שלום רב,

אנו שמחים לשלוח אליך את חוברת התקצירים של הכנס:

 

טיפול זוגי בראי ה CBT
התערבויות יעילות ליצירת שינוי חיובי ממוקד-מטרות בזוגיות

שהשתתפת בו ב - 8 ביוני, 2016, ב' בסיוון, התשע"ו, בבית סוראסקי, המרכז הרפואי שיבא בתל השומר
              

שמחנו לארח אותך, ומקווים לראותך גם בכנסים הבאים

אנחנו מבקשים להודות:

למנחה, ד"ר נעמי אפל
ולצוות המרצים:
ד"ר נעמי אפל, ד"ר דני דרבי, ד"ר זאב אפל, פרופ' תמי רונן וד"ר חן נרדי
על שלקחתם חלק בכנס המרתק והעשרתם אותנו בידע  שלכם.  היה לנו לעונג!

 

לקובצי תקצירים מכנסים קודמים - לחצו כאן

 

לכל המצגות מהכנס - לחצו כאן

לשרותך,
צוות אמציה הוצאה לאור Family-Care

 

*כל החומרים המופיעים בחוברת זו, התקצירים והמצגות, הם לשימושך האישי בלבד
ולא לצרכי הוראה או הכשרה

טיפול זוגי בראי ה CBT
התערבויות יעילות ליצירת שינוי חיובי ממוקד-מטרות בזוגיות

חוברת תקצירים

שלום רב,

ההרצאות שבחרנו להציג בפניך ובפני יתר באי הכנס נועדו לשקף את המגוון הרחב והעשיר של העשייה שמתבצעת בשטח בתחום זה, בארץ וגם בעולם, ולאפשר חשיפה ונגישות אל ההיבטים השונים שלה והתכנים המרתקים. הכנסים שלנו בנויים באוריינטציה מעשית, יישומית ופרקטית.

הכנסים המקצועיים שלנו מקיפים כלים ממשיים לעבודה ולפרקטיקה, עם דגש על היצע של כלים חדשים כגון שיטות שהוכחו מחקרית, ספרים טיפוליים ו/או מקצועיים חדשים שיוצאים לאור בארץ ובעולם, סיפורי מקרים, מסקנות ותוצאות של מהלכים שקורים בשטח בזמן אמיתי, ועוד.

אנו תקווה שהצלחנו לתת לך טעימה ממגוון גישות, שיטות ודעות, ושבכל אחת מהן הצלחת למצוא את המעט או ההרבה, לאמץ, לקחת ולהפוך לשלך, במטרה להעשיר את ארגז הכלים ולפתוח אפיקים חדשים ונוספים.

הכנסים של Family-care, מבית אמציה הוצאה לאור, מיועדים לכל מגוון המומחים והמטפלים בתחום בריאות הנפש, העצמה רגשית, אימון אישי לצמיחה והצלחה, התמודדות עם הפרעות כגון הפרעת קשב וריכוז, התמודדות עם תסמונות שונות ומצבי חיים מאתגרים, הדרכה וליווי של הורים ועוד, כל זאת ברמת הפרט, המשפחה והקבוצה, בילדים, מתבגרים ומבוגרים, כולל בין היתר: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רופאים, קלינאי תקשורת, עו"סים, מאמנים משפחתיים, מאמנים בהפרעות קשב, מרפאים בעיסוק, מטפלים באומנויות, יועצים חינוכיים, הורים ומתעניינים.

אם שכחנו מישהו, אנא אל תעלבו אלא הודיעו לנו. נשמח לעדכן את הרשימה, כולם חשובים וכולם עוסקים בעבודת קודש!

****

אם חוברת זו התגלגלה לידיך אף כי אינך מנוי/ה על רשימת הדיוור שלנו, נשמח לצרפך.  מרגע העדכון תוכל/י לקבל מאיתנו מידע שוטף על הפעילויות הבאות שלנו.  ניתן להסיר את השם מרשימת הדיוור בכל עת, בלחיצת כפתור.

להרשמה לרשימת הדיוור לחצו כאן:

כן, אשמח לקבל מכם דיוור על כנסים, סדנאות, ספרות מקצועית ופעילויות נוספות

 

פתחנו עמוד פייסבוק חדש!
תנו לייק ותקבלו
מאמרים מקצועיים מאת אנשי מקצוע מובילים בתחומם בארץ
והודעות על פעילויות מקצועיות ישר לעמוד הפייסבוק שלכם!!!

כן, חברו אותי לעמוד הפייסבוק!

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם במטרה להעניק לך חוויה של ידע.
הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן,        מייל -  amazia@netvision.net.il    טל' 052-8087052
אפרת אביסרור,  מייל -  ephrat@family-care.co.il   טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

טיפול זוגי בראי ה CBT
התערבויות יעילות ליצירת שינוי חיובי ממוקד-מטרות בזוגיות

כבר למעלה מחמישים שנה אנו עדים לתהליך של תמיכה אמפירית מאסיבית בטיפול פרטני, בגישה ההתנהגותית קוגניטיבית. יעילותה של הגישה הניבה את פוטנציאל השילוב שלה בטיפול זוגי.

טיפול זוגי ב CBT הוא השכיח ביותר מבין הטיפולים הזוגיים בארה"ב ויעילותו הוכחה במחקרים רבים. הטיפול מאפשר שינוי ברמה התוך אישית והבין אישית במחשבה, ברגש ובהתנהגות, תוך יצירת מקום בטוח, לומד, מתנסה ומתפתח.

הטיפול הזוגי בראי ה CBT ממוקד-מטרה ומאפשר שינוי חיובי במערכת הזוגית ובמשפחה כולה.

הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית היא נכס בל יתואר למטפל ולמטופל גם יחד ומהווה את קו ההתערבות הראשון בחלק ניכר ממדינות המערב. בכנס זה נציג בפניכם כמה מודלים טיפוליים ברמה הזוגית שהתפתחו על בסיס גישה זו על רקע תובנות של העת האחרונה – שמהווים תוספת חיונית לכל ארגז כלים טיפולי.

בעזרת מרצים מהמובילים בתחומם ובעשייה המקצועית בישראל, הצגנו בפניכם מגוון רחב של ידע יישומי כולל:

זיהוי קונפליקטים זוגיים וטיפול בהם בעזרת דרכים להתערבות יעילה, התמודדות עם הפרעה טורדנית כפייתית במערכת הזוגית, מודל PAIRS לשיפור המערכת הזוגית – בהיבט יישומי, תרומתה של הפסיכולוגיה החיובית לשגשוג בנישואין ויישום המודל הדולפיני בטיפול זוגי.

ההרצאות הועברו באוריינטציה יישומית, ומכוונות לאנשי מקצוע ומומחים מתחומי הטיפול השונים. הן חווייתיות ומלוות בהדגמות.

הכנס מיועד לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנויות, מטפלים זוגיים ומשפחתיים, רופאים, יועצים חינוכיים ומתעניינים.

***כל החומרים המופיעים באתר זה הם לשימושכם האישי בלבד ולא לצורכי הוראה או הכשרה או לשימוש מסחרי כלשהו.

טיפול בבסיסי הקונפליקט הזוגי ב CBT
מהם הקונפליקטים שחוזרים פעם אחר פעם בזוגיות וכיצד חושפים אותם עם בני הזוג? מהן ההתערבויות הטיפוליות היעילות בהבנת הקונפליקט וניהולו? בהרצאה נתנו מענה לשאלות אלו והצגנו קווים מנחים בטיפול CBT בתחום הזוגי

מרצה – ד"ר נעמי אפל, עובדת סוציאלית, מנהלת מכון שיטות, מנהלת אקדמית של תכנית ההכשרה לטיפול הורי, זוגי ומשפחתי ב CBT תל השומר, מרצה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, פיתחה שיטות טיפול ייחודיות בעלות יעילות קלינית גבוהה, פרסמה מאמרים וחמישה ספרים מצליחים, בהם רב המכר - לדבר CBT עם הורים וילדים - מדריך למטפל ההתנהגותי קוגניטיבי

