.לכבוד ,

אנו שמחים לשלוח אליך את חוברת התקצירים של הכנס:

בעיות התנהגות-דרכי התמודדות
התערבויות יעילות ליצירת אקלים מיטבי במשפחה

שהשתתפת בו ב - 10 במאי, 2015, כא' באייר, התשע"ה

שמחנו לארח אותך, ומקווים לראותך גם בכנסים הבאים

אנחנו מבקשים להודות למנחה, ד"ר נעמי אפל, ולצוות המרצים: ד"ר נעמי אפל, ד"ר צופי מרום, פרופ' יואל אליצור ופרופ' חיים עומר,  על שלקחתם חלק בכנס המרתק והעשרתם אותנו בידע  שלכם.  היה לנו לעונג!

לקובצי תקצירים מכנסים קודמים לחצו כאן

לשרותך,
צוות אמציה הוצאה לאור Family-Care

בעיות התנהגות - דרכי התמודדות
התערבויות יעילות ליצירת אקלים מיטבי במשפחה

חוברת תקצירים

שלום רב,

ההרצאות שבחרנו להציג בפניך ובפני יתר באי הכנס נועדו לשקף את המגוון הרחב והעשיר של העשייה שמתבצעת בשטח בתחום זה, בארץ וגם בעולם, ולאפשר חשיפה ונגישות אל ההיבטים השונים שלה והתכנים המרתקים. הכנסים שלנו בנויים באוריינטציה מעשית, יישומית ופרקטית.

בכנסים אנו מציגים בפניכם כלים ממשיים לעבודה ולפרקטיקה, עם דגש על היצע של כלים חדשים כגון שיטות שהוכחו מחקרית, ספרים טיפוליים ו/או מקצועיים חדשים שיוצאים לאור בארץ ובעולם, סיפורי מקרים, מסקנות ותוצאות של מהלכים שקורים בשטח בזמן אמיתי, ועוד.

אנו תקווה שהצלחנו לתת לך טעימה ממגוון גישות, שיטות ודעות, ושבכל אחת מהן הצלחת למצוא את המעט או ההרבה, לאמץ, לקחת ולהפוך לשלך, במטרה להעשיר את ארגז הכלים ולפתוח אפיקים חדשים ונוספים.

הכנסים של Family-care, מבית אמציה הוצאה לאור, מיועדים לכל מגוון המומחים והמטפלים בתחום בריאות הנפש, העצמה רגשית, אימון אישי לצמיחה והצלחה, התמודדות עם הפרעות כגון הפרעת קשב וריכוז, התמודדות עם תסמונות שונות ומצבי חיים מאתגרים, הדרכה וליווי של הורים ועוד, כל זאת ברמת הפרט, המשפחה והקבוצה, בילדים, מתבגרים ומבוגרים, כולל בין היתר: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רופאים, קלינאי תקשורת, עו"סים, מאמנים משפחתיים, מאמנים בהפרעות קשב, מרפאים בעיסוק, מטפלים באומנויות, יועצים חינוכיים, הורים ומתעניינים.

אם שכחנו מישהו, אנא אל תעלבו אלא הודיעו לנו. נשמח לעדכן את הרשימה, כולם חשובים וכולם עוסקים בעבודת קודש!

****

אם חוברת זו התגלגלה לידיך אף כי אינך מנוי/ה על רשימת הדיוור שלנו, נשמח לצרפך.  מרגע העדכון תוכל/י לקבל מאיתנו מידע שוטף על הפעילויות הבאות שלנו.  ניתן להסיר את השם מרשימת הדיוור בכל עת, בלחיצת כפתור.

להרשמה לחצו כאן:

כן, אשמח לקבל מכם דיוור על כנסים, סדנאות, ספרות מקצועית ופעילויות נוספות

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם במטרה להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, פרי פיתוח של אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם, לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, באמצעות כנסים, סדנאות וספרות מקצועית.

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן,        מייל -  amazia@netvision.net.il    טל' 052-8087052
אפרת אביסרור,  מייל -  ephrat@family-care.co.il   טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

בעיות התנהגות - דרכי התמודדות
התערבויות יעילות ליצירת אקלים מיטבי במשפחה

נושא בעיות התנהגות אצל ילדים נמצא בחזית המחקר הפסיכולוגי בשל השפעותיו השליליות על יחידים וקבוצות. בעשורים האחרונים חלה החמרה מדאיגה בתופעה זו והיא מדירה שינה מעיני ההורים, המטפלים, אנשי החינוך והחברה בכללותה.

בעיות התנהגות מתמשכות שאינן מטופלות בילדות עלולות להמשך ואף להחריף בבגרות ולהוביל את הילד, משפחתו וסביבתו לשלם מחירים קשים מנשוא:

מה ניתן לעשות מול התפרצויות זעם של ילדים בבית? בכיתה? כיצד ניתן לעזור לילדים אימפולסיביים לווסת את התנהגותם הפוגעת? מה תפקיד ההורים בהקשר זה? מה תפקידה של המסגרת החינוכית של הילד וכיצד נכון לעבוד באופן מערכתי לרווחת הילד והמשפחה?

הכנס נועד כדי לתת מענה על שאלות אלה תוך מיקוד בתפיסות וכלים חדשניים ופרקטיים בעלי יעילות קלינית ומחקרית גבוהה.

הכלים והמודלים שהוצגו בכנס ניתנים ליישום מידי מול הורים וילדים בתחומים של ניהול כעסים, התפרצויות זעם וקשיים בוויסות ושליטה עצמית של ילדים בגילאים שונים. זאת במטרה ליצור תהליכי שינוי מיטביים וארוכי טווח.

"מותר לכעוס - אסור להרוס"
התערבות מוקדמת בילדים עם קושי בוויסות עצמי: מטרות, אסטרטגיה וכלים

מרצה – פרופ' יואל אליצור, המגמה לפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד, האוניברסיטה העברית


למצגת של ההרצאה לחצו כאן

 

לדבר CBT עם הורים וילדים
המשגה וכלים חדשים לניהול כעסים ומניעת קונפליקטים במשפחה

מרצה - ד"ר נעמי אפל, מנהלת מכון שיטות ומנהלת שותפה של בית הספר ל CBT ברעננה


למצגת של ההרצאה לחצו כאן

 

החשיבות והאמצעים הלגיטימיים של סמכות הורית בגיל הגן
העקרונות לשיפור הקשר בין הגננת והורה ותרומתו ליצירת מציאות אורגנית ואחידה בחיי הילד

מרצה – פרופ' חיים עומר, החוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת תל אביב


המורכבות והקושי בחוויה ובתפקוד ההורי בחברה חופשית ופלורליסטית בה אנו חיים, מהווה גורם מרכזי לשחיקה בסמכות ההורים ולהקצנת התנהגויות של ילדים ובני נוער. כיצד יכול הורה לבנות סמכות הורית חדשה באופן המאפשר עצמאות ומרחב בחירה לילד מחד והשגחה הורית מול סכנות מאידך?

תפקידו של בעל הסמכות (הורה, מורה, גננת) הוא לשמר את סמכותו תוך שמירה על כבודו של הילד אך גם על מסלול התפתחותו ותפקודו התקין. הסמכות החדשה אינה מבוססת על הכנעת הילד והשגת שליטה מלאה בהתנהגותו אלא על העברת מסר ברור: "אנו מכבדים את פרטיותך ובחירותיך, אך מאחר ואנו אוהבים אותך, לא נוכל לאפשר לך לפגוע בעצמך מבלי לעשות דבר!"

כדי להעביר מסר זה באופן אפקטיבי בעידן הנוכחי, נזקקים מורים, גננות והורים לאסטרטגיות חדשות להן לא נזקקו בעבר, כאשר סמכותם נתפסה כמובנת מאליה. אנו זקוקים לדרכים המבוססות על התאמת רמת ההשגחה ההורית לשימוש שעושה הילד בחופש הניתן לו, יצירת רשת תמיכה המסייעת בביסוס הסמכות ונקיטת פעולות להתמודדות יעילה ולא מסלימה עם התנהגויות כאלימות, השפלה, התחצפות, גניבות, נשירה מבי"ס, שימוש בסמים ועוד.

אלמנט מרכזי בביסוס הסמכות החדשה הוא אלמנט ההשגחה ההורית.

מחקרים רבים מצביעים על האופן הדרמטי בו מצטמצמת מעורבות בפעילויות סיכון בתגובה לידיעת ההורה היכן ועם מי נמצא ילדו. עם זאת, רעיון הכבוד לפרטיות המאפיין את תקופתנו, והיעדר ההכרה בהשפעתה המכרעת של ההשגחה, מביאים הורים רבים לוותר עליה מלכתחילה. ויתור זה מביא לעיתים לנקיטה בתגובות קיצוניות או איומים בלתי ניתנים למימוש ("אם שוב אתפוס אותך מבריזה לא תצאי מהבית חודש/ לא אדבר איתך יותר!").

מוכנותם של הורים ומורים להרחיב את השגחתם היא הבסיס להפגנת נוכחות סמכותית ולהעברת מסר של חוסר לגיטימציה לפעולות אסורות: נערה אשר יודעת כי הוריה עשויים לצלצל לכל חברותיה, תשקול שנית האם להפר את הסיכום לגבי שעת חזרתה הביתה; קבוצת נערים אלימה עשויה להתמתן לאור נוכחותם של מורים בסככת העישון של חצר בית הספר.

לפרטים נוספים, ניתן להיעזר בספר: הסמכות החדשה/ מאת פרופ' חיים עומר

 

התקשרו  - אמציה, 052-7078052 או אפרת,  050-7504210         ונשמח לעמוד לשירותכם