{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון                                        פברואר 2017, אדר תשע"ז

 היום אחר הצהריים, בעת פרסום דו"ח מבקר המדינה על צוק איתן, נתאסף מול משרד הביטחון בקריה בתל-אביב ונמסור לחברי הקבינט המדיני-ביטחוני מכתב שכותרתו: אנחנו לא מוכנות להתכונן לסבב הבא! דורשות פיתרון!

 

מחוגי בית לבית המחוקקים


ב-30 בינואר הושקה בכנסת שדולת נשים למען בטחון ושלום בנוכחות כמאתיים חברות התנועה. השדולה, בהובלתן של חברות הכנסת קסניה סבטלובה ומיכל רוזין, היא יוזמה שתנועת נשים עושות שלום פעלה ודחפה להקמתה כדי לגייס את תמיכתם של נבחרי הציבור להנעת מו"מ להסכם עם הפלסטינים, ולדרישה לשילובן של נשים בתהליכים אלה. הדוברות והדוברים באירוע — מהכנסת, מ"נשים עושות שלום", מהאקדמיה ומהעשיה הציבורית — דיברו על הקשר ההדוק בין השלום לביטחון, על חשיבות השמעת הקול הנשי בענייני ביטחון, על הרחבת מושג הביטחון כך שיכיל לא רק ביטחון צבאי אלא גם ביטחון חברתי ואישי. חברות התנועה, נשים מכל המגזרים, השכבות ומגוון הדעות הפוליטיות, דורשות לשים קץ למצב הנוכחי, למנוע סבב לחימה נוסף, לקדם הסכם מדיני בין הצדדים ולכנס דיון בקבינט בנושא. קראו מאמרים על אירוע ההשקה המרגש בכנסת

צוות קשרי ממשל - בעקבות ההקמה של שדולת הנשים למען שלום וביטחון, נעשתה בצוות קשרי ממשל בראשותה של סביונה רוטלוי, עבודת עומק לבניית אסטרטגיה מול מקבלי ההחלטות בישראל. ארבעה כיווני פעילות עומדים עכשיו על הפרק:

  • עבודה מול הקבינט המדיני-בטחוני
  • עבודה מול חברות וחברי כנסת בדגש על ח"כים מהמרכז ומרכז-ימין
  • עבודה מול הוועדות בכנסת
  • מעקב אחר עבודתם של ח"כים, ח"כיות ומקבלי ההחלטות תוך שיתוף נשים רבות מהשטח

לשם כך נבנתה תכנית להכשרת נשים מהתנועה לעבודה מול הממשל. בדצמבר 2016 התקיימה בכנסת מיני-הכשרה לחברות התנועה. המפגש כלל סיור, נוכחות בוועדות ומפגש שאלות ותשובות עם ד"ר שירלי אברהמי, ראשת מרכז המידע והמחקר של הכנסת. הכשרה נוספת מתוכננת ב-21 במרץ 2017. פרויקט מתחדש אחר הוא "פותחות במה לחברות הכנסת", בו יוזמנו חברות כנסת להרצות לנו על נקודת המבט שלהן.

אירועי ט"ו בשבט

נוטעות תקווה בדימונה

בשבוע ט"ו בשבט הדרמנו לדימונה לאירוע נטיעות של תקווה שאורגן על ידי דניאלה חרמון, רכזת נשים עושות שלום בעיר והמובילה של קבוצת דורשי צדק למען הדיור הציבורי. באירוע השתתפו ראש העיר בני ביטון, סגניו, רכזות ההיגוי של נשים עושות שלום, משפחות רבות וילדי שכונת נוה דוד (דיור ציבורי) שסביבה נטענו את העצים. סגנית ראש העיריה אילנה אזולאי אמרה שכולנו צריכים לעשות מאמץ להקשיב לצד האחר ולראות איך אנחנו יוצרים את התנאים ליצור שותפות. נטענו תקווה בדימונה ונחזור לפעילויות נוספות בעיר... קראו עוד

נוטעות שלום בנגב

תנועת נשים עושות שלום מכה שורש באדמת הנגב ומגבירה את פעילותה לקיום בשלום. בשבוע ט"ו בשבט, התאספו עשרות ילדים עם הוריהם מכל אזור הנגב, משפחות של יהודים וערבים, בפרויקט וואדי עתיר ליד הכפר חורה, לנטוע יחד נטיעות של תקווה. היוזמה היא של שתי נשים, חברות התנועה : גדיר האני, ילידת עכו, מנהלנית ואחת המייסדות של פרויקט וואדי עתיר, ופנינה דובו, חברת קיבוץ להב ורכזת אזורית של נשים עושות שלום בדרום.

הפעילות התקיימה בחווה חקלאית המוקמת ביוזמת הקהילה הבדואית, בשיתוף ארגון אמריקאי והמועצה המקומית חורה והמבוססת על תכנון בר-קיימא. מייס, בתה של אמאל אבו-סעד מאום אל חיראן, ריגשה כשקראה שיר בו הביעה את כאבה האישי ואת סבל המשפחה, בעקבות מות דודה, אבי המשפחה יעקוב אלקיען ז"ל, והריסת ביתם. יעל אדמי, חברת צוות ההיגוי של התנועה, קראה דברים שאמרה אמאל אבו סעד בעצרת בתל אביב, בהבטיחה לתת לילדיה חינוך מכבד ומקבל את האחר, למען חיים משותפים ... קראו עוד

גם היועץ המשפטי לממשלה תומך בדרישת התנועה

בתגובה לעתירה שהגישו נגד עירית ירושלים פעילות נשים עושות שלום - סביונה רוטלוי, אתי לבני ואורנה אשכנזי - פסל היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, את הנהלים של העיריה לקיום הפגנות בעיר וקבע כי יש לנסח אותם מחדש. העתירה הוגשה לפני שנה וחצי באמצעות האגודה לזכויות האזרח נגד העירייה שאסרה על הקמת אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה. בסופו של דבר קוימה המחאה בצו זמני של בית המשפט, אך העתירה לא נמשכה בשל הטענה העקרונית נגד הנהלים שקבעה עיריית ירושלים בנוגע להפגנות בעיר... הכתבה בעיתון הארץ.

יובל חקלאי - צעירה עושה שלום

תא הצעירות של נשים עושות שלום צובר תאוצה! בחודשים האחרונים אנחנו עדות לתמיכה הולכת וגוברת מצד צעירות לפני או אחרי השרות הצבאי שאכפת להן! שמבקשות למנוע את המלחמה הבאה ולפעול למען הסכם מדיני. כנסו לדף הפייסבוק שלהן, עשו LIKE ובואו למפגש של תא הצעירות שיתקיים ב-2.3 בתל אביב. הכירו את יובל חקלאי פעילה מרכזית של תא הצעירות - בת 23, מהיישוב מיתר בדרום הארץ, ששרותה הצבאי במלחמת צוק איתן גרם לה "לקום מהספה" כדבריה, ולפעול כדי למנוע את המלחמה הבאה.

מבחר מפעילויות החודש

בבית גבריאל על שפת הכנרת נפתחה תערוכת שטיחים בעבודת יד מכל העולם שיוצרו במסגרת פרויקט פ(ר)יסות שלום - Piece for Peace. השטיחים חוברו ממאות רבות של ריבועים רקומים, צבועים, מודבקים וסרוגים שהשלום הוא הנושא המאחד אותם. התערוכה פתוחה עד 5.3.

חברות התנועה עשו כבוד לפריחת הכלניות בנגב המערבי והעמידו בכל סוף שבוע דוכני שיח והחתמה בצמתים של פסטיבל דרום אדום – בצומת יד מרדכי, אל היען, מרקטיטו צאלים, יער דבירה, מוזיאון ג'ו אלון וצומת שוקת. מאות משפחות עצרו והביעו תמיכה וכ-300 נשים וגברים הצטרפו לתנועה

רצות לשלום - במרתון ת"א בשישי האחרון נצפו כתריסר חברות התנועה רצות במקצים השונים כשהן לובשות חולצות דרייפיט עם סמל התנועה. ולא רק הן... מתברר שמארגני המרוץ אהבו את הצבע התכול של נשים עושות שלום והחליטו להלביש את כל הרצות והרצים בחולצות בצבע דומה!

עשרות משפחות פלסטיניות מחברון, שכם ומקומות נוספים, וישראלים מכל הארץ הגיעו בסוף השבוע האחרון למואה בערבה לאירוע של בוסתן בני אברהם ולסדנת קוילט של נשים עושות שלום. המשתתפים, מבוגרים וילדים ישראלים ופלסטינים, הכינו 140 ריבועי שלום יפיפיים בניצוחה של שרה כספי שלנו (בתמונה למעלה משמאל).              

ב-12.2 נערך בלוד מפגש בין  נשים ערביות ויהודיות. הפעילות בלוד מובלת על ידי מנאר אבו-דאחל, תושבת המקום וענבר הסטודנטית. על המפגש בלוד ועל הפעילות של צוות מגוון לקירוב נשים ערביות לתנועה קראו בכתבה של כדיה מוזס.  

ומה בשבועות הבאים?

חוגגות את יום האישה

בואו לציין אתנו את יום האישה 2017 בסדרת אירועים שיתקיימו בכל הארץ:

  • במתנ"ס כפר ויתקין ב-5.3
  • בטירה ב-6.3
  • בכפר סבא אירוע משותף עם העיריה ב-7.3
  • בקלנסואה ב- 10.3
  • בסביון ב-11.3, ובמקומות אחרים

פרטים בלוח האירועים באתר ובפייסבוק.

בונות עתיד משותף

בונות עתיד משותף

במסגרת מהלך משותף של העמותות איתך-מעכי, נשים עושות שלום ומדרשת אדם מאות נשים מכל רחבי הארץ עוברות סמינרים בנושא נשים, שלום ובטחון במטרה להסיר את חסמים המונעים מהן לדבר ולהשפיע על שלום וביטחון.

בשלב הראשון אנחנו מזמינות אותך להכשרה שתעסוק בכוחן של נשים להוביל שינוי במצב המדיני-ביטחוני בישראל על בסיס החלטה 1325 של האו"ם. בקורס יועברו סדנאות על שימוש במדיה החברתית ובתקשורת, יסודות ביישוב סכסוכים, בכלי הנחיה ובפעילות לשינוי חברתי. להצטרפות, להכשרה ולמידע נוסף - כאן.


אנחנו לא עוצרות עד הסכם מדיני!

כדאי לעקוב אחר לוח האירועים   ולהצטרף לתנועה

 

לאתר

כתבו לנו

Twitter

קישור בפייסבוק

שתפו בפיייסבוק

לדף הפייסבוק שלנו


נשלח לכתובת מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: ת.ד. 277 גבעת ברנר
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה