איגרת עמותת אפי - אספרגר ישראל
מרץ 2014 

אפי - אספרגר שלום,

חברים יקרים, 

לפניכם איגרת מרץ 2014 גם הפעם תמצאו באיגרת מידע על הנעשה בעמותה יחד עם מידע על מיזמים ושירותים חדשים. ברצוני לעדכן אתכם בדבר שינוי ארגוני משמעותי שהתרחש בעמותה בחודשים האחרונים. הפעילות המתפתחת של העמותה והרצון לבסס את פרויקט התעסוקה שלנו ולהמשיך בהפעלת השירותים שאנו מקיימים הביאו אותנו למסקנה שנחוצה לנו התארגנות מחודשת, שתאפשר לנו להתמודד עם האתגרים שלפנינו. עד כה נוהלה העמותה ע"י גוף אחד שמילא בעת ובעונה אחת שני תפקידים: וועד מנהל והנהלה מבצעת של העמותה. באופן מעשי משמעות הדבר הייתה שלא התקיימה הפרדה בין הפעילים המבצעים את העבודה לבין הגוף שאמור לפקח על עבודתם. בנוסף, לא היו לנו כוחות שיוכלו לקדם את העמותה ולהשיג את המשאבים הנחוצים להמשך עבודתה.

מסיבות אלה יצאנו למהלך חדש של הקמת וועד מנהל לעמותה שייפקח על עבודת ההנהלה המבצעת של העמותה ויתווה את יעדיה, יגייס משאבים נוספים ו'יפתח דלתות' במקומות המתאימים. חבר העמותה אילן מזרחי, ששירת בעבר בתפקידים בכירים בשירות המדינה, ביניהם ראש המועצה לביטחון לאומי בימי ממשלת אולמרט נבחר כיו"ר הוועד המנהל של העמותה. אנו מאמינים שמעמדו הציבורי וניסיונו הניהולי העשיר יתרמו לחיזוקה של העמותה וקידומה. האסיפה בחרה גם בחנה גלבוע, דורון הלפרין, ליאור עידן וערן פלום כחברי הוועד המנהל. הצוות הוותיק של העמותה שמואלה וידברג, מיכל מזרחי ואני ימשיך לנהל בהתנדבות את העבודה השוטפת של העמותה יחד עם הצוות המקצועי שלנו אריה סיוון המנהל הארגוני של פרויקט התעסוקה ויונתן דרורי מרכז פרויקט דיור נתמך. המהלך אושר באסיפה הכללית המיוחדת של העמותה שהתכנסה ב – 29.1.2014 . המהלך החדש הצריך שינויי תקנון שאושר אף הוא ע"י משתתפי האסיפה. התקנון החדש ייכנס לתוקף אחרי שיאושר כחוק ע"י רשם העמותות ואז יועלה לאתר ויחליף את התקנון הנוכחי. 

אני מבקשת להודות לחברים החדשים שהצטרפו לפעילות העמותה, ולהודות לחברי העמותה שהגיעו לאסיפה הכללית ותמכו במהלך החדש. תודה נמשכת לשמואלה, מיכל, אריה ויונתן הצוות המסור של העמותה. אני מאמינה שהכוחות החדשים שנוספו לנו יאפשרו לנו להיטיב ולפתח את השירות שאנו נותנים ובעיקר יבטיחו את עתיד העמותה והמשך פעילותה. 

בברכה,

שולה שירן, מנכ"לית העמותה

 


חברים יקרים,

שולה, מנכ"לית העמותה פנתה אלי בהצעה לשמש בהתנדבות יו"ר העמותה ונעניתי ברצון. כאב לבן עם תסמונת אספרגר אני מכיר את הנושא מקרוב ורואה חשיבות רבה בטיפול מיטבי באתגרים העומדים בפני העמותה: סיוע לילדינו בנושא שרות בצבא או בשרות לאומי, בהשתלבות בעולם התעסוקה שהוא נושא מרכזי , כמו גם בתחומי הדיור והזוגיות.

הנהלת העמותה עושה ובהתנדבות כמיטב יכולתה, אך לשם טיפול נכון וממצה באתגרים אלו אנו זקוקים לסיועכם, הן בתשלומי דמי החבר והן בהתנדבות לסיוע לפעילות העמותה ומימוש מטרותיה.

מאחל לכולנו הצלחה !

אילן מזרחי, יו"ר הועד המנהל 


להרשמה כחבר חדש בעמותה לשנת 2014 ולתשלום דמי חבר לחברי עמותה ותיקים הקש כאן. 


לעמותת אפי – אספרגר ישראל דרוש רכז השמה (פרטי המשרה מצויים כאן)


About Association Asperger – Israel (“Effie”) – Now also in English


פרסום השירותים הפרטיים באיגרת הוא מידע לשירות הציבור ואינו בגדר המלצה 

 הצגות וסרטים 

ב-24.4 יתקיים בתיאטרון סוזאן דלאל ארוע של עמותת אפי שבמרכזו ההצגה "בנוגע לציפור" שהיא הצגת יחיד חדשה עם השחקן שלומי ברטונוב העוסקת בנער עם תסמונת אספרגר. ההצגה היא פרי יוזמה של עמותת אפי-אספרגר ישראל בשיתוף עם "תיאטרון הנפש" והיא נבחרה להשתתף בתיאטרונטו 2014 - פסטיבל הצגות יחיד שיתקיים בחול המועד פסח הקרוב. ההכנסות מההצגה יוקדשו לפרוייקטים השונים של העמותה. ניתן לרכוש כרטיסים להצגה דרך אתר תיאטרון סוזאן דלאל, כאן. פרטים נוספים יופצו באיגרת נפרדת בימים הקרובים.


אתם מוזמנים עם ילדיכם לאירוע השקת הסרט "משפחה מיוחדת משחקת" – בבימוי של אלי טל אל. הסרט נולד ביוזמתה של דבי אלנתן, מתוך החוויה האימהית שלה והוא מפגיש משפחות מיוחדות ואנשי מקצוע, עם נושא המשחק, מדבר בשבחו ועל ההנאה ממנו. עבור כולם, ועבור ילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם בפרט. לקישור להרשמה לתוכנית ולסרט "משפחה מיוחדת משחקת"

 קייטנות 
 תכנית MAX לשילוב ילדים ובני נוער בספקטרום האוטיסטי במחנה הקיץ BIG IDEA - לפרטים המלאים הקש כאן, לסרטון הסבר הקש כאן
 תעסוקה, לימודים וצבא 

קורס הכוונה לשירות בצה"ל/ש.לאומי למאובחני ASD במרכז הטיפולי "בית אחד" בת"א. לפרטי הקורס הקש כאן.


"חיבורים" הינה תוכנית הכנה לצה"ל המיועדת לנערים אשר אובחנו על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד הגבוה ואספרגר ואושרו לנידוב על ידי צה"ל . התוכנית פועלת בחסות עמותת אפי אספרגר ישראל ובתיאום עם משרד הרווחה שנתן את ברכתו לפרויקט. לפרטי התוכנית והגשת מועמדות הקש כאן. להאזנה לראיון רדיו בנושא "חיבורים" עם מנכ"לית עמותת אפי – שולה שירן הקש כאן.  


פרויקט התעסוקה של עמותת אפי – אספרגר ישראל נמשך ואנו מחפשים מתנדבים לסיוע בפרויקט. למעוניינים בפרטים נוספים על אופי ההתנדבות אנא הקישו כאן. באתר ניתן לקרוא אודות הפרויקט, ישנה אפשרות להרשמה לפרויקט, וכן דוחות התקדמות.

לפרויקט התעסוקה דרושות משרות, זמניות וקבועות, חלקיות וגם מלאות. תודה להורים אשר מעת לעת מפנים אלינו מידע על משרות במקומות העבודה שלהם, אנו נשמח להמשיך לקבל מידע על משרות המתפרסמות בכל מקרה לציבור הרחב. עזרו לנו לעזור להם... ניתן להפנות מידע במייל ל: effie.taasuka@gmail.com 


תוכנית כפיר - תואר ראשון ב"ניתוח מערכות מידע" לבוגרים עם אספרגר באקדמית אונו. 


קורס בדיקת תוכנה (AQA) עתיד להיפתח בחודש מאי.


ביוזמת אחד מחברי העמותה נוצר קשר עם עמותת יוניסטרים, המכשירה בני נוער מהפריפריה למנהיגות חברתית. הם הביעו נכונות לשלב נערים או נערות עם אספרגר בפרויקט שלהם עם ליווי מתאים. המעוניינים להשתתף בפרויקט מוזמנים לפנות במייל או בטלפון אל משרד העמותה.

פרופיל חניך:

  1. כיתה ט'- 14
  2. בעל מוטיבציה להיות חלק מהתוכנית ויכולת התמדה.
  3. עיניין בנושא יזמות ועולם העסקים.
  4. 500 ש"ח תשלום לשנה.
 דיור
תכנית 'דיור נתמך' מיועדת להעניק ליווי ותמיכה לשילוב לחיים עצמאיים בקהילה. אנשים עם תסמונת אספרגר, בגילאי 21-55 המעוניינים לעבור להתגורר באופן עצמאי או שכבר חיים באופן עצמאי אך זקוקים לליווי, תיווך סיוע והכוונה מוזמנים לקחת חלק בתכנית חדשה וייחודית ביוזמת "מסד נכויות" (מסד נכויות היא שותפות של ג'וינט ישראל, ממשלת ישראל- משרדי הרווחה והבריאות, המוסד לביטוח לאומי וקרן משפחת רודרמן) ובשיתוף רשויות מקומיות. עמותת אפי - אספרגר ישראל שותפה לליווי וההדרכה לצוותי הדיור הנתמך בשלב גיוס המועמדים עם אספרגר לתכנית. התכנית כוללת: ליווי והדרכה של מתאמ/ת טיפול ומדריכ/ה לקידום חיים עצמאיים, סיוע במציאת דירה, תיקונים קלים בבית, תכנון כלכלי, הכוונה והדרכה לניהול חיים עצמאיים, מיצוי זכויות, תיווך לשירותים למציאת תעסוקה, שילוב חברתי ומענים בעת חירום אישי. לפרטים נוספים.   
זוגיות, חיי חברה ופנאי

שינוי במסגרת החברתית של רעים בבנימינה - פרטים נוספים בפלייר אודות הקבוצה או בפניה לאיה: aya.avnon@gmail.com 


ספורט אתגרי - פעילות המשפיעה ותומכת בתפקוד ריגשי, חברתי וגופני. נפתחת קבוצה למיומנויות חברתיות ותקשורת לילדים על הספקטרום. לפרטים נוספים

שירותים לבני משפחות

בחודשים האחרונים החל שיתוף פעולה מבורך בין עמותת אפי ו"המרכז הישראלי לביבליותרפיה" במסגרתו נפתחה במשרדי העמותה בתל אביב סדנת ביבליותרפיה ייחודית להורים לילדים עם אספרגר/ילדים על הצד הגבוה של הספקטרום האוטיסטי.
ביבליותרפיה היא שיטת טיפול באמנות הנעזרת בתהליכים של קריאה וכתיבה המאפשרים היכרות, הבנה ועיבוד של הסיפור האישי של כל אחד מאיתנו. במהלך הסדנה ההורים נפגשים, מדברים ומשתפים את סיפורם עם הורים נוספים דרך השימוש בביבליותרפיה. בהמשך לתהליך המעמיק והמיוחד שנוצר במפגשים הוחלט על פתיחת מחזור נוסף של הסדנה. פרטים על סדנה נוספת והרשמה כאן.


סניף קשר תל אביב והמרכז מזמין אתכם למפגשי יעוץ אישיים בנושאים הקשורים בילדכם ובמערכת החינוך. לפרטים נוספים


מידע על זכויות, ייעוץ ואוזן קשבת למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים "הורים בקשר"


לחוברת על רצף השירותים לאנשים על קשת האוטיזם, "אספרגר" ו-PDD ותפקוד גבוה ב"שקל" הקש כאן


הורים יקרים! נכון שתמיד רציתם למצוא את הזמן גם לילד עם הצרכים הפחות מיוחדים...? שמי בת חן תם ואני סטודנטית שנה ג' לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן. אני עושה את הכשרתי המעשית בסניף קשר בת"א ובחודש הקרוב אפתח קבוצת תמיכה ושיתוף עבור הורים מיוחדים, יחד עם אסנת חלפון, מנחת קבוצות ואימא מיוחדת. אנו מעוניינות שהקבוצה תעסוק דווקא באח של בנכם המיוחד, הילד 'הרגיל'. בהתמודדויות, בדינמיקה השונה, בהתייחסות, בתחושות שלכם ועוד. הקבוצה תכלול 12 מפגשים, שיתקיימו אחת לשבוע בשעות הערב בסניף ת"א. נותרו עוד מספר מקומות, אנא צרו קשר בהקדם על מנת לשמוע פרטים נוספים ולהצטרף. אנחנו מאמינות שלקבוצה יש כוח מחזק ומרפא ומחכות לראות את זה קורה, יחד איתכם!03-5282518 או batchen.kesher@gmail.com 


אנו שמחים לבשר שצוות המשפטנים בקליניקה המשפטית בבר אילן, חזרו לייעץ בפורום המומחים של קשר באתר המידע "מקום מיוחד". הקליניקה, הפועלת בתוך הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן, מעניקה ייעוץ, מידע וסיוע משפטי לאנשים בעלי מוגבלויות, לצורך מיצוי הזכויות הקשורות במוגבלות. הסיוע ניתן על ידי עורכי דין וסטודנטים למשפטים המשתתפים בקליניקה. בהזדמנות זו נזכיר, כי פורום המומחים של קשר התרחב השנה ולצד הקליניקה המשפטית, מייעצים בפורום גם המומחים הבאים: פרופ' ברוריה בן זאב, פרופ' יונתה לוי, בלהה אשר, צוות המומחים של אגודת ניצן עו"ד נוגה בוזגלו, משרד עוה"ד גוטגליק – שיפמן, גל נאור ולימור ברן ממכון שיחה, רוני בכר. פורום המומחים הינו עוד שרות של ארגון קשר, שמטרתו להנגיש המידע עד אליכם למחשב ולסייע במענה לשאלות שונות. פורום המומחים מתנהל באתר המידע של קשר ומטח – "מקום מיוחד" ולצידו פועל גם פורום להורים.  

 מחקרים 
 מחקר בנושא בלוגים באינטרנט - פרטי המחקר.