{{preheader}}

יום שישי | 25.2.2022

פגישות חשובות

ביום שלישי אירחנו במועצה את השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, שהגיעה לחגוג איתנו את סיום שלב א' בפרויקט ההתייעלות האנרגטית של המועצה. השרה ואני סיירנו במועצה, שוחחנו על האתגרים וההצלחות. השרה התחייבה לסייע לנו להפוך את מרחב השקמה למרחב ביוספרי רשמי מטעם אונסק"ו והתרשמה עמוקות מהתוכניות שאנחנו מפתחים סביב השקמה והחיבור לקהילה. את הטקס החגיגי לסיום עבודות ההתייעלות האנרגטית חגגנו בחממת ה- SouthUp בניר עם, יחד עם נציגי חברת חשמל שסייעו לנו להפוך את תאורת הרחוב ביישובי המועצה לתאורת לד חסכונית ואקולוגית יותר, בהשקעה של מיליוני שקלים. אתמול ביקר אצלנו מנכ"ל משרד התיירות דני שחר. גם עם המנכ"ל שוחחתי ארוכות על פיתוח מרחב השקמה כמרחב תיירותי ייחודי לשער הנגב- איזון בין הטבע, החקלאות והתיירות האזורית. דיברנו על שביל ב.מ.ה (ביטחון מים התיישבות) שאנחנו מתכננים לפתוח בחודשים הקרובים ומחבר בין כל הנקודות ההיסטוריות במרחב שער הנגב. בנוסף, המנכ"ל ואני ביקרנו במרכז המבקרים בנחל עוז, תצפית חץ שחור ובית שביתת הנשק. אני מודה לדני שחר ולשרה זנדברג על ביקורים פוריים ועל הנכונות הגדולה לסייע בקידום התוכניות שלנו.

החיים פה שוים

חודש פברואר "החיים פה שווים" עומד להסתיים, אחרי שבועות של פעילות ענפה וחוצה מחלקות- גם בבתי הספר, גם בישובים, בגני הילדים, בתרבות ובמתנ"ס. השבוע ילדי בתי הספר התנסו בהתנהלות יום יומית עם מגבלה פיזית ולמדו קצת יותר על האחר והשונה מהם. החוויה איתה יצאו הילדים היתה חוויה של למידה והבנה על החשיבות בקבלת האחר מהם. אלו היו שיעורים חשובים שאני בטוח שילכו איתם עוד זמן רב. אתמול סיכמנו את אירועי החודש בהפנינג משפחות יוצא דופן ומיוחד במינו באיבים- הצגה לכל המשפחה, סדנאות, פעילויות וקבלת שבת קהילתית בשפת הסימנים. זה היה סיכום נהדר לחודש עשיר ומגוון. מועצה אזורית שער הנגב חרטה על דגלה להיות בית לכל אחת ואחד מאיתנו, על כל הקשת של הצרכים המיוחדים. אירועי החודש האחרון וההשתתפות הרחבה של תושבי המועצה בפעילויות, ביטאו את החשיבות הגדולה ששער הנגב מעניקה לעקרונות קבלת השונה ומתן מקום לכל תושבי המועצה, ללא יוצא מן הכלל. זוהי באמת גאווה גדולה. תודה לבתי הספר, מחלקת תרבות במועצה, המתנ"ס והאגף לשירותים חברתיים, על הובלת החודש החשוב הזה.

חינוך דרך הרגליים

ביום שלישי האחרון יצאו תלמידי בתי הספר קשת ואלונים לצעדת הכלניות המסורתית של דרום אדום. כל התלמידים יצאו לטבע היפה שלנו במצב רוח טוב ובשמחה. הם צעדו בבתרונות רוחמה, שיחקו בתחנות משחקי חשיבה ועברו הדרכה לימודית על הטבע של שער הנגב והאזור הייחודי של מרחב השקמה. גם בחטיבת הביניים בבית החינוך לא ויתרו על מזג האויר הנהדר של השבוע האחרון ויצאו לטייל באזור קיבוץ דורות וגבעת לילי. הטיולים השכבתיים גם כללו סיורים לימודיים על ההיסטוריה והטבע של המקום. סך הכל מעל ל- 1500 ילדים ונוער של שער הנגב טיילו השבוע במרחבים של המועצה. זהו חיבור חשוב מאין כמוהו וזוהי גאווה גדולה כאבא וכראש מועצה. תודה ענקית לצוותים החינוכיים בשלושת בתי הספר, לאגף החינוך ולעמותת הספורט שלנו על ההובלה של השבוע האחרון.

סיעור מוחות קהילתי

בהמשך ישיר למסקנות התהליך האסטרטגי בחינוך ומתוך העיקרון כי החינוך הוא בראש סדר העדיפויות של המועצה ושל כולנו כקהילה, בעוד כשבועיים נקיים האקתון ייחודי וראשון מסוגו. מפגש שעיקרו חשיבה וגיבוש מודלים חינוכיים למסגרות החינוך שפועלות בתוך ישובי המועצה- מערכת הגיל הרך והחינוך החברתי. האירוע פתוח לכולם, בכפוף להרשמה מראש. מוזמנים להירשם כאן.

לפרטים נוספים והרשמה לאירוע לחצו כאן

לסיום

השבוע התחדשנו בשירות חדש וחשוב לוותיקי שער הנגב. ביוזמת יחדיו, יצרנו שיתוף פעולה עם ארגון "כל זכות" ובנינו יחד את מאגר הזכויות המלא לוותיקי שער הנגב. המאגר מכיל בחובו את כלל הזכויות, החובות, הקצבאות והסיוע שתושביה הוותיקים של המועצה ומשפחותיהם זקוקים על מנת למצות את המגיע להם. כמובן שגם במועדון יחדיו יוכלו הוותיקים שלנו לקבל ייעוץ, ליווי וסיוע בנושא. אני מזמין את כולם להיכנס ולהתרשם מהמאגר החדש וחשוב שבנינו. תודה לצוות עמותת יחדיו על היוזמה החשובה.

לפורטל כל זכות של שער הנגב

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש פברואר במועצה