קורא/ת יקר/ה שלום רב,

אנו שמחים לשלוח אליך את חוברת התקצירים של הכנס:

תפקיד חייך - מהורות למשפחתיות

הדרכת הורים לחוסן, להעצמה ולחשיבה יוצרת ערך

בהנחיית אורית רוזנבוים

שהשתתפת בו ב - 19 במרץ, 2017, כא' באדר, התשע"ז, בבית סוראסקי, תל השומר
              

שמחנו לארח אותך, ומקווים לראותך גם בכנסים הבאים

אנחנו מבקשים להודות:

למנחה, אורית רוזנבוים
ולצוות המרצים (לפי סדר הופעתם בכנס):
שלי זאנטקרן, אורי רוזנבוים, ד"ר אילנה שניר, ד"ר דפנה פקר, מיכל וימר
על שלקחתם חלק בכנס המרתק והעשרתם אותנו בידע  שלכם.  היה לנו לעונג!

לכל המצגות מהכנס - לחצו כאן
לקובצי תקצירים מכנסים קודמים - לחצו כאן

 

לשרותך,
צוות אמציה Family-Care

 

*כל החומרים המופיעים בחוברת זו, התקצירים והמצגות, הם לשימושך האישי בלבד
ולא לצרכי הוראה או הכשרה

תפקיד חייך - מהורות למשפחתיות

הדרכת הורים לחוסן, להעצמה ולחשיבה יוצרת ערך

 חוברת תקצירים

קורא/ת יקר/ה שלום רב,

ההרצאות שבחרנו להציג בפניך ובפני יתר באי הכנס נועדו לשקף את המגוון הרחב והעשיר של העשייה שמתבצעת בשטח בתחום זה, בארץ וגם בעולם, ולאפשר חשיפה ונגישות אל ההיבטים השונים שלה והתכנים המרתקים. הכנסים שלנו בנויים באוריינטציה מעשית, יישומית ופרקטית.

הכנסים המקצועיים שלנו מקיפים כלים ממשיים לעבודה ולפרקטיקה, עם דגש על היצע של כלים חדשים כגון שיטות שהוכחו מחקרית, ספרים טיפוליים ו/או מקצועיים חדשים שיוצאים לאור בארץ ובעולם, סיפורי מקרים, מסקנות ותוצאות של מהלכים שקורים בשטח בזמן אמיתי, ועוד.

אנו תקווה שהצלחנו לתת לך טעימה ממגוון גישות, שיטות ודעות, ושבכל אחת מהן הצלחת למצוא את המעט או ההרבה, לאמץ, לקחת ולהפוך לשלך, במטרה להעשיר את ארגז הכלים ולפתוח אפיקים חדשים ונוספים.

הכנסים של Family-care, מבית אמציה הוצאה לאור, מיועדים לכל מגוון המומחים והמטפלים בתחום בריאות הנפש, העצמה רגשית, אימון אישי לצמיחה והצלחה, התמודדות עם הפרעות כגון הפרעת קשב וריכוז, התמודדות עם תסמונות שונות ומצבי חיים מאתגרים, הדרכה וליווי של הורים ועוד, כל זאת ברמת הפרט, המשפחה והקבוצה, בילדים, מתבגרים ומבוגרים, כולל בין היתר: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רופאים, קלינאי תקשורת, עו"סים, מאמנים משפחתיים, מאמנים בהפרעות קשב, מרפאים בעיסוק, מטפלים באומנויות, יועצים חינוכיים, הורים ומתעניינים.

אם שכחנו מישהו, אנא אל תעלבו אלא הודיעו לנו. נשמח לעדכן את הרשימה, כולם חשובים וכולם עוסקים בעבודת קודש!

****

אם חוברת זו התגלגלה לידיך אף כי אינך מנוי/ה על רשימת הדיוור שלנו, נשמח לצרפך.  מרגע העדכון תוכל/י לקבל מאיתנו מידע שוטף על הפעילויות הבאות שלנו.  ניתן להסיר את השם מרשימת הדיוור בכל עת, בלחיצת כפתור.

להרשמה לרשימת הדיוור לחצו כאן:

כן, אשמח לקבל מכם דיוור על כנסים, סדנאות, ספרות מקצועית ופעילויות נוספות

 

פתחנו עמוד פייסבוק חדש!
תנו לייק ותקבלו
מאמרים מקצועיים מאת אנשי מקצוע מובילים בתחומם בארץ
והודעות על פעילויות מקצועיות ישר לעמוד הפייסבוק שלכם!!!

כן, חברו אותי לעמוד הפייסבוק!

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם במטרה להעניק לך חוויה של ידע.
הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן,        מייל -  amazia@netvision.net.il    טל' 052-8087052
אפרת אביסרור,  מייל -  ephrat@family-care.co.il   טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

 

תפקיד חייך - מהורות למשפחתיות

הדרכת הורים לחוסן, להעצמה ולחשיבה יוצרת ערך

בהנחיית אורית רוזנבוים

 

כולנו יודעים שהעצמת הורים היא מפתח להצלחת ילדים בכל תחום, לתפקוד משפחתי תקין ולשמירה על אווירה משפחתית מיטבית ומצמיחה. ככל שההורים מעלים ומיעלים את המעורבות שלהם בחיי ילדיהם ובחיי המשפחה, כך עולה רמת ההצלחה הנמדדת.

אבל מה אנו יודעים על "העצמה"? אף כי השימוש הנפוץ במונח מתייחס לתיאור של תהליך רצוי מאוד, ושל תוצאה נכספת, ואף כי "העצמה" היא מילת "באז" מקובלת שנשמעת שוב ושוב בעולם הטיפולי, המונח עדיין נשאר תיאורטי במידה רבה, וטרם הצלחנו להלבישו בפנים פרקטיים ומעשיים מובהקים.

מטרת הכנס היא לטפל לעומק בדיוק במונח הזה - העצמה - בעזרת מגוון רחב של גישות ומודלים חדשים וחדשניים, שתקפותם ויעילותם הוכחו במחקר או בשנות ניסיון ועבודה בשטח, תוך שימת דגש על משמעות המונח בהורות - ידע, כלים, זכויות ותחומי אחריות, אמונה ביכולת, שליטה במצב, הערכה עצמית, המעבר מחשיבה אישית לחשיבה כוללת, ואף סכמות מובנות וקווים מנחים לפעולה.

יום העיון תוכנן כדי להיות רלוונטי מאוד לכל מי שעוסק בהדרכת הורים, בטיפול משפחתי, בעבודה טיפולית והדרכתית עם ילדים והוריהם, בחינוך ובליווי משפחות, ומעוניין להכיר מקרוב מודלים הוריים שמספקים כלי עבודה יעילים לניהול משפחה שמחה ולגידול ילדים מצליחים ושבעי רצון.

בכנס זה הציגו בפניכם מומחים מובילים בארץ, מגוון של גישות ומודלים של הורות: הכרנו מודל הדרכת הורים המבוסס על סכמה תרפיה ו - CBT, שוחחנו על תחושת השייכות ונבחן דרכים מוטעות מול דרכים נכונות להשיגה, נחשפנו למודל המבוסס על כלים אפקטיביים מהעולם העסקי, זיהינו קווי יסוד ומסרים בין דוריים כדרך להשגת שינוי פנימי, ובחנו כלים יצירתיים לשיפור הקשר בין הורים וילדים במשפחה.

לידיעתכם:

ההרצאות בכנסים מבית אמציה Family-Care לא נועדו להיות אקדמיות אלא הרצאות העשרה בלבד. בכנסים אנו פותחים לכם צוהר למה שקורה בארץ ובעולם בתחום הידע שבו עוסק הכנס, בעזרת מרצים שעשייתם ושמם הולכים לפניהם. מטרתנו ושליחותנו הם להנגיש לכם ידע, מידע, כלים - וביניהם גם ספרות מקצועית - וחשיפה ראשונית לתחומי עניין עדכניים. ההרצאות מוגשות באוריינטציה יישומית - חווייתית ומלוות בהדגמות והמחשות. 

