או למצוא אותנו בפייסבוק

למי שאוהב לדלג:

חדש במרכז לימודי יהבים