{{preheader}}

יום שישי | 6.5.2022

יום העצמאות

אתמול חגגנו לראשונה בשער הנגב את חג העצמאות יחד כקהילה. היה מרגש לראות את תושבי שער הנגב – ותיקים וצעירים מכל היישובים מגיעים יחד לחגיגה קהילתית משותפת. לאחר אמש אפשר כבר לומר - זו בהחלט הולכת להיות מסורת בשער הנגב. כמו תמיד נלמד ונשתפר אך לא נוותר על החגיגה יחד כקהילה. אני רוצה להודות לכל האנשים שעבדו למעלה מחודש על האירוע הזה ימים כלילות – במתנ"ס, במחלקת הביטחון, באגף המוניציפאלי, במחלקת האחזקה ולכל מי שלקח חלק. תודה גדולה ומיוחדת ללילך שיינגורטן שניצחה על כל המהלך, רתמה את כל יחידות המועצה וצלחה כל אתגר (ובהחלט היו) ולסיון כהן מנהלת מחלקת התרבות שלנו שניהלה את האירוע הזה כפי שהיא עושה כל השנה במהפכת התרבות שאנו חשים בשנתיים האחרונות - במסירות ומקצועיות רבה.

חג עצמאות שמח ישראל וחג עצמאות שמח שער הנגב!!

נקודות במרחב

אזורינו רווי בנקודות קסומות במרחב, מאחורי כל נקודה יש סיפור, סיפור שהוא פיסת היסטוריה של המקום ושל הקהילה. השבוע ציינו שני אירועים חשובים סביב שתי נקודות כאלו, מה שהופך את הסיפור לעוד יותר מיוחד היא העובדה – שקהילה לקחה אחריות על המרחב - דחפה, גייסה, והפכה כל אבן במלוא מובן המילה עד אשר הפרויקט הגיע לסיום המיוחל.

בתחילת השבוע השתתפתי בטקס המרגש של קהילת רוחמה סביב הנקודה המתחדשת בתל נגילה. באירוע השתתפו ותיקי רוחמה לצד הילדים הקטנים שהגיעו על עגלת הטרקטור מהקיבוץ האגדה על עץ האשל והסקרנות הגדולה רבת השנים לחיפוש האוצר האבוד מלווה אותנו שנים. עץ האשל הותיק אמנם קרס אך תושבי רוחמה לא ויתרו ובמבצע שקראו לו "עץ התרנגול", הועתק ממרחב הקיבוץ, עץ אשל ותיק שנשתל לפני כ-70 שנים, אל ראש התל. שמחנו לסייע באמצעות המועצה ומנהלת פארק שקמה ליוזמה המקומית שהוביל עמית פרדמן מרוחמה יחד עם חברים נוספים.

הפרויקט השני שנחנך ובטקס מרגש, במהלך יום הזיכרון, היא גבעת המרדפים הסמוכה לאור הנר. בתקופה האחרונה התגייסו רבש"צים מהישובים בהובלת ציון בן חנן, שלקחו על עצמם לנקות ולסדר את המקום החשוב הזה ובו מוצבת אנדרטה לזכרם של שישה נופלים שיצאו למרדף אחר חוליית מסתננים שחדרה מרצועת עזה בשנת 1956. התוצאה היא מקסימה וחשובה ומאפשרת לנו להמשיך וליהנות מהנקודות הקסומות ומסיפורי העבר שיחד מרכיבים את סיפורה של המועצה והמדינה.

קהילת שער הנגב מיוחדת בדיוק כמו נופיה ומרחביה, האנשים בה שדואגים לשמר, לתחזק ולהנחיל את המורשת מדור לדור, זה חלק מהחוזקה שלנו כקהילה, ועל כך אני גאה.

לכל מי שרוצה לנצל את סוף השבוע הקרוב לטיול בנקודות האלו ובאתרים נוספים במרחב – מוזמנים להוריד את אפליקציית 'מטרו-נגב' ולגלות את האזור מחדש.

דורות חוגגת 80

את ערב יום העצמאות ביליתי בקיבוץ דורות שחגג 80 שנים להקמתו. החגיגות השבוע היו אירוע שיא בשנה של חגיגותואירועים קהילתיים שציינו את שנת השמונים.

האירועים במהלך השנה התאפיינו בפעילות לחיזוק וחיבור הקהילה למקום – לעבר ולמסורות, להווה ועם הפנים קדימה אלהעתיד.

שמחתי והתרגשתי במיוחד לראות את האופן בו דאגו קהילת דורות לשמר ולהוקיר את העבר – דור המייסדים. זהו ערך חשוב ויפה לראות כיצד הוא עובר מדור לדור בקהילת דורות ובכלל בקהילת שער הנגב. קהילת דורות, כמו שאר הקהילות במועצה, היא חלק חשוב מהפאזל הגדול שנקרא שער הנגב - ואיזה פאזל יפה זה.

בשם כל קהילות שער הנגב אני מאחל לקהילת דורות (לדורותיה) – מזל טוב.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש מרץ במועצה