משתתף/פת יקר/ה שלום רב,

אנו שמחים לשלוח אליך את חוברת התקצירים של הכנס:

פחדים וילדים

התערבויות יעילות עם ילדים, הורים, מטפלים ומחנכים
במקרים של פחדים וחרדות אצל ילדים

בהנחיית פרופ' יואל אליצור
 

שהשתתפת בו ב - 23 בנובמבר, 2016, כב' בחשוון, התשע"ז, בבית סוראסקי, תל השומר
              

שמחנו לארח אותך, ומקווים לראותך גם בכנסים הבאים

אנחנו מבקשים להודות:

למנחה, פרופ' יואל אליצור
ולצוות המרצים (לפי סדר הופעתם בכנס):
פרופ' יואל אליצור, רות פרדניק, ד"ר נעמי אפל, ופרופ' חיים עומר
על שלקחתם חלק בכנס המרתק והעשרתם אותנו בידע  שלכם.  היה לנו לעונג!

לכל המצגות מהכנס - לחצו כאן
לקובצי תקצירים מכנסים קודמים - לחצו כאן

 

תודה לפיני רוזנברג על התמונות היפות מהכנס!

 

לשרותך,
צוות אמציה Family-Care

 

*כל החומרים המופיעים בחוברת זו, התקצירים והמצגות, הם לשימושך האישי בלבד
ולא לצרכי הוראה או הכשרה

פחדים וילדים

התערבויות יעילות עם ילדים, הורים, מטפלים ומחנכים
במקרים של פחדים וחרדות אצל ילדים

 חוברת תקצירים

משתתף/פת יקר/ה שלום רב,

ההרצאות שבחרנו להציג בפניך ובפני יתר באי הכנס נועדו לשקף את המגוון הרחב והעשיר של העשייה שמתבצעת בשטח בתחום זה, בארץ וגם בעולם, ולאפשר חשיפה ונגישות אל ההיבטים השונים שלה והתכנים המרתקים. הכנסים שלנו בנויים באוריינטציה מעשית, יישומית ופרקטית.

הכנסים המקצועיים שלנו מקיפים כלים ממשיים לעבודה ולפרקטיקה, עם דגש על היצע של כלים חדשים כגון שיטות שהוכחו מחקרית, ספרים טיפוליים ו/או מקצועיים חדשים שיוצאים לאור בארץ ובעולם, סיפורי מקרים, מסקנות ותוצאות של מהלכים שקורים בשטח בזמן אמיתי, ועוד.

אנו תקווה שהצלחנו לתת לך טעימה ממגוון גישות, שיטות ודעות, ושבכל אחת מהן הצלחת למצוא את המעט או ההרבה, לאמץ, לקחת ולהפוך לשלך, במטרה להעשיר את ארגז הכלים ולפתוח אפיקים חדשים ונוספים.

הכנסים של Family-care, מבית אמציה הוצאה לאור, מיועדים לכל מגוון המומחים והמטפלים בתחום בריאות הנפש, העצמה רגשית, אימון אישי לצמיחה והצלחה, התמודדות עם הפרעות כגון הפרעת קשב וריכוז, התמודדות עם תסמונות שונות ומצבי חיים מאתגרים, הדרכה וליווי של הורים ועוד, כל זאת ברמת הפרט, המשפחה והקבוצה, בילדים, מתבגרים ומבוגרים, כולל בין היתר: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רופאים, קלינאי תקשורת, עו"סים, מאמנים משפחתיים, מאמנים בהפרעות קשב, מרפאים בעיסוק, מטפלים באומנויות, יועצים חינוכיים, הורים ומתעניינים.

אם שכחנו מישהו, אנא אל תעלבו אלא הודיעו לנו. נשמח לעדכן את הרשימה, כולם חשובים וכולם עוסקים בעבודת קודש!

****

אם חוברת זו התגלגלה לידיך אף כי אינך מנוי/ה על רשימת הדיוור שלנו, נשמח לצרפך.  מרגע העדכון תוכל/י לקבל מאיתנו מידע שוטף על הפעילויות הבאות שלנו.  ניתן להסיר את השם מרשימת הדיוור בכל עת, בלחיצת כפתור.

להרשמה לרשימת הדיוור לחצו כאן:

כן, אשמח לקבל מכם דיוור על כנסים, סדנאות, ספרות מקצועית ופעילויות נוספות

 

פתחנו עמוד פייסבוק חדש!
תנו לייק ותקבלו
מאמרים מקצועיים מאת אנשי מקצוע מובילים בתחומם בארץ
והודעות על פעילויות מקצועיות ישר לעמוד הפייסבוק שלכם!!!