לחצו כאן למצגת ההרצאה

למאמר מאת ד"ר נעמי אפל, שפורסם בפסיכולוגיה עברית - לחצו כאן

לתוכנית הכשרה בטיפול הורי, זוגי ומשפחתי ב – CBT בהנהלת ד"ר נעמי אפל

לרכישת ספרים מאת ד"ר נעמי אפל - לחצו על התמונה של הספר:

             

 

לאתר שיטות לחצו כאן

 

כשהאובססיביות פוגשת את הזוגיות
הפרעה טורדנית כפייתית ROCD במערכות יחסים - מהן ההשלכות ההרסניות על מערכת היחסים הזוגית? מהם הכלים שבעזרתם ניתן להתמודד עם הספק והביקורת וליצור יציבות? בהרצאה יוצגות מרכיבי הבעיה וקווים מנחים לטיפול

מרצה – ד"ר דני דרבי, פסיכולוג קליני וד"ר למיניות האדם, מנהל מרכז קוגנטיקה, מייסד שותף של היחידה לחקר טורדנות כפייתית ביחסים, במרכז הבינתחומי בהרצליה

לחצו כאן למצגת ההרצאה

תקציר ההרצאה:

 בשנים האחרונות ישנו עניין הולך וגובר בהפרעה טורדנית כפייתית במערכות יחסים. אנשים הסובלים מהפרעה טורדנית זו המכונה גם ROCD. מתמודדים עם מחשבות טורדניות בוגע לזוגיות בחמישה תחומים מרכזיים, האם אני אוהב את בת הזוג שלי, האם היא אוהבת אותי, האם הקשר שלנו נכון, עיסוק בתכונות אופי של בן או בת הזוג ועיסוק במראה של בן הזוג. 

ההרצאה עסקה בתאורה של הפרעה טורדנית כפייתית ביחסים, כיצד היא באה לידי ביטוי, במה היא פוגעת, וכיצד מטפלים זוגיים עשויים לטעות בקו הטיפולי ובעצם לסייע בשימור הבעיה מבלי לשים לב. 

בנוסף, ניתנו קווים כללים לטיפול בהפרעה, אשר כוללים הימנעות מהחלטה לפרק זמן, חשיפה ומניעת תגובה ועוד. 

לקריאה נוספת על ROCD בעברית בקרו באתר קוגנטיקה הכללי ובאתר קוגנטיקה המתמחה ב OCD

לחומרים באנגלית בקרו באתר יחידת המחקר שלנו rocd.net

 

 

מודל PAIRS לשיפור המערכת הזוגית - היבטים יישומיים
עקרונות מודל PAIRS כתכנית פסיכולוגית חינוכית שמטרתה לטפח את המיומנויות הנחוצות לביסוס יחסי אהבה בריאים. בהרצאה הצגנו את ארבעת הפרקים העיקריים בתכנית: תקשורת זוגית, ה"עצמי", מיניות וחושניות, ו"החוזה".

מרצה – ד"ר זאב אפל, בית הספר לחינוך, אוניברסיטת בר-אילן, ראש התכנית להכשרת מנחים ויועצים להעשרת חיי הנישואין

לחצו כאן למצגת ההרצאה

תקציר ההרצאה

תכנית PAIRS (Practical Application of Intimate Relationship Skills) לקידום האינטימיות אצל זוגות פותחה על ידי לורי גורדון (1993), ומשלבת טיפול קוגניטיבי- רגשי- התנהגותי במסגרת פסיכו חינוכית. התוכנית מבוססת על פיתוח כישורים בחמישה תחומים עיקריים: כישורי תקשורת; ניהול קונפליקטים; מודעות עצמית; מיניות וחושניות; ניהול משא ומתן וקבלת החלטות.

לתוכנית PAIRS שתי מטרות עיקריות:

  1. לדעת לטפח את עצמך ואת בן/בת זוגך על מנת שתוכל לזהות, להכיר ואף ליהנות מההבדלים ביניכם ולא לראות אותם כאיום או כהתקפה.

  2. ללמוד כיצד ליהנות מבן זוגך ולשמור על מערכת יחסים כמקור מתמשך של הנאה משותפת.

מטרות אלו מושגות באמצעות תהליך המשלב שיחות/הרצאות במסגרת קבוצתית, בהן מוצגים נושאים מתחום המערכת הזוגית והמשפחתית. התהליך הקבוצתי כולל תרגילים מעשיים לפיתוח כישורים, מיומנויות וכלים מעשיים.

הבסיס התיאורטי שהשפיע על התוכנית מבוסס על תיאוריות רבות, חלק מהן מתואר להלן:

(1) סאטיר, גישה חווייתית הומניסטית גישה אנושית לתקשורת ישירה ובהירה .העצמה של הערכה עצמית; (חוקים במשפחה, סגנונות בתקשורת במצבי לחץ, קריאת טמפרטורה יומית),

(2) קזריאל ,פיתח גישה לחנוך ועיצוב מחדש של רגשות, עמדות והתנהגות. "בונדינג" מושג המתאר צורך בסיסי של האדם לקרבה פיסית ולפתיחות אמוציונאלית. העדר סיפוק צורך זה ישפיע על התנהגותו כבוגר בכל הקשור לקשרים אינטימיים. הטכניקות של קזריאל פותחו כדי לאפשר ליחיד פתיחות אמוציונאלית וסיפוק ההנאה מקשר אינטימי. "בונדינג" כמכשיר לקידום אהבה בין בני זוג. אהבה שאיננה מבוססת על מיניות אלא על יצירת אינטימיות.

(3) באך, מתאר תהליכים של ניהול קונפליקטים המביאים להרס הזוגיות, ודרכים לניהול קונפליקטים שבונים קשר. (טקסים של כעס, מריבה הוגנת לשם שינוי);

(4) בואן, על חשיבותה של מובחנות ממשפחת המוצא, "דיפרנציאציה של העצמי" והיכולת של בני זוג להיות ב"עין הסערה". (5) סאגר, על לימוד ומודעות למערכת הציפיות הגלויה והסמויה ותרומתה לחיי נישואין חכמים.

בקורס PAIRS זוגות לומדים כיצד לזהות ולהעריך מחדש את הגישות הרגשיות והערכים שהם קיבלו בירושה מהמשפחה. הם לומדים כיצד להחליף מסרים של הערכה וכיצד לנהל משא ומתן לשינוי.

התכנית

התכנית בת 120 שעות לימוד המתקיימות במפגשים שבועיים ובסופי שבוע וכוללת חמשה חלקים: תקשורת, פתרון קונפליקטים, הבנה עצמית, חושניות ומיניות ויצירת הסכם. המשתתפים לומדים דרכים חדשות לפתרון קונפליקטים (הסתגלות התנהגותית), לאחר שהודרכו בהדרגה למודעות גוברת של עצמם (בטכניקות קוגניטיביות). הם לומדים לשחרר כעס, כאב ופחד (תהליכים רגשיים), לקחת אחריות לצורכיהם ולפתח את היכולת להבין, לשמוע ולהעניק לשותפיהם. בשלב מאוחר יותר הם מסוגלים לעבוד על נושאים כמו חושניות ומיניות. לקראת סוף התכנית, המשתתפים מקבלים כלים (מדריך לשימוש בטכניקות רגשיות, קוגניטיביות והתנהגותיות), לצורך התמודדות עם הנושאים הקשים להם, כצעד הכרחי לקראת בניית חוזה ליחסים טובים יותר עם בני הזוג .

תוצאות מחקרים

חוקרים אחדים ניסו לעמוד על יעילות תכנית PAIRS. טרנר (1993 ,Turner) מצאה עלייה בהסתגלות לנישואין בקרב המשתתפים. שלסקי ואפל (2010) מצאו שהסדנה מקנה למשתתפיה הזדמנות ללמוד שפה חדשה, לשייך את עצמם באמצעותה לאוכלוסייה נורמטיבית ולהאמין בכוחם להצליח בזוגיות. מחקר של דורנה (Durana, 1997)) בדק אינטימיות והסתגלות לנישואין בקרב 137 משתתפים בתכנית PAIRS. בבדיקות שנערכו חצי שנה לאחר תום התכנית נמצאה אצל 76% מהמשתתפים עלייה מובהקת באינטימיות. על פי ממצאי מחקר זה ושל מחקרים אחרים 1996, Gordon ,1993 ), Ladd, 1989) אינטימיות היא מיומנות שניתן ללמוד אותה ולהעצימה בעזרת תכניות התערבות פסיכולוגיות-חינוכיות, תוך לימוד מיומנויות כגון הקשבה, הבעת רגשות ופתרון קונפליקטים. מחקר אחר מצביע על כך, שתרומה נכבדה להצלחת הסדנה היא שהפעילות נערכת במסגרת של סדנה קבוצתית (שלסקי, אפל, 2010).

למצגת המחקר לחצו כאן
לראיונות עם זוגות שהשתתפו בסדנה לחצו כאן

 

פרסומים ומחקר על תוכנית PAIRS:

2 הרצאות מכנס הטיפול המשפחתי האחרון' הוגש על ידי אריה כהן וזאב אפל:

March 30 - April 2,2016 IFTA CONFERENCE PROGRAM Island, Hawaii

(1) PAIRS training effect on Differentiation, and Conflict Resolution on trainee's leaders

(2) Psychoeducational Treatment of Stressed and Traumatized Couples within the Prison.

(1) אפל, ז. חיים, ש. (2010) "זוגיות בשלט רחוק העשרת חיי הנישואין בכלא הישראלי על פי גישת PAIRS, צהר לבית הסוהר,13, 77-90

(2) שלסקי, ש. אפל, ז. (2010) "נרטיבים בקבוצה בשירות ההבניה-מחדש של העצמי: אסירים מספרים על זוגיותם". בתוך ר, תובל-משיח וג. ספקטור-מרזל (עורכות), מחקר נרטיבי: תיאוריה, יצירה, פרשנות. (עמ' 349-378 ). תל אביב: מכון מופ"ת, בית הספר למחקר ופיתוח תכניות בהכשרת עובדי חינוך והוראה במכללות: הוצאת הספרים ע"ש י"ל מאגנס, האוניברסיטה העברית, ירושלים.:

(3) שלסקי, ש. אפל, ז. (2010) "אני חייב ללמוד שפה שמקרבת אותי לאנשים.." אסירים מתנסים בדיבור אחר עם בנות הזוג". מגמות מ"ז (1) 130-148 .

4. Rabin, C. & Appel, Z. (2004). Psycheducational treatment of stressed and traumatized couples. In D. Catherall (Ed), Handbook of Stress, Trauma and the Family. pp 453-471. Brunner-Routledge Pub, New-York.

5. DeMaria, R. (2003). An overview of PAIRS program. In R. DeMaria & M. T. Hannah, (Eds.), Building intimate relationship: Bridging Treatment, Education and Enrichment. N.Y.: Brunner / Mazel.

6. Durana, C. (1996). Bonding and emotional reeducation of couples in the PAIRS training Part 1. American Journal of Family Therapy, 24(3), 269-280.

7. Durana, C. (1996). Bonding and emotional reeducation of couples in the PAIRS training: Part 2. American Journal of Family Therapy, 24(4), 315-328.

8. Durana, C. (1997). Enhancing marital intimacy through psychoeducation: The PAIRS program. Family Journal, 5(3), 204-211.

9. Gordon, L. (1988). The P.A.I.R.S. Curriculum Guide: A Training Manual for Mantal Health Professionals (rev. ed). Falls Church, VA: The P.A.I.R.S. Foundation, Ltd.

10. Gordon, L. (1989). Unpublished proceedings from P.A.I.R.S. Board Retreat, May, 1989 at Reston, Virginia.

11. Gordon, L. (1993). Intimacy: The art of working out your relationship. Psychology Today, 26(5), 40-49.

12. Ladd, A. (1989). P.A.I.R.S: A Psychoeducational Approach to Marital Intervention. A thesis for the Degree Master of Science. Washington D.C.

