מרכז לימודי יהבים - ללמוד אחרת

יהבון מספר 3

11.6.14 - גליון מספר 3

סודות ההצלחה שלנו: האם חשוב ללמוד בקיץ?

 

למעבר למידע מפורט על תכנית הקיץ שלנו - לחצו כאן

אני רוצה לטעון שתקופת הקיץ היא תקופה טובה ללמידה.

לפעמים, גם כאנשים מבוגרים וגם כתלמידים, קל מאד לראות איך יש לסביבה מסוימת או לתקופה מסוימת השפעה על התוצאות שלנו. כמבוגרים אנחנו יודעים כי כאשר אנו עובדים בסביבה שקטה שמאפשרת ריכוז, התוצאות שלנו טובות יותר.

תקופת הקיץ מאפשרת לתמידים את השקט הזה. ברובד אחד,  אין את הלחצים הלימודיים של בית הספר והמבחנים, ובנוסף הסביבה הפיסית השקטה מאפשרת את הריכוז וההתקדמות לקראת הכנה טובה לשנת הלימודים הבאה.

מבחינת התלמידים, ההתלבטות אם ללמוד בקיץ קיימת, אך יחד עם זאת לא כולם יעדיפו באופן אוטומטי את הבחירה הקלה והמושכת של ים, משחקים ומפגש עם חברים.

אולי זה מפתיע אבל אני רואה כי יש הרבה תלמידים אשר ממש מבינים את הצורך בהעשרת קיץ. תלמידים אלו מבינים כי לימודי קיץ יסייעו להם להרגיש ביטחון עצמי מחוזק בכיתה, יסייעו להם להתקדם לקראת שיבוץ בהקבצה מסוימת וכדומה. לכן הם שמחים להגיע ולהשלים בשקט, בסביבה תומכת את הפערים שנפערו במשך השנה.

לסיכום, ישנם יתרונות גדולים בלמידת קיץ. למידה בשקט וברוגע, תוך כדי ריכוז מקסימלי אשר תביא את התלמידים לפתיחה מוצלחת יותר של שנת הלימודים. מניסיוננו-תלמידים שלמדו איתנו בקיץ דיווחו על הישגים טובים יותר בשנת הלימודים לאחר מכן.

למעבר למידע מפורט על תכנית הקיץ שלנו - לחצו כאן 

 

סודות ההצלחה שלנו: למה חשוב לטפח מוטיבציה?

 

השאלה על הקשר בין מוטיבציה להצלחה היא מרכזית מאד במחקר החינוכי והפסיכולוגי.
ראינו בפוסט הקודם, שתפיסות עצמיות משפיעות על מוטיבציה.
מה הכוונה? תפיסות עצמיות הן המחשבות שלנו על עצמינו. מחשבות חיוביות כמו “אני ילד חכם”, “אני ילדה חברותית”, “אני לומדת בצורה טובה בסביבה שקטה”, “יש לי הרבה חברים”, “אני יכולה להצליח”, ישפיעו לטובה על המוטיבציה שלנו להשקיע בלימודים. אם אני חושבת שאני יכולה להצליח בלמידה בסביבה שקטה, אני אשקיע זמן בלימודים בכדי להצליח. לעומת זאת, אם אני תלמידה שחושבת שאין לי סיכוי להצליח או שאין לי יכולת ללמוד, המוטיבציה שלי תהיה נמוכה יותר כי מניסיון העבר אני לומדת שזה לא מביא להישגים. 

לחצו כאן להמשך

 

קצת על ההצלחות שלנו בשטח 

כמה טוב לעשות דרך עם תלמידים ולראות אותם עולים ומצליחים. 8 תלמידים שלמדו באופן אינטנסיבי במועד חורף במתמטיקה הצליחו באופן מסחרר- 6 מהם קיבלו מעל 90! תודה ענקית למורים המדהימים שלנו-עמית ויעקב - על ההשקעה המדהימה, האמונה וההתמדה, ולתלמידים על היכולת ועל ההצלחה! 

מוזמנים ללחוץ כאן כדי להיכנס לאתר שלנו  

או למצוא אותנו בפייסבוק 

למי שאוהב לדלג: