משתתף/משתתפת יקר/ה שלום רב,

אנו שמחים לשלוח אליך את חוברת התקצירים של הכנס:

 

טיפול און-ליין
גישות ושיטות נתמכות אינטרנט
בטיפול, בייעוץ ובאימון
בית סוראסקי, המרכז הרפואי שיבא בתל השומר
יום ג' 8.5.2018, כג' באייר התשע"ח
מנחים - ד"ר חיים וינברג, וד"ר ארנון רולניק

 

שמחנו לארח אותך, ומקווים לראותך גם בכנסים הבאים

אנחנו מבקשים להודות:

למנחים, ד"ר חיים וינברג וד"ר ארנון רולניק
ולצוות המרצים (לפי סדר הופעתם בכנס):
ד"ר חיים וינברג, גילי אגר, יפעת איתן פרסיקו, רקפת קרת קרואני, ד"ר סני גורדון בר וד"ר ארנון רולניק
על שלקחתם חלק בכנס המרתק והעשרתם אותנו בידע  שלכם.  היה לנו לעונג!


לכל המצגות מהכנס - לחצו כאן
לקובצי תקצירים מכנסים קודמים - לחצו כאן

 

לשרותך,
צוות אמציה Family-Care

 

*כל החומרים המופיעים בחוברת זו, התקצירים והמצגות, הם לשימושך האישי בלבד
ולא לצרכי הוראה או הכשרה

טיפול און-ליין
גישות ושיטות נתמכות אינטרנט
בטיפול, בייעוץ ובאימון

חוברת תקצירים

משתתף/משתתפת יקר/ה שלום רב,

ההרצאות שבחרנו להציג בפניך ובפני יתר באי הכנס נועדו לשקף את המגוון הרחב והעשיר של העשייה שמתבצעת בשטח בתחום זה, בארץ וגם בעולם, ולאפשר חשיפה ונגישות אל ההיבטים השונים שלה והתכנים המרתקים. הכנסים שלנו בנויים באוריינטציה מעשית, יישומית ופרקטית.

הכנסים המקצועיים שלנו מקיפים כלים ממשיים לעבודה ולפרקטיקה, עם דגש על היצע של כלים חדשים כגון שיטות שהוכחו מחקרית, ספרים טיפוליים ו/או מקצועיים חדשים שיוצאים לאור בארץ ובעולם, סיפורי מקרים, מסקנות ותוצאות של