10.3.14      
אתר הבית | פייסבוק | קצת עלינו
 

שלום רב,

אם יש לך חשבון בנק במדינה אחרת או תוכניות לפתוח חשבון בחו"ל, כדאי לדעת כיצד מהלך כזה יכול להשפיע עליך מבחינת החוק הישראלי.

לאחרונה, רשות המסים בישראל מהדקת את קשריה עם בנקים ורשויות מס בחו"ל, מתוך כוונה לקבל מידע על חשבונות בנק בלתי מדווחים בחו"ל, הנמצאים בבעלותם של אזרחים ישראלים. שיתופי פעולה בין הרשויות בארה"ב ובאירופה כבר תופסים תאוצה, ותושבים ישראלים המחזיקים בחשבונות בנק בחו"ל מבלי לדווח עליהם – מתחילים לדאוג. אם בנקים בחו"ל יחלו להעביר את המידע לרשויות המס הישראליות, נראה שיש להם בהחלט סיבה לדאגה.

החל משנת 2003, שיטת המיסוי בישראל הפכה מטריטוריאלית לפרסונלית. כלומר, במקום לגבות מסים רק על הכנסות בישראל, המס נגבה על כל הכנסותיו של תושב הארץ (לא משנה מהיכן הגיעו), ולכן חובה לדווח לרשות המסים על כל הכנסה שמקורה בחו"ל.

 
הגשת דו"ח כוזב למס הכנסה, מבלי לדווח על חשבון בחו"ל?

לפני הכל, חשוב לדעת שמצב כזה חושף אותך להאשמות פליליות וקנסות כבדים. בחודש נובמבר 2011 פרסמה רשות המסים הוראת שעה לגבי הליך הגילוי מרצון, המתייחסת לנכסים של הנישום המצויים בחו"ל, אשר הוארכה עד לחודש ספטמבר 2012. במסגרת הוראת שעה זו, ניתן היה לבצע הליך גילוי מרצון, שבו ניתן היה לחשוף את קיום ההכנסות בחו"ל ולקבל הקלות בגביית הקנסות, הריבית וההצמדה, יחד עם חסינות מפני נקיטת הליכים פליליים. כיום עדיין ניתן לבצע גילוי מרצון, שאולי כבר לא יבטיח הקלות בקנסות, אך יספק חסינות מפני נקיטת הליכים פליליים.   


למאמר המלא באתר לחץ כאן


כדי לדעת יותר על הליך גילוי מרצון ועל המשמעות של פתיחת חשבון בנק בחו"ל, כדאי להתייעץ בעו"ד מומחה המכיר היטב את תחום המסים בארץ ובחו"ל.

לכל שאלה בנושא, צור עמנו קשר ונשמח לסייע.

שלך,

עו"ד קרן זרקו זמיר

 
משרד עורכי דין זרקו זמיר
ייצוג משפטי בתיקי מס הכנסה, מע"מ, צווארון לבן והלבנת הון

רח' ירושלים 39, מגדל המשרדים, קומה 6, קרית אונו 55423
טל': 03-6354090 נייד: 054-5946363 פקס: 03-6354091
keren@keren-law.co.il

www.keren-law.co.il