11.6.14      
אתר הבית | פייסבוק | קצת עלינו
 

שלום רב,

 

במקרה של ביצוע עבירות מס, בעלי עסקים בישראל בדרך כלל אינם מודעים לאפשרויות העומדות להגנתם, והם עשויים לעמוד בפני עונשים כבדים – שעם ייצוג נכון היו יכולים להימנע מהם. אדגים זאת באמצעות מקרה של אחד מלקוחותינו:

א', שותף בחברת בנייה, הואשם בניכוי חשבוניות פיקטיביות, בסכום של כ-2 מיליון שקלים. המדינה טענה כי עבירות אלה בוצעו בכוונה תחילה, על מנת להתחמק מתשלום מס ולסייע לאחרים שלא לשלמו. חשוב להדגיש כי ניכוי חשבוניות פיקטיביות נחשבת לעבירה חמורה, והעונש המקובל במקרה של הרשעה בעבירות אלו כולל מאסר ממושך בפועל, קנס כספי כבד ומאסר על תנאי.

משרדנו ייצג את הנאשם, והעלה להגנתו את הטיעונים הבאים:

א' היה כבן 20 בלבד בעת ביצוע העבירה, והיה מכור לסמים – מהם נגמל במאמצים גדולים. הוא מפרנס את הוריו קשי היום מהכנסה דלה שיש לו מעבודה קבועה, הודה במעשיו מיד, הכיר בחומרתם ושיתף פעולה באופן מלא עם רשות המסים ובית המשפט. בכך חסך זמן שיפוט יקר, ובעיקר נראה כי הפיק לקחים מהמקרה והביע חרטה כנה. בנוסף, הנאשם היה קרבן אשר שימש "קוף" כאשר נוצל על ידי אחרים לצורך ניכוי החשבוניות הפיקטיביות, ולמעשה לא קיבל לכיסו שום סכום כסף מביצוע עבירות המס האמורות.

במקרה זה, השופטת החליטה לאמץ את הסדר הטיעון המקל מאוד ולהטיל על הנאשם: 6 חודשי מאסר בלבד שרוצו בעבודות שירות, קנס כספי על סך 10,000 ₪ שישולם ב-20 תשלומים שווים, ומאסר על תנאי – במידה שלא יימצא שוב אשם בעבירות מע"מ תוך שלוש שנים.

ייצוגו של א' על ידי משרדנו חסך ממנו עונש קשה ביותר, ומקרה שהיה יכול להסתיים בקלות במאסר ממושך וקנסות כבדים – נפתר בעבודות שירות וקנס מצומצם. לכן, בכל מקרה של חשד או אישום בעבירת מס, מומלץ להיעזר במומחים המכירים את תחום המסים לעומק ואת מערכת המשפט ומסוגלים להעלות את הטיעונים הרלוונטיים שיקלו על גזר הדין.


אם יש לך שאלות או צורך בייעוץ בתחום המסים, פנה אלינו ונשמח לעמוד לרשותך.

שלך,

קרן זרקו זמיר, עו"ד

www.keren-law.co.il 

 
משרד עורכי דין זרקו זמיר
ייצוג משפטי בתיקי מס הכנסה, מע"מ, צווארון לבן והלבנת הון

רח' ירושלים 39, מגדל המשרדים, קומה 6, קרית אונו 55423
טל': 03-6354090 נייד: 054-5946363 פקס: 03-6354091
keren@keren-law.co.il

www.keren-law.co.il