{{preheader}}

יום שישי | 17.6.2022

זה נהנה וזה לא חסר

בשבועות האחרונים התעורר השיח הציבורי סביב הבקשה של שדרות, להעברת שטחים חקלאיים מקיבוץ ניר עם לטובת שכונות מגורים חדשות לשדרות. לפני כשלושה שבועות התייחסתי לנושא זה (https://bit.ly/3QpQeph) והבטחתי לעדכן בהתפתחויות. ובכן – אני שמח לעדכן שלאחר מאמצים רבים יחד עם חברי סגן שר הביטחון אלון שוסטר, שרת הקליטה פנינה טמנו שטה ובהנחיית בני גנץ (כחול לבן), ובשיתוף פעולה חשוב עם חבר הכנסת רם שפע ושרת התחבורה מירב מיכאלי (עבודה), הצלחנו להביא להגשת ערר להחלטה, כך שהנושא חוזר לדיון מחודש ואני מקווה שבעבודה משותפת נצליח להביא לשינוי ההחלטה הקודמת שהתקבלה.

עכשיו הכל תלוי בתמיכת מפלגת יש עתיד שהם לשון המאזניים וכולי תיקווה שנקבל גם מהם גיבוי מלא, שיאפשר לנו לחזור לשיח ישיר ומציאת פתרונות בהסכמה שיתנו מענה גם לשדרות וגם לשער הנגב.

אנו עוסקים בזה במלוא הנחישות ומשקיעים רבות להביא לשינוי, יחד עם זאת אני חוזר ומזכיר – אסור לנו שהמהלכים הפוליטיים המתקיימים כעת בנושא הזה יביא לפגיעה בשותפות בין העיר שדרות למועצה האזורית שער הנגב. עלינו המנהיגים למצוא את הדרך בה 'זה נהנה וזה לא חסר' ועל כולנו – תושבי האזור, להבין כי הצמיחה גם של העיר שדרות וגם של יישובי שער הנגב והחקלאות המפוארת היא אינטרס אזורי משותף ואין סיבה שהאחד יבוא על חשבון השני.

אמשיך לעדכן.

סיום שנה אולפן מחול

אתמול צפיתי במופע הסיום של האולפן למחול. מופע מדהים ומקצועי וניכר שהושקעו בו מאמצים רבים. לאחר שלוש שנים, שנתיים קורונה וסבב לחימה, שלא אפשרו לעלות את המופע, היה מרגש לראות את כולם נרגשים על הבמה, שלרובם זו הפעם הראשונה. האולפן למחול הכפיל עצמו מ- 86 תלמידים בשנה שעברה ל- 178 תלמידים השנה – ונותן מענה מהגיל הרך עד לגיל השלישי בפעילות ענפה ואפשרויות ריקוד – כי הרי ריקוד זה החיים!

אנחנו נכנסים לרצף מסיבות הסיום הממחיש לי בצורה הטובה ביותר כמה חשובה מעטפת החוגים. באמצעות פעילות הפנאי וההעשרה אנחנו מעניקים לכל ילדה וילד את האפשרות למצוא את מקומם עם מגוון רחב של חוגים - בתחומי הספורט, האומנות ואף תנועות הנוער. בזכות כך יגדלו ילדינו להיות מבוגרים יצירתיים, חברתיים ולממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. אם רק ניתן להם את ההזדמנות והכלים הם יוכלו לעשות כל העולה על רוחם. ממש בימים אלו צוותי החינוך החברתי, המתנ"ס, ההידרו ועמותת הספורט כבר עובדים במרץ להכין את הפעילויות והחוגים לשנת הלימודים הבאה – יש למה לצפות.

 

הקיץ הגיע!

השבוע פורסמה תוכנית אירועי הקיץ עליה עמלו מחלקת תרבות ומתנ"ס שער הנגב. תוכנית עשירה עם מגוון הופעות, אירועים ופעילויות – לכל גיל.

ממליץ בחום לא לחכות ולהיכנס להתעדכן בכל אירועי הקיץ בקישור כאן .

אז קדימה מהרו לרכוש כרטיסים וניפגש באחת ההופעות.

 

לרכישת כרטיסים

נוסעים בטוח

אחד מהיעדים שהצבתי לעצמי בקדנציה הזו הוא טיפול משמעותי בתשתיות התחבורה במועצה. כפי שניתן לראות במרבית הצמתים המרכזיים העבודות כבר בעיצומן. אני שמח לעדכן כי לאחר פגישה שנערכה עם נציגי נתיבי ישראל לבין המועצה שדנה בנושאים חשובים בכל רחבי המועצה, הועלה לדיון מעמיק כביש 334 והמפגעים שבו. זאת בלי קשר לעבודות שאני מקווה שיחלו בקרוב בצומת איבים כחלק מסלילת כביש 333.

ממש השבוע ביצעו בנתיבי ישראל טיפול במספר מפגעים שהתרענו עליהם בכביש ובסימון מספר פניות לאורכו. המהלך הינו תוצר של הועדה לבטיחות בדרכים ופעילותה האישית של ניצן איתמרי מקיבוץ רוחמה, שיש לה חלק חשוב ומשמעותי בועדה בכלל ובמהלכים לשיפור כביש 334 בפרט. אז תודה לניצן ובעיקר – סעו בזהירות ובבטחה.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

אירועי חודש יוני במועצה