גם הכנס הזה, כמו רוב הכנסים שמוגשים לכם על ידי אמציה Family-Care, היה מיועד לכל המומחים והמטפלים בילדים ומשפחות כולל: פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים חינוכיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים בעזרת בעלי חיים, מטפלים ביצירה ואומנויות, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים, מרפאים בעיסוק, יועצים חינוכיים, רופאי ילדים, נוירולוגים העובדים עם ילדים, מאבחנים וגורמים המפנים לאבחון, צוותים חינוכיים בבתי ספר, מנתחי התנהגות, הורים ומתעניינים.

***כל החומרים המופיעים באתר זה הם לשימושכם האישי בלבד ולא לצורכי הוראה או הכשרה או לשימוש מסחרי כלשהו.

 

הורות טובה דיה: הדרכת הורים בשילוב סכמה תרפיה וויסות רגשי

שילוב בין המודל לוויסות רגשי שפותח בשילוב עם ד"ר יעל שרון, ובין מודל סכמה תרפיה בהדרכת הורים, בדגש על 5 הצרכים הבסיסיים; הכרנו את שמונה הסגנונות ההוריים הגורמים ליצירת סכמות מלאדפטיביות ולקשיים בוויסות רגשי, וקיבלנו כלים יישומיים להדרכת הורים ליצירת סכמות מסתגלות, תורמות ומצמיחות.

מרצה - שלי זאנטקרן - בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי, מטפלת מומחית ב CBT, מדריכה ומנחה אנשי טיפול, מחברת ספרים ומפתחת תכניות ומשחקים. בין מוצריה המובילים: הרגש שלי ואני, ו - לשחק CBT


הרגשות מערבים שינויים הקשורים ביניהם בקשר רופף בתחומי החוויה הסובייקטיבית, ההתנהגות והפיזיולוגיה הפריפריאלית. נוסף לשינוייםשמערבים הרגשות בחוויה הסובייקטיבית, הם מערבים גם נטיות לפעול באופן כלשהו, וכן גם שינויים אוטונומיים ונוירואנדוקריניים החוזים התנהגויות הקשורות ברגשות.

רגשות מתפתחים במשך הזמן. אחת הדרכים לעמוד על הדינמיקה של הרגשות היא שימוש במודל הנקרא "המודל המודיאלי" של גרוס. הרגשות עשויים להיולת יעילים או מזיקים, תלוי בהקשר. הם יועילו כאשר ידריכו את העיבוד חושי כראוי, יעצימו קבלת החלטות, יספקו מידע בנוגע למהלך התגובה הטוב ביותר, ידיעו לנו על כוונותיהם ההתנהגותיות של האחרים, ויובילו התנהגויות חברתיות ראויות. הרגשות יזיקו כאשר עוצמתם, משכם ותדירותם לא יתאימו וכאשר הם מסוג שאינו תואם את המצב, וכן כאשר הם משפיעים על התודעה ועל התנהגות באופן חריג (גרוס 2016).

הדרכת הורים בויסות רגשי המבוססת על לימוד והסבר פסיכוחינוכי היא אבן היסוד בעבודה עם הורים לילדים עם קשיי ויסות רגשי.

במודל שפותח בשיתוף עם ד"ר יעל שרון אני מציגה כיצד לעבוד שלב אחר שלב עם המודל הגמיש לויסות רגשי בהדרכת הורים.

בכנס זה התבססתי על הגישה בסכמה תרפיה של גפרי יאנג, גישה שפותחה בסוף שנות ה 90 לעבודה עם מבוגרים עם הפרעות אישיות. מצאתי לנכון לשלב את הסכמות בשל הסכמות ההוריות שקופצות לכלנו מול ילדינו וההשפעה שלהן על חיי היום יום . אין לנו יכולת להדריך הורים אם לא נתבונן קצת בעבר הילדי שלהם ונתבונן בילד הקטן שקופץ להם כאשר הם מגיבים לילדים שלהם.

בבואנו להחליט כיצד להגיב עלינו להבין את המניעים, את הרגשות את התחושות, הזיכרון שעולה לנו מול אותה חוויה וכמובן איך אני כהורה מגיב מתוך מטרה ארוכת טווח ולא מתוך מניעים רגישיים בלבד.

 

לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

תחושת השייכות - איך לאפשר לילדים להשיגה באופן מיטבי

הרצאה סקרה את הדרך המיטבית להשגת תחושה של שייכות, ואת ארבע הדרכים המוטעות שסיווג דריקורס, בדרך אל תחושת השייכות המיוחלת, את תופעת הריצוי כדרך מוטעית חמישית, ואת התנאים המניעים ילדים לבחור בה. הבנו כיצד לאבחון ביטויים של דרך מוטעית זו, שמפריעה לילדים, וכיצד לספק מענה לצורכיהם הפסיכולוגיים.

מרצה - אורית רוזנבוים, בעלת תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית יישומית, מרצה בכירה במכון אדלר, בעלת ניסיון רב בהדרכת הורים קבוצתית ופרטנית, ובהכשרת מנחי קבוצות הורים, ומחברת הספר "תפקיד חייך - 5 שערים להעצמת החוסן ההורי על פי הגישה האדלריאנית", בהוצאת אמציה.


ריצוי זו התבטלות

על הדרך המוטעית החמישית לתחושת שייכות

מאת אורית רוזנבוים וד"ר אבי מרדלר

ילד שמקבל מענה לצורך בהתקבלות ולצורך בהתבטאות, ירגיש במיטבו בשדה החברתי – ירגיש שייך. הוא יבחר בדרך של שיתוף פעולה, ולא יהיה לו צורך לאמץ התנהגות מפריעה. ההרצאה סוקרת את הדרך המיטבית להשגת תחושת השייכות ואת ארבע הדרכים המוטעות שסיווג דרייקורס בראי צרכים פסיכולוגיים אלו. ההרצאה מצביעה על ריצוי כדרך מוטעית חמישית להשגת תחושת השייכות וסוקרת את התנאים המניעים את הילד לבחור בה. ילד שבוחר בדרך הריצוי נאלץ לוותר על מימוש הצורך בהתבטאות על מזבח ההתקבלות. תפקידנו, כמטפלים וכהורים, לאבחן את ביטוייה של דרך מוטעית זו, שמפריעה לילד, ולספק מענה לצרכיו הפסיכולוגיים.

לחצו כאן לקריאת המאמר השלם

 

לחצו כאן למצגת ההרצאה

*למידע על הספר* - תפקיד חייך
5 שערים להעצמת החוסן ההורי על פי השיטה האדלרינית
מאת אורית רוזנבוים

לחצו כאן

לרכישה באתר לחצו על הספר:

 

 

משפחה במחשבה תחילה - שיטה אפקטיבית להדרכת הורים לניהול חיי משפחה באווירה טובה והרמונית, בעבודה קצרת מועד

השיטה שפותחה על ידי המרצה משלבת בין כלים ועקרונות הלקוחים מתחום הייעוץ החינוכי, הטיפול המשפחתי והאימון ההורי, לבין אסטרטגיות מוכחות של חשיבה ארגונית וניהול אפקטיבי להצלחה בארגונים. השילוב הייחודי מחיר להורים את המושכות לידיים.

מרצה - ד"ר אילנה שניר, מטפלת משפחתית וזוגית, יועצת חינוכית, מחברת הספר ומפתחת השיטה "משפחה במחשבה תחילה", מודל פתרון משברים במשפחה בתהליך קצר. מנהלת קליניקה פרטית לטיפול משפחתי, לייעוץ ולהדרכת הורים לניהול חיי משפחה הרמוניים ומאושרים בעידן החדש. מרצה בארגונים בנושאי משפחה, הורות וקריירה.


מי מכם לא זוכר את הכניסה המלכותית לקלחת של ניהול משפחה, את ההרגשה שהכול ורוד ומקסים, את המבחנים הקפדניים שערכנו לבחירת בן/בת הזוג האולטימטיביים עבורינו להקמת משפחה...

זוכרים את ההבטחות ההדדיות לחיים מאושרים כמו באגדות שפזרתם במלוא החופן? מתוך אמונה שהאהבה תשרור תמיד ותוביל את החיים המשותפים שלכם רק למקומות מבטיחים? ואיך קוויתם שהנסיכים שייוולדו יהיו יצירות מופת יפים כמו האמא וחכמים כמו האבא, או להפך, בכל מקרה, מחונכים, מושלמים ומוצלחים?

ולאחר החתונה המפוארת, החגיגות והמסיבות, שינסתם מותניים ויצאתם, לעבודת הקודש.... הקמת הקן החם והנעים שלו ייחלתם.

ואז בין עבודה, לקריירה, לחברים הגיח לעולם היצור המושלם, חלומו של כל זוג, זה שזיכה אתכם בין לילה בתעודה המשמעותית ביותר בחיים: "הורות". כן, אותו אישור שמקבל כל זוג באופן אוטומטי מהחסידה ללא צורך בלימודים מוכרים ועמידה במבחנים.

פוציניו מוציניו, הבונבון עבר מיד ליד, שעות השינה התקצרו ועמן — הסבלנות.

מהו אותו חלום שחולמים רוב ההורים רגע לפני כניסתם לתפקיד? אני יכולה להעיד בשמי ובשם הורים אחרים שאותם הכשרתישחלמנו לחנך ולגדל ילדים מאושרים ובריאים.

חלמנו שנדע ללמד אותם את חוכמת החיים, קווינו שנדע לפקח עליהם ועל הסביבה כך שלא יעונה להם כל רע, רצינו שתהיה בנו היכולת להדריך והנחות אותם בשבילי החיים לחיים מאושרים.

במילים אחרות רצינו לנהל חיי משפחה הרמוניים, כאלה שמצליחים לשלב חיי משפחה, גידול ילדים מוצלחים עם קריירה, לימודים, זוגיות ובלי לוותר על ה"אני" שבי, וגם קצת נחת רצינו.

נראה לכם מוגזם לרצות קצת נחת אחרי כל ההשקעה שאנחנו נדרשים לה?

הניסיון הרב שלי הפגיש אותי עם זוגות רבים שהמשותף לכולם היה:

 • לקום למחרת בבוקר עם שיר חדש בלב.
 • להסתכל על האתמול לא לאפסיק לחייך 
 • לומר לעצמי "כמה אני מרוצה"
 • אני מאושר להיות .....הורה

אז האם אפשר לזכות בנחת במנה גדושה בעידן כל כך דורש?

לדעתי אפשר!

איך עושים זאת?

מנהלים את חיי המשפחה ע"פ אג'נדה חינוכית מותאמת למשפחה הפרטית שלכם.

מנהלים את חיי המשפחה בעזרת 3 עקרונות:

 1. משפחה במחשבה תחילה
 2. מחשבה יוצרת מציאות
 3. לזרום עם השינוי

ומבססים כל עקרון על העקרון המשותף לכולם "ידע = כוח.

מתוך העקרונות נגזרים הכלים הבאים שיחד יוצרים מערכת ארגונית מקדמת חיי משפחה הרמונית:

 • חזון משפחתי
 • המשגה
 • עבודת צוות
 • אדר"ת
לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

זיהוי קווי יסוד של מודל משפחה והורות, ומסרים בין דוריים סמויים, באמצעות זיכרונות ילדות מוקדמים, בדרך ליצירת שינוי פנימי במודל ההורי

מסרים ומושגים, גלויים וסמויים, בהורות ובמשפחה, מוטמעים בינקות. בהתאם, מודל ההורות מורכב מהעצמי הפרטי ומהעצמי המשפחתי הגרעיני והחדש. בהרצאה הוצגו עקרונות יסוד אלה באמצעות זיכרונות ילדות מוקדמים ככלי יישומי רב עוצמה המקצר ומייעל תהליכי הדרכה, ייעוץ וטיפול. ניתן שילוב של תיאוריה ודוגמאות.

מרצה – ד"ר דפנה פקר, מומחית באבחון על פי סגנון חיים וזיכרונות ילדות מוקדמים,מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת, מרצה ומנחה בכירה במכון אדלר, עד פרישתה מרצה בייעוץ ארגוני, המסלול האקדמי במכללה למנהל, מומחית בטכניקות חשיבה וטיפול ממגוון עולמות תוכן,מחברת הספר "כוחם של זיכרונות ילדות" בהוצאת אמציה.


לחצו כאן למצגת ההרצאה

                                    

 

*למידע על הספר* - כוחם של זיכרונות ילדות
אוצר טיפולי וחווייתי - תיאוריה ויישום
מאת ד"ר דפנה פקר

לחצו כאן

לרכישה באתר לחצו על הספר:

 

ממשפחה צועקת למשפחה צוחקת - הדרכה לשיפור הקשר בין הורים וילדים בכלים יצירתיים

בהרצאה צבועית ומשעשעת גילינו כיצד לראות בציורי ילדים מהי הסיבה האמיתית להתנהגות, קיבלנו דרך חדשה ליצירת דיאלוג עם ילדים וכלים לשיפור הקשר הרגשי, הדיאלוג הרגשי, ולגיוס הילדים להתנהגות תורמת ערך בבית ובמשפחה. ההרצאה כללה טיפים בפיענוח ציורי ילדים וטכניקות לדיאלוג בשילוב קלפים טיפוליים מצויירים.

מרצה – מיכל וימר, תרפיסטית באומנות (MA), מנהלת המרכז ללימודי תעודה בפיענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית. מחברת הספר "המדריך השלם לפיענוח ציורי ילדים", ויוצרת ערכת הקלפים "מעגלי שיח". בוגרת לימודי פסיכואנליזה בחסות אוניברסיטת פריז, ובעלת קליניקה לטיפול רגשי במבוגרים, בנוער ובילדים.


ההרצאה של מיכל וימר עסקה במגוון כלים יצירתיים כדי להפוך ממשפחה צועקת למשפחה צוחקת. בהרצאה הוצגו כלים שבעזרתם ניתן לגלות דרך ציורי ילדים את הסיבה האמיתית למריבות בין האחרים, לאחר מכן דיברנו על מגוון של כלים יצירתיים מעולם הטיפול והמשחק שבעזרתם ניתן לעזור להפוך את שגרת הבוקר לנעימה יותר, את שגרת הערב ליעילה יותר, ואפילו את הנסיעה הארוכה ברכב למצחיקה ומהנה.

כל ההרצאה כללה כלים מתוך מסלולי לימודי התעודה של מיכל וימר, לפיענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית.

 

 

 

תודה שהשתתפתם בכנס "תפקיד חייך - מהורות למשפחתיות"

נשמח לראותכם גם בכנסים הבאים!

 

מטפל/ת, איש/אשת מקצוע*: יש לך ספר במגירה?
אמציה הוצאת ספרים - הוצאת בוטיק מובילה
לספרים טיפוליים: ספרי ילדים טיפוליים, ספרות עיונית
בתחומי הטיפול, עזרה עצמית, העצמה ועוד.

לחצו לפרטים

כל היתרונות של הוצאת ספרים מובילה עם מותג חזק, ושל הוצאה פרטית!

*באמציה הוצאת ספרים מוציאים לאור אך ורק ספרים שנכתבו
על ידי אנשי מקצוע מוסמכים מתחומי הטיפול השונים.


התקשרו  - אמציה, 052-7078052 או אפרת,  050-7504210         ונשמח לעמוד לשירותכם