10.4.14      
אתר הבית | פייסבוק | קצת עלינו
 

שלום רב,

הפעם אני רוצה לשתף אותך בסיפור על זוג שייצגנו והואשם בהעלמת הכנסות של יותר ממיליון שקלים, וכיצד הצלחנו לסיים את ההליך המשפטי – ללא עונש מאסר.

א' ור' הם בני זוג שהפעילו פעוטון בביתם במשך שבע שנים, לא הגישו דו"חות למס הכנסה ולא דיווחו על הכנסותיהם כפי שנדרש בחוק. בני הזוג הואשמו בכך שביצעו שבע עבירות בתחום המס, מתוך כוונה ברורה להתחמק מתשלום מסים. במקרים מסוג זה, העונש הצפוי הוא בדרך כלל כבד מאוד, ויכול להגיע גם למאסר ממושך בפועל.

בבקשה שהגשנו להטלת כופר ועיכוב ההליכים נגד השניים, העלינו טענות לגבי מצבם האישי של בני הזוג השרויים במצוקה כלכלית. בנוסף, טענו כי בני הזוג פעלו בתום לב כשהפעילו פעוטון שהכנסותיו היו מעטות ולפעמים אף לא כיסו את ההוצאות, וחשבו שמסיבה זו הם אינם חייבים בדיווח לרשות המסים. לזוג לא היתה כל כוונה להסתיר את דבר קיומו של העסק או להתחמק מתשלום מס במודע – במיוחד לאור העובדה שר' פרסמה את העסק במקומונים והפקידה את ההמחאות שקיבלה מהורי הפעוטון בחשבון על שמה.

לאחר בדיקת רואה החשבון של הזוג, התברר כי הכנסות הפעוטון במשך התקופה כולה הסתכמו ב-552,000 ש"ח בלבד ולא ביותר ממיליון ₪, כפי שנטען בכתב האישום. מכיוון שמדובר בהכנסות מועטות שאינן חייבות במס, למעשה לא נגרם כל נזק לקופת המדינה.

כתוצאה משילוב העובדות והטענות השונות שהעלינו במסגרת הבקשה לתשלום כופר ועיכוב הליכים, נקבע כי בני הזוג יישאו ביחד בתשלום כופר על סך 110,400 ש"ח, ללא כל מאסר או עבודות שירות, ובלבד שלא יבצעו עבירות נוספות בעתיד. כך הצלחנו למנוע מבני הזוג עונש כבד של מאסר בפועל על עבירות מס חמורות.


בכל שאלה או התייעצות בנושאי מסים, פנה אלינו בכל עת ונשמח לעמוד לשירותך.

בברכת חג שמח,

עו"ד קרן זרקו זמיר

 
משרד עורכי דין זרקו זמיר
ייצוג משפטי בתיקי מס הכנסה, מע"מ, צווארון לבן והלבנת הון

רח' ירושלים 39, מגדל המשרדים, קומה 6, קרית אונו 55423
טל': 03-6354090 נייד: 054-5946363 פקס: 03-6354091
keren@keren-law.co.il

www.keren-law.co.il