6.2.14   
אתר הבית | פייסבוק | קצת עלינו
 

שלום רב,

הפעם רציתי לדבר על עבירות מס מסוג נפוץ במיוחד, שמבצע כמעט כל ישראלי שחוזר לארץ מחו"ל – עבירות מכס. לפי החוק, כל נוסע היוצא או נכנס לישראל יכול להעביר סכום כסף של עד 100,000 ש"ח או מוצרים שנרכשו בסכום של עד 200$ בלבד – גם אם אלה נרכשו בדיוטי פרי שבנתב"ג. כל סכום כסף או מוצרים בשווי העולה על המותר בחוק, חייב בדיווח.

עשרות אלפי אזרחים ישראלים שעוברים במסלול הירוק בנתב"ג מבלי להצהיר על רכישות שביצעו בחו"ל במחיר גבוה מהמותר, נתפסים מדי שנה על ידי המכס. המוצרים שניסו להעביר ללא דיווח מוחרמים באופן מיידי, ובהמשך מתקבלת ההחלטה האם להטיל עליהם קנס כבד או להגיש נגדם כתב אישום, בהתאם לנסיבות העבירה, כמות ושווי המוצרים שרכשו.

כשמדובר באזרח שנתפס לאחר שלא דיווח במכס על העברת סכום העולה על 100,000 ש"ח, הצעד הראשון שננקט נגדו הוא החרמת הכספים. חומרת הנסיבות במקרה זה קובעת אם להאשים את החשוד בעבירה פלילית או מינהלית, ובהתאם ייקבע גם עונשו – שיכול לנוע בין קנס כספי משמעותי ועד ל-10 שנות מאסר.

לקריאת המאמר המלא – לחץ כאן

בכל מקרה של בעיה מול רשויות המס או המכס, חשוב להיעזר בעו"ד מומחה למסים, שיסייע לך למזער את הקנס ולהימנע מהגשת כתב אישום פלילי ועונש מאסר. לכל שאלה או התייעצות בנושא מכס או עבירות מס אחרות, צור עמנו קשר ונשמח לסייע לך.

שלך,

עו"ד קרן זרקו זמיר

 
משרד עורכי דין זרקו זמיר
ייצוג משפטי בתיקי מס הכנסה, מע"מ, צווארון לבן והלבנת הון

רח' ירושלים 39, מגדל המשרדים, קומה 6, קרית אונו 55423
טל': 03-6354090 נייד: 054-5946363 פקס: 03-6354091
keren@keren-law.co.il

www.keren-law.co.il