אפרת פז שלום רב,

אנו שמחים לשלוח אליך את חוברת התקצירים של הכנס:

המפלצת שלי ואני
הכרת המפלצת הפנימית ותרומתה לייעול הטיפול הרגשי
שהשתתפת בו בבית סוראסקי, המרכז הרפואי שיבא בתל השומר
ביום ד' 25-10-17, ה' בחשוון התשע"ח

שמחנו לארח אותך, ומקווים לראותך גם בכנסים הבאים

אנחנו מבקשים להודות:

למנחה, אפרת מעיין
ולצוות המרצים (לפי סדר הופעתם בכנס):
פרופ' חיים עומר, רות נצר, אפרת מעיין, ד"ר יעל שרון, אביטל בן דרור ואורי שור
על שלקחתם חלק בכנס המרתק והעשרתם אותנו בידע  שלכם.  היה לנו לעונג!

לקובצי תקצירים מכנסים קודמים - לחצו כאן

 

לכל המצגות והתקצירים מהכנס לחצו כאן

 

לשרותך,
צוות אמציה Family-Care

 

*כל החומרים המופיעים בחוברת זו, התקצירים והמצגות, הם לשימושך האישי בלבד
ולא לצרכי הוראה או הכשרה

המפלצת שלי ואני
הכרת המפלצת הפנימית ותרומתה לייעול הטיפול הרגשי

חוברת תקצירים

אפרת פז שלום רב,

ההרצאות שבחרנו להציג בפניך ובפני יתר באי הכנס נועדו לשקף את המגוון הרחב והעשיר של העשייה שמתבצעת בשטח בתחום זה, בארץ וגם בעולם, ולאפשר חשיפה ונגישות אל ההיבטים השונים שלה והתכנים המרתקים. הכנסים שלנו בנויים באוריינטציה מעשית, יישומית ופרקטית.

הכנסים המקצועיים שלנו מקיפים כלים ממשיים לעבודה ולפרקטיקה, עם דגש על היצע של כלים חדשים כגון שיטות שהוכחו מחקרית, ספרים טיפוליים ו/או מקצועיים חדשים שיוצאים לאור בארץ ובעולם, סיפורי מקרים, מסקנות ותוצאות של מהלכים שקורים בשטח בזמן אמיתי, ועוד.

אנו תקווה שהצלחנו לתת לך טעימה ממגוון גישות, שיטות ודעות, ושבכל אחת מהן הצלחת למצוא את המעט או ההרבה, לאמץ, לקחת ולהפוך לשלך, במטרה להעשיר את ארגז הכלים ולפתוח אפיקים חדשים ונוספים.

הכנסים של Family-care, מבית אמציה הוצאה לאור, מיועדים לכל מגוון המומחים והמטפלים בתחום בריאות הנפש, העצמה רגשית, אימון אישי לצמיחה והצלחה, התמודדות עם הפרעות כגון הפרעת קשב וריכוז, התמודדות עם תסמונות שונות ומצבי חיים מאתגרים, הדרכה וליווי של הורים ועוד, כל זאת ברמת הפרט, המשפחה והקבוצה, בילדים, מתבגרים ומבוגרים, כולל בין היתר: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רופאים, קלינאי תקשורת, עו"סים, מאמנים משפחתיים, מאמנים בהפרעות קשב, מרפאים בעיסוק, מטפלים באומנויות, יועצים חינוכיים, הורים ומתעניינים.

אם שכחנו מישהו, אנא אל תעלבו אלא הודיעו לנו. נשמח לעדכן את הרשימה, כולם חשובים וכולם עוסקים בעבודת קודש!

****

אם חוברת זו התגלגלה לידיך אף כי אינך מנוי/ה על רשימת הדיוור שלנו, נשמח לצרפך.  מרגע העדכון תוכל/י לקבל מאיתנו מידע שוטף על הפעילויות הבאות שלנו.  ניתן להסיר את השם מרשימת הדיוור בכל עת, בלחיצת כפתור.

להרשמה לרשימת הדיוור לחצו כאן:

כן, אשמח לקבל מכם דיוור על כנסים, סדנאות, ספרות מקצועית ופעילויות נוספות

 

פתחנו עמוד פייסבוק!
תנו לייק ותקבלו
מאמרים מקצועיים מאת אנשי מקצוע מובילים בתחומם בארץ
והודעות על פעילויות מקצועיות ישר לעמוד הפייסבוק שלכם!!!

כן, חברו אותי לעמוד הפייסבוק!

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם במטרה להעניק לך חוויה של ידע.
הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן,        מייל -  amazia@netvision.net.il    טל' 052-8087052
אפרת אביסרור,  מייל -  ephrat@family-care.co.il   טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

המפלצת שלי ואני
הכרת המפלצת הפנימית ותרומתה לייעול הטיפול הרגשי

בהנחיית אפרת מעיין

 אמנם, במיתולוגיה ובסיפורת, המפלצות משמשות מעיין ייצוג של סוגים שונים של תיאבון אנושי... אפל משהו. אבל, אילו היינו מוציאים את כל המפלצות מתוך סיפורי הילדים, איך היינו לומדים להכיר צדדים אלו בתוך עצמנו? באילו מודלים היינו יכולים להיעזר כדי לעמוד, איש איש, מול המפלצת הפנימית, האישית שלו - זו שאיתה אנחנו מזדהים, שממנה אנחנו פוחדים, או שרודפת אותנו ללא שליטה?