13. Turner, L. (1993). An exploratory study of P.A.I.R.S: An integrative group approach to relationship change. Paper presented at the Eight Annual Symposium on Group Work. Ann Arbor, Ml.

על התוכנית ניתן לקרוא באתר בית הספר לחינוך אוניברסיטת בר אילן

התוכנית להכשרת יועצים ומנחים לעבודה קבוצתית עם זוגות ומשפחה


לרישום לחצו כאן

לדף המידע באתר בית הספר לחינוך לחצו כאן

 

לשגשג בנישואין: יישום מודל פסיכולוגיה חיובית בחיי הנישואין - בתיאוריה ולמעשה
ההרצאה התמקדה בתפקיד השונה של מודלים התנהגותיים קוגניטיביים לעומת מודלים של פסיכולוגיה חיובית בחיי הזוגיות, הציגה את עקרונות הגישה החיובית והציעה מודל תיאורטי ואמפירי להגברת האושר בקרב פרטים בחיי הנישואין שלהם

מרצה - פרופ' תמי רונן, דקאן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל-אביב, חוקרת, כותבת ומטפלת בנושאים הקשורים לגישה ההתנהגותית קוגניטיבית, לפיתוח מיומנויות שליטה עצמית וליישום הפסיכולוגיה החיובית הלכה למעשה, מחברת הספר הדרך לשליטה עצמית, ועוד עשרות רבות של מאמרים מקצועיים.

לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

איך להרגיע כריש/ה בלי לצאת סרדין/נה? יישום "המודל הדולפיני" בטיפול הזוגי
שלושה יועצים פנימיים רוצים להציל אותנו ממשבר זוגי: ה"סרדין" ("ברח פן תיטרף"), ה"כריש" ("טרוף פן תיטרף") וה"דולפין" החכם שבתוכנו. בהרצאה הוצג "המודל הדולפיני" כפלטפורמה טיפולית המשלבת הומור, לשינוי התנהגותי

מרצה - ד"ר חן נרדי, PhD בעבודה סוציאלית, שותף עם ד"ר רבקה נרדי, רעייתו, ב"מכון דיאלוג לשיפור ההידברות", בעל 40 שנות ניסיון בטיפול אישי, זוגי, והנחיית השתלמויות לאנשי המקצועות הטיפוליים ב"מודל הדולפיני", יוצר "המודל הדולפיני" בשיתוף ד"ר רבקה נרדי, מחבר רב המכר להיות דולפין - התמודדות עם תוקפנות וחולשה (בשיתוף עם ד"ר רבקה נרדי), כמו גם רשימה רוכה של ספרי עיון, הדרכה וספרי ילדים מצליחים.


למאמר של ד"ר חן נרדי לחצו כאן

קישורים לפעילות המקצועית
המודל הדולפיני עם ד"ר חן נרדי - הדרכה למטפלים, יועצים, מאמנים, מחנכים ואנשי הדרכה

להיות דולפין – פעילות ד"ר חן נרדי בנושאי חינוך ויעוץ

להיות דולפין – התמודדות עם תוקפנות וחולשה בהורות, בזוגיות ובעבודה
ספרם של ד"ר רבקה נרדי וד"ר חן נרדי, הוצאת מודן


מטפל/ת, איש/אשת מקצוע*: יש לך ספר במגירה?
אמציה הוצאת ספרים - הוצאת בוטיק מובילה
לספרים טיפוליים: ספרי ילדים טיפוליים, ספרות עיונית
בתחומי הטיפול, עזרה עצמית, העצמה ועוד.

לחצו לפרטים

כל היתרונות של הוצאת ספרים מובילה עם מותג חזק, ושל הוצאה פרטית!

*באמציה הוצאת ספרים מוציאים לאור אך ורק ספרים שנכתבו
על ידי אנשי מקצוע מוסמכים מתחומי הטיפול השונים.


התקשרו  - אמציה, 052-7078052 או אפרת,  050-7504210         ונשמח לעמוד לשירותכם