כן, חברו אותי לעמוד הפייסבוק!

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם במטרה להעניק לך חוויה של ידע.
הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן,        מייל -  amazia@netvision.net.il    טל' 052-8087052
אפרת אביסרור,  מייל -  ephrat@family-care.co.il   טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

פחדים וילדים

התערבויות יעילות עם ילדים, הורים, מטפלים ומחנכים
במקרים של פחדים וחרדות אצל ילדים

מחקרים מראים כי למעלה מ-70% מהילדים בגילאי 4-12 סובלים מפחדים וחרדות. חלקם עלול לפתח מהלך כרוני ללא טיפול מתאים. בכנס זה הצגנו בפניכם שילובים יצירתיים של דרכי טיפול יעילות המותאמות לביטויים המגוונים של פחדים וחרדות בילדים.

במצבים שבהם פחדים וחרדות אצל ילדים מקבלים ביטוי בתופעות כמו אילמות סלקטיבית, הסתגרות, הימנעויות וכדומה, עלול להתפתח מהלך כרוני של חרדה הפוגע בהתפתחות הילד ומשפיע על בני משפחתו וסביבתו.

בעשורים האחרונים הצטבר ידע קליני ומחקרי רב על התערבויות יעילות להפחתת חרדה בקרב ילדים, וידוע שטיפול מוקדם במצבים אלו יעיל במיוחד. השאלה המרכזית העולה היא כיצד ניתן לשלב בין הכלים השונים כדי למנוע פחדים וחרדות ולטפל בהם ביעילות המירבית.

יום העיון רלוונטי מאוד לכל מי שעובד עם ילדים והוריהם, ומעוניין להכיר מקרוב פרקטיקות של טיפול ישיר בילד החרד כמו גם עבודה מערכתית עם הורים ומחנכים.

בכנס זה הציגו בפניכם מומחים מובילים בארץ, מגוון של גישות וטכניקות טיפוליות להקלה על חרדות ויצירת דיאלוג פתוח עם הילדים ועם האנשים בסביבתם: דרך טיפול חדשנית באילמות סלקטיבית המבוססת על ידע מדעי עדכני, והמאפשרת למטפלים לעקוף את מחסום השתיקה, הצגנו דרכי טיפול בעלות יעילות מוכחת להגשת עזרה ישירה לילדים במקרים של פחדים וחרדות, ושיטות לעבודה עם הורים שמתקשים להפריד בין תמיכה בילד החרד לבין גוננות, ובכך עלולים למנוע ממנו את ההזדמנות להתמודד עם החרדה.

ההרצאות באוריינטציה יישומית, חווייתית ולוו בהדגמות והמחשות. הן מכוונות לאנשי מקצוע ומומחים מתחומי הטיפול השונים.

הכנס הזה, כמו רוב הכנסים שמוגשים לכם על ידי אמציה Family-Care, היה מיועד לכל המומחים והמטפלים בילדים ומשפחות כולל: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים בעזרת בעלי חיים, מטפלים באומנות, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים, מרפאים בעיסוק, יועצים חינוכיים, רופאי ילדים, צוותים חינוכיים בבתי ספר, מנתחי התנהגות, הורים ומתעניינים.

***כל החומרים המופיעים באתר זה הם לשימושכם האישי בלבד ולא לצורכי הוראה או הכשרה או לשימוש מסחרי כלשהו.

אילמות סלקטיבית - מתעלומה לפיתרון

המחקר שקידם את הפיתרון: כיצד נוצר גוף ידע מבוסס שפיזר את ערפילי המיתוסים מסביב לאילמות סלקטיבית ותרם לפיתוח מודל טיפולי חדשני, יעיל ושונה מכל מה שנעשה עד כה, המותאם לייחודיות של התופעה

פרופ' יואל אליצור - ראש המגמה לפסיכולוגיה חינוכית של הילד, האוניברסיטה העברית בירושלים, מחבר שותף של הספר אילמות סלקטיבית: מדריך להורים, מחנכים ומטפלים (2016).


אילמות סלקטיבית: מתעלומה לפתרון – טיפול בסביבתו הטבעית של הילד:

ההרצאה עסקה בגוף הידע המחקרי בפסיכופתולוגיה התפתחותית שעוסק באילמות סלקטיבית. התייחסנו למסלול האשדים שמאפיין את ההסלמה בהפרעה מהילדות המוקדמת ועד להתבגרות, ולמיתוסים השכיחים בציבור בכלל ובקרב אנשי מקצוע בפרט שעדיין קיימים בשטח ויכולים לתרום למסלול האשדים הלא רצוי.

ההרצאה נתנה את הרקע לבניית מודל יעיל של התערבות באילמות סלקטיבית המותאם לייחודיות של התופעה, מודל שהוצג בהמשך על-ידי רות פרדניק

לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

                                                           

אילמות סלקטיבית - טיפול בסביבתו של הילד

מודל אינטרגרטיבי שפותח על ידי המרצה לטיפול באילמות סלקטיבית, המבוסס על עקרונות ה-CBT, ומתבצע במרחבי החיים היומיומיים של הילד, תוך הסתייעות בהורים ומורים כסוכני שינוי

מרצה – רות פרדניק, מ.א., מרכזת הטיפול באילמות סלקטיבית בשירות הפסיכולוגי בירושלים, ומנהלת קליניקה לטיפול באילמות סלקטיבית וטיפול התנהגותי קוגניטיבי, מחברת שותפה של הספר: אילמת סלקטיבית: מדריך להורים, מחנכים ומטפלים (2016)


הוצג מודל אינטגרטיבי שפיתחתי לטיפול התנהגותי באילמות סלקטיבית, המתבצע במרחבי החיים היומיומיים של הילד, תוך הסתייעות בהורים ומורים כסוכני שינוי. אדבר על טיפול CBT למתבגרים עם אילמות סלקטיבית, וטיפול בקליניקה כאשר לא ניתן להגיע לבית ולבית הספר. ההרצאה לוותה בסרטונים הממחישים את הקונטרסטיים בתפקוד של ילד עם אילמות סלקטיבית.

לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

                                       

הטיפול הישיר בילדים עם פחדים וחרדות

טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) נמצא יעיל ביותר בהפחתת תופעות של חרדה בכלל, ואצל ילדים בפרט. בהרצאה הוצגו קווים מנחים להתערבות התנהגותית-קוגניטיבית ישירות עם הילד החרד, וכן הוצגו כלים ספציפיים שיש בכוחם להשפיע באופן ניכר על הפחתת תדירות החרדה, עוצמתה, ואף להביא להכחדתה

מרצה - ד"ר נעמי אפל, מנהלת מכון שיטות, ומנהלת אקדמית של המגמה לטיפול הורי, זוגי ומשפחתי ב - CBT, תל השומר, פרסמה מאמרים וחמישה ספרים מצליחים, כולל הספר לדבר CBT עם הורים וילדים - מדריך למטפל ההתנהגותי קוגניטיבי


 
לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

                                        

 

 

הדרכת הורים לילדים עם פחדים וחרדות

הפרעת חרדה של ילדים כוללת גם את ההורים, שפעמים רבות חשים דחף חזק לגונן על הילד, גם במחיר של הורדת דרישות התפקוד ההכרחיות להתפתחותו התקינה. בהרצאה הוצגו תובנות לעבודה עם הורים: כיצד עבודה עם הורים תורמת להבחנה בין תמיכה וגוננות, ומאפשרת להם לתמוך בילד ולחזקו במקום לגונן עליו ולהחלישו

מרצה – פרופ' חיים עומר, החוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב


לא סופקו תקציר או מצגת

                    

תודה שהשתתפתם בכנס "פחדים וילדים"

נשמח לראותכם גם בכנסים הבאים!

 

 

מטפל/ת, איש/אשת מקצוע*: יש לך ספר במגירה?
אמציה הוצאת ספרים - הוצאת בוטיק מובילה
לספרים טיפוליים: ספרי ילדים טיפוליים, ספרות עיונית
בתחומי הטיפול, עזרה עצמית, העצמה ועוד.

לחצו לפרטים

כל היתרונות של הוצאת ספרים מובילה עם מותג חזק, ושל הוצאה פרטית!

*באמציה הוצאת ספרים מוציאים לאור אך ורק ספרים שנכתבו
על ידי אנשי מקצוע מוסמכים מתחומי הטיפול השונים.


התקשרו  - אמציה, 052-7078052 או אפרת,  050-7504210         ונשמח לעמוד לשירותכם