משחר התרבות האנושית אפשרו המפלצות לאדם לחוות ולעבד את הקונפליקט בין היצר לתירבות, בין הרצוי למצוי, בין מה שנחשב "רע" ומה שנחשב "טוב". אך... האם המפלצת היא אני? האם קולה קולי? יונג אמר שלמפלצות תפקיד מכריע בעולמו הפנימי של כל אדם. על כן איננו שואפים להיפטר מהן, אלא רק משליטתן על חיינו. כך באמצעות הדמיון, המשחק והיצירה, ניתן לגייס את המפלצות לעבודה טיפולית מאפשרת, לתת להן קול משלהן, ודרכו לחזק את קולם של יוצריהן, לעודד נבדלות, דיאלוג ועיצוב הזהות, ולהשכין שלום בין כל הצדדים בנפש הצומחת והמתעצבת.

בכנס זה בחרנו להציג בפניכם את המפלצת ככלי טיפולי - ולחשוף בפניכם אותה, כמו גם את הדרכים לגייס אותה לעשייה טיפולית יעילה ומשמעותית בקליניקה, בכיתה, במסגרת המשפחתית. גם בעזרת מפלצות - ואולי דווקא בזכותן - ניתן להתחבר להוויה של מטופליכם ומשפחותיהם, ולתת מענה לצרכיהם הייחודיים.

לידיעתכם:

ההרצאות בכנסים מבית אמציה Family-Care לא נועדו להיות אקדמיות אלא הרצאות העשרה בלבד. בכנסים אנו פותחים לכם צוהר להתפתחויות שקורות בארץ ובעולם בתחום הידע שבו עוסק הכנס, בעזרת מרצים שעשייתם ושמם הולכים לפניהם. מטרתנו ושליחותנו הם להנגיש לכם ידע, מידע, כלים - וביניהם גם ספרות מקצועית - וחשיפה ראשונית לתחומי עניין עדכניים, לגישות שונות, לוויכוחים, לזוויות ולנקודות מבט ואף לקונפליקטים -אשר יחד יספקו את התמונה השלמה. ההרצאות מוגשות באוריינטציה יישומית - חווייתית ומלוות בהדגמות והמחשות. 

גם הכנס הזה, כמו רוב הכנסים שמוגשים לכם על ידי אמציה Family-Care, היה מיועד לכל המומחים והמטפלים בילדים ובמשפחות כולל: פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים חינוכיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים בעזרת בעלי חיים, מטפלים ביצירה ואומנויות, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים, מרפאים בעיסוק, יועצים חינוכיים, רופאי ילדים, נוירולוגים העובדים עם ילדים, מאבחנים וגורמים המפנים לאבחון, צוותים חינוכיים בבתי ספר, מנתחי התנהגות, הורים ומתעניינים.

***כל החומרים המופיעים באתר זה הם לשימושכם האישי בלבד ולא לצורכי הוראה או הכשרה או לשימוש מסחרי כלשהו.

 

מילד רדוף מפלצות - למומחה בינלאומי לפחדים: היבטים אוטוביוגרפיים כמפתח להתפתחות מקצועית

שני התחומים שבהם התפרסמתי - עבודה עם ילדים אלימים או מסתכנים, ועבודה עם ילדים רדופי פחדים - נותנים אולי לחשוב שאיזו גבורה קמאית קיננה בי כילד. אכן, לא כל מטפל נהפך למומחה של "מאבק לא אלים". במקרה שלי, כפי הנראה התהליך היה הפוך: הייתי ילד רדוף פחדים ומפלצות, עם תחושה של חולשה ופגיעות אינסופית מול בריונים. איך משם הגעתי לכאן? על תהליך זה הרחבתי ופירטתי בהרצאה.

מרצה – פרופ' חיים עומר, פסיכולוג קליני, פרופסור בביה"ס לפסיכולוגיה באוניב' ת"א, מומחה בעל שם עולמי בנושא 'ההתנגדות הלא אלימה' ובנושאי סמכות הורית, מורית וקהילתית, מפתח מושגי מפתח ומודל אינטגרטיבי להורות, מחבר ספרים רבים שתורגמו לשש שפות ונמכרים בכל העולם, יוזם שותף של הקמת בית הספר להתנגדות לא אלימה.


לא נמסרו תקציר ומצגת

בין המפלצת מלוך-נס למפלצת ירוקת העין, בין מפלצת המדוזה היונית לדרקון הסיני - המפלצות בעולם ובתוכנו

בהרצאה למדנו מהמיתוסים ומהאגדות מדרכיה השונות והיצירתיות של התרבות להתמודד עם מפלצות בנפש הילד והמבוגר. בחנו את ביטויי המפלצת לאורך ולרוחב התרבות: ציורי וסיפורי הילדים, אמנות וסרטים.

מרצה - רות נצר,פסיכולוגית קלינית מומחית, מדריכה בכירה, אנליטיקאית יונגיאנית, עוסקת בפסיכותרפיה, הוראה והדרכת מטפלים, מלמדת בסמינר הקיבוצים ובמסגרות הכשרה יונגיאניות, אומנית, משוררת, פרסמה שבעה ספרי עיון, ספר אוטוביוגרפיה משפחתית ועשרה ספרי שירה עליהם זכתה בפרסים ספרותיים.


 

לתקציר ההרצאה - לחצו כאן עכשיו

 

להתיידד עם המפלצת: היכרות עם מפלצות ושדונים, ותרומתה לתהליכי טיפול ולהרחבת הנפש

הנפש האנושית מורכבת ממגוון קולות והיבטים, חלקם נעימים וחלקם מפחידים, פוגעים, מכאיבים ומביישים. המסע הטיפולי וההתפתחותי מחייב אותנו לאזור אומץ ולהכיר גם אותם. בהרצאה הבאנו בפניכם טכניקות מגוונות להיכרות עם המפלצות והשדונים הפנימיים וליצירת דיאלוגים מפרים ומגדלים עם היבטים אלו של הנפש. נתוודע לאופן שבו ניתן להזמין אותם למרחב הטיפולי, להתיידד איתם, להכיר בהם, ולעתים אפילו לחבק אותם כדי להחזיר את השליטה העצמית - לידיים שלנו.

מרצה – אפרת מעיין, פסיכולוגית קלינית יונגיאנית ומטפלת בעזרת בעלי חיים, מרצה ומנחת סדנאות, מטפלת בילדים, בנוער ובמבוגרים, ובמכורים לסמים ולאלכוהול, יוצרת קלפי הטיפול ארץ יצורי הנפש, ומחברת הספר המסע לשדונזיה, בהוצאת אמציה.


 

לתקציר ההרצאה לחצו כאן עכשיו

 

מפלצות בחדר הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי

העיקרון החשוב והעוצמתי בבסיס הטיפול הקוגניטיבי הוא שרגשות נובעים מהמסרים שאנשים מעבירים לעצמם. המחשבות משפיעות על ההרגשה הרבה יותר מאשר המציאות.

דייויד ברנס.

על פי הגישה הקוגניטיבית, המחשבות (האוטומטיות) שיש לנו בראש משפיעות על הרגש והתפקוד. לכל אחד 'עיוותי חשיבה' ו'מחשבות לא רציונליות', בשפתם של בק ואליס, או 'מפלצות חשיבה' בהתאמה לעבודה עם ילדים. מפלצות אלה משבשות את ראיית המציאות ומשפיעות על התפישה. בהרצאה למדנו לזהות, להכיר ו'לאלף' את המפלצות, הבנו מה מזין אותן וכיצד ניתן להתנהל איתן.

מרצה – יעל שרון, מטפלת קוגנטיבית התנהגותית באמנויות, מדריכה מוסמכת באיט"ה וביה"ת, מנהלת תכנית CBT-ARTS מטעם מכללת פסגות, מפתחת משחקים וחומרי לימוד, מנהלת ושותפה במרכז לוויסות רגשי.


 

למצגת לחצו כאן עכשיו

 

פרוייקט מפלצתי - מחלום למציאות: ילדים יוצרים, חולמים ומאמינים ביכולותיהם , בעזרתן של מפלצות פרי דמיונם

תיאור מקרה מרתק, על הובלת שינוי, שיתוף פעולה ויצירה, שהגיע מחצר בית הספר ועד המוזיאון לאומנות בבת-ים: היה לנו רעיון - לשלב מפלצות במסגרת למידה בשעורי שפה. הרעיון הקטן התגלגל וקיבל חיים משל עצמו, והפך לאירוע גדול של למידה ברמה כלל בית ספרית, קהילתית, ולבסוף - ארצית. ילדים דמיינו, כתבו וציירו מפלצות, מאיירים מכל הארץ פירשו וציירו אף הם. היצירות הססגוניות הוצגו במוזיאון לאומנות בבת-ים. ההתלהבות גררה שיתופי פעולה בין ילדים, מורים, הורים ומאיירים, כמו גם גורמים חינוכיים וקהילתיים. בהרצאה נספר, נפרט, נחלוק, נחווה ונשתף.

מרצים –
אביטל בן דרור - מורה ורכזת שפה בבית הספר היסודי בן-גוריון בבת-ים.
אורי שור - מורה ומחנך כיתה ד' בבית הספר היסודי בן-גוריון בבת-ים.
שניהם בוגרים תכנית חותם הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך בפריפריה


 לא נמסרו תקציר ומצגת

 

 

תודה שהשתתפת בכנס - המפלצת שלי ואני

נשמח לראותך גם בכנסים הבאים!