{{preheader}}

יום שישי | 3.6.2022

כשנכנסתי לתפקידי הצבתי את השותפות עם העיר שדרות כמטרה אבל גם כערך. צריך גם לומר ביושר - השותפות עם העיר שדרות הניבה פירות רבים לשער הנגב וגם לשדרות. בפיתוח אזורי תעשייה ומסחר משותפים, בפריסת תשתיות אזוריות ועוד. שותפות שכזו היא קודם כל אינטרס שלנו לטובת פיתוח האזור.
גם היום – בראיה לטווח הארוך אני מאמין שזה הדבר הנכון. אני חושב כך גם לאחר שבועות ארוכים בהם אנו עוסקים בנושא הותמ"ל עם עבודת מטה סדורה ומאבק תקיף ובלתי מתפשר כנגד הבקשה של שדרות להעברת שטחים של שער הנגב לתחום שדרות.
יש פה מאבק פוליטי במהלכים פוליטיים שאותו אני מוביל עם שותפים רבים ובכל הכוח כבר זמן רב ואמשיך עד שנגיע להישגים הנדרשים. אך אין ואסור שיהיה פה מאבק בין תושבי שדרות לתושבי שער הנגב. עלינו המנהיגים לגלות את האחריות הנדרשת בכדי לא להגיע למצב הזה.
חברי ניר עם - המשימה ברורה ואני מבטיח שנמשיך להוביל יחד את המאבק, נעשה זאת באחריות ונשמח לכל מי שיבקש לשלב איתנו ידיים לטובת תושבי שער הנגב.
ומילה אישית נוספת,
אין זה משנה אם אתם תומכים או מתנגדים – אנא שימרו על שיח ראוי ותתייחסו בכבוד האחד אל השני גם בדיון הער שמתפתח סביב הסוגייה הזו.
אחים אנחנו.

סדנת יובל

כבר מעל ל- 16 שנה שבמועצה אזורית שער הנגב מתקיימת מסורת של למידה משותפת לבעלי תפקידים מהיישובים והמועצה אחת לשנה במסגרת סדנת יוב"ל. השנה בחרנו להתמקד בסדנה בנושא - קהילה ותקשורת בעידן החדש.
בחלק הראשון של הסדנה נסענו לסיור מקצועי במועצה האזורית גליל עליון, נפגשנו עם מנהלי המחלקות ומנהלי הקהילות ללמידת עמיתים בנושא תפיסת העבודה של המועצה בישובים. ביישובי המועצה הוצגו בפנינו מודלים שונים לבניית הסכמות בקהילה בדגש על קליטת חברים חדשים וסוגיות במחלוקת כדוגמת נושא הקמינים ביישובים. השיח היה מרתק ומלמד מאוד.
את חלקה השני של הסדנא הקדשנו לנושא השיח הקהילתי והמפגש שבין הזירה הדיגיטלית לשבילים ביישובים. מבחינתי השיח הקהילתי מהווה אתגר גדול - אנחנו רואים זאת ברשתות החברתיות ביישובים ובמועצה מדי יום. עלינו – הנהגת המועצה והיישובים להוביל לשיח מקרב ואחראי גם ובעיקר סביב סוגיות שבמחלוקת. אני מקווה שהכלים המקצועיים שרכשנו בסדנה יסייעו לנו להוביל את השינוי הנדרש.
אני רוצה להודות לכל מי שלקח חלק בארגון הסדנה – האגף לשירותים חברתיים- לתהילה מנהלת האגף ולנדב מנהל מרכז החוסן על העבודה האינטנסיבית. לעובדות הסוציאליות שלנו על ההובלה וההנחיה, להדסה על הלוגיסטיקה המורכבת.

 

יש מקום לכולם

השבוע פתחנו את אירועי חודש הגאווה. חודש עמוס בפעילויות ואירועים שנועדו להגביר את האור, את הסובלנות והקבלה של כולנו – בדיוק כפי שאנחנו.
בתוך השמחה והגאווה קיבלנו תזכורת שיש לפנינו עוד עבודה רבה וששער הנגב אינה שונה מהחברה הישראלית הכללית בנושא הזה. בבית החינוך שלנו הופנתה אלימות כלפי בני נוער מהקהילה הלהט"בית. האירוע טופל ועודנו מטופל בחומרה רבה כלפי המעורבים באירועי האלימות. מתוך הרע והחושך יש הרבה אור וטוב – את יום הלימודים של אתמול פתחנו יחד בשער בית החינוך מתחת לדגלי הגאווה, משם הילדים המשיכו למערך שיעורים בנושא סובלנות וקבלת האחר, מערך שיימשך גם בשבוע הבא. יחד עם הילדים, ההורים והצוותים החינוכיים צעדתי בגאווה בבית החינוך שלנו והעברנו מסר שאין מקום לאלימות ולאפליה על כל רקע שהוא – מגדר, נטייה מינית, גזע ודת. יש עוד עבודה והתמודדות גם עם מי שחושב אחרת אך אין אצלנו מקום למסיתים ולאלימים – ועל כך אני לא מוכן להתפשר. היה יום מורכב שגם במהלכו המשכנו להתמודד עם תופעות פסולות אך עשינו זאת בנחישות וכך נמשיך לעשות. כל ילד שנהג במהלך היום באלימות ובחוסר סובלנות הורחק מכותלי בית הספר באופן מיידי.

 

אם חקלאות כאן מולדת כאן

חג השבועות בפתח. החג בו נחגוג את הביכורים שלנו ואת האדמה אותה אנו עובדים. היום אנו פונים לחקלאי שער הנגב ומצדיעים להם על החלוציות שהם מפגינים בכל בוקר מחדש.
אז לכבוד החג החשוב הזה פנינו לחכמת ההמונים וארגנו לכם חוברת מתכונים קהילתית של תושבי שער הנגב, שסייעו בהכנתה ילדי כיתה ו׳ מבית הספר אלונים ביחד עם ותיקי מועדון יחדיו, בין הדפים תמצאו אפילו מתכון מומלץ שלי.
מוזמנים להוריד את החוברת כאן וליהנות מחגיגת מטעמים לאורחים הרבים שיפקדו את בתינו במהלך החג.
חג שמח !

לקבלת המתכון לחצו כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש יוני במועצה