{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון                                           מארס2017, ניסן תשע"ז

 שלום ,

עוצרות את המלחמה הבאה!

דוח מבקר המדינה על "צוק איתן" קבע שלא נשקלו חלופות מדיניות לפני המלחמה בקיץ 2014. בעקבות הדוח ונוכח דיבורים על הכנות למלחמה הבאה, אנחנו עומדות יום יום מול משרד הביטחון בתל-אביב בדרישה לבחון כבר עכשיו! חלופות מדיניות וליזום הסכמים שיעצרו את המלחמה. הצטרפו אלינו כל יום בין 12:00--19:00 ובימי שישי בין 9:00--13:00. לפרטים והרשמה הקישי כאן.

רכבת השלום שוב יוצאת לדרך, והפעם לבית שאן

לפני כשנתיים, בסתיו 2014, חודשים ספורים אחרי מלחמת צוק איתן, עלינו כ-600 נשים נרגשות ולבושות לבן, על הרכבת לשדרות והשקנו את תנועת נשים עושות שלום באירוע מכונן במכללת ספיר. עתה, כשהתנועה מונה למעלה מ-13,000 חברות, ניסע ב-13.4.2017, חול המועד פסח, ברכבת מיוחדת לבית שאן, שם נקיים עצרת שלום בשיתוף תושבי העיר ועמק הירדן. הרכבת תצא מתחנת סבידור בתל-אביב לבית שאן ותעצור בדרך בתחנות בנימינה, חיפה, יקנעם, עפולה, בית שאן. אפשר לרכוש כרטיסים לנסיעה מתחנות רכבת בכל הארץ. נוסף לרכבת ייצאו אוטובוסים מאילת ומקרית שמונה ויאספו נוסעות ונוסעים לאורך כביש 90 . הביאו את המשפחה והחברים והצטרפו אלינו לרכבת השלום.

להרשמה לוחצים כאן         לפרטים לוחצים כאן

מבחר מהפעילויות שלנו בחודש האחרון

"טוב לחיות בעד ארצנו"

לציון י"א באדר, עלינו גם השנה לתל-חי וקיימנו טקס הוקרה ליוסף טרומפלדור וחבריו בקריאה "טוב לחיות בעד ארצנו". בטקס הקראנו מכתב פומבי לראש הממשלה בו אנו דורשות מהקבינט המדיני-בטחוני לדון בתכניות מדיניות וליזום הסכמים עם שכנינו הפלסטינים. לפני הטקס נערך פאנל על מורשת תל-חי ועל אתגרי החיים באצבע הגליל. תודה לצוות הגליל העליון של התנועה שארגן והוביל את האירוע.

השתתפנו בקונגרס הישראלי-פלסטיני

 

ביום שישי, 17.3.17, זה קרה! כ-2,000 ישראלים ופלסטינים מתחומי חיים שונים ובעלי השקפות פוליטיות מגוונות, הגיעו לכיכר רבין בתל-אביב על מנת לדון, לשוחח ולנהל מו"מ על האפשרויות להתנעת תהליך שלום אפקטיבי. הדיונים נערכו סביב 40 שולחנות דיון. אירוע לא שיגרתי זה היה צעד נוסף לקראת הקמתו של קונגרס ישראלי-פלסטיני עממי רחב, משמעותי ובעל השפעה פוליטית. באירוע הייתה נוכחות מרשימה של חברות התנועה. כ-300 נשים וגברים נרשמו לתנועה בדוכן. קראו עוד על האירוע המרגש.


השתתפנו בצעדת שכנות טובה

צעדת ג'יראן=שכנים, בסימן שכנות טובה אורגנה על די המועצה האזורית עמק חפר והמועצה המקומית זמר (ישוב ערבי מדרום לבקה אל גרבייה) . הצועדים - כ-6,000 איש ואישה ילדות וילדים, ערבים ויהודים – צעדו במסלול בתוך יער זמר. חברות תנועת נשים עושות שלום השתתפו, ניגנו, וצרפו למעלה מ-300 חברות חדשות לתנועה. בין התחנות שקידמו את פני הצועדים לאורך המסלול: תנועות הנוער, מרכז קהילתי בת-חפר, מרכז צעירים זית וזמר, תחנות תצפית והסברה-נחל אלכסנדר, מחלקת איכות הסביבה, ידידי כדור הארץ, דוכן נשים עושות שלום ויצירת פיסות לשטיח השלום...

קראו עוד על שכנות טובה בין ערבים ליהודים

ליווינו את הרצים בעוטף עזה

ביום שישי 17.3, רצו שני אצנים מקטלוניה, צ'אבי מנסו ולואיז בראון 60! ק"מ בכביש עוטף עזה, כהבעת תמיכה בנשים עושות שלום ובקריאה לקידום הסכם מדיני בין ישראל לפלסטינים. במכתב התודה כתבו צ'אבי ולואיז: "תנועת נשים עושות שלום היא מקור השראה גדול עבורנו. הגענו לכאן על מנת לסייע להפיץ את המסר החשוב שלהן – חייבים להגיע להסכם מדיני, השלום אפשרי וסכסוכים קשים ומורכבים מאלה נפתרו. אנחנו כאן כדי לומר שמלחמה היא לא הדרך לפתרון קונפליקטים, והגיע הזמן לשים סוף לסכסוך שנמשך יותר מדי שנים וגבה את חייהם של יותר מדי אנשים". כמוהם, גם אנחנו רצות למרחקים ארוכים, יודעות שהדרך לא קלה ולא נכנעות לקשיים. צפו בסרטון "רצים בעוטף"


נפגשנו עם ריצ'רד גיר

השחקן ההוליוודי הגיע לארץ להקרנת הבכורה של הסרט נורמן בכיכובו ונפגש בירושלים עם נשים עושות שלום. "מאוד התרשמתי מהקבוצה הזאת (...נשים עושות שלום). אני בא מארץ שיש בה חרדה וכאוס ברגעים הללו. כולנו מבולבלים. טוב שהתנועה הזו היא של נשים, לא של כעס אלא של אפשרות ושמחה, של מחויבות. תקוותי שהדחף הזה שבא מנשים אינו אירוע חד פעמי אלא משהו שיילך ויגדל, לכן מאוד שמחתי לראות אותן." מקבץ דיווחי התקשורת על המפגש.

וגם...


נפגשנו עם משלחת של עיתונאים ובלוגרים ממדינות ערב שבאו לביקור בישראל * עמדנו בצמתים ברחבי הארץ  * הקרנו בפני מאות נשים את הסרט על נשות ליבריה שהביאו לסוף מלחמת האזרחים בארצן * רכבנו לשלום ברחובות תל-אביב * קיימנו חוגי בית * צעדנו בטיילת על חוף הים בחיפה כשבדרך מצטרפים אלינו עוד נשים וגברים, ופעלנו ברחבי הארץ.

 


הבאנו בשורת שלום לקהילות וכנסים ברחבי העולם

בחודשיים האחרונים אנחנו מוזמנות על ידי ארגוני שלום וקהילות יהודיות ברחבי העולם. הודא אבו ערקיב ויעל טריידל השתתפו בפנל במכון ללימודים בינלאומיים ליד אוניברסיטת ז'נבה שעורך מחקרים על תהליכי שלום וביטחון, ולאחריו בארוע התרמה למען ארגוני שלום בישראל. קראו איך התקבלו הנציגות שלנו בז'נבה

חמוטל גורי השתתפה בכנס הארצי של JStreet בוושינגטון כנציגה מטעם נשים עושות שלום. "חברות פורום מנהיגות הנשים של הארגון רצו להשמיע את קולה של העדשה המגדרית בסוגיות של פתרון הסכסוך, שלום וביטחון. הפנל שהשתתפתי בו עסק במובילי/ות שינוי בישראל. סיפרתי על התנועה ואמרתי שאנו מתבוננות בסכסוך הישראלי-פלסטיני דרך עדשה נשית-מגדרית רחבה, מורכבת..." קראו את יומן המסע של חמוטל    

AIPAC, השדולה היהודית הגדולה ביותר בארה"ב למען ישראל, הזמינה שתי נציגות של התנועה לכנס השנתי של הארגון שהתקיים השבוע בוושינגטון בהשתתפות כ-20,000 איש. לילי וייסברגר ומלי בן-גברא ייצגו את התנועה בכנס ויצרו חיבורים עם מובילי דעה רבים. לילי השתתפה בפנל על תנועות השלום בישראל והדהימה כהרגלה את הקהל.  

דינה בן-יקיר והודא אבו-ערקוב נסעו לאנגליה בהזמנת יחד - ארגון יהודי רפורמי התומך בישראל. קראו על מסען בקמפוסים, בקהילות, בבתי כנסת.....וראיון רחב יריעה עם דינה שהתפרסם ב-Jewish Chronicle    

תמי אנגל ואמירה זיידן נסעו לאיטליה בהזמנת ארגון inner peace והרצו בפרלמנט האיטלקי על נשים עושות שלום (בתמונה פה למטה)... קראו עוד

אישה עושה שלום – מנאר אבו דחל

ארגוני החברה האזרחית נישאים בדרך כלל על כתפיהם של נשים וגברים שרואים עצמם אחראים לקידום הקהילה שלהם ונחושים להוביל שינוי למען החברה. כזו היא מנאר אבו דחל, בחורה בדואית בת 30 מהעיר לוד. "לאחר סיום התואר השני, דאגתי לממש את הרצונות ואת הרוח ההתנדבותית שלי ובחרתי להיות שותפה בתנועת נשים עושות שלום". היום מנאר היא רכזת אזור לוד-רמלה בנשים עושות שלום וחברה בצוות תקשורת של התנועה. בימים אלה היא מובילה שני פרויקטים להעצמת נוער בלוד והסביבה... קראו עוד על מנאר

בשבועות הבאים -

נמשיך להתייצב כל יום מול משרד הביטחון ברחוב קפלן להזכיר לקבינט הבטחוני ליזום מהלכים מדיניים; נרוץ לשלום במרוץ לוד; נרכוב יחד ב-7 באפריל לאורך הטיילת בתל-אביב; נקרין את הסרט על מאבקן של נשות ליבריה בנצרת, במכבים, בחיפה, בעין גדי ובמקומות נוספים... וכמובן, נעלה על הרכבת לבית שאן ב-13.4.

בואו, הצטרפו אלינו גם אתן, אנחנו זקוקות לכן ואנחנו עושות היסטוריה!

עקבו אחר לוח האירועים המלא באתר ובפייסבוק ושתפו את החברות והחברים שלכן כי

אנחנו לא עוצרות עד הסכם מדיני!

 


חג פסח כשר, חג אביב פורח, חג חירות ושלום!

 

לאתר

כתבו לנו

Twitter

קישור בפייסבוק

שתפו בפיייסבוק

לדף הפייסבוק שלנו


נשלח לכתובת מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: ת.ד. 277 גבעת ברנר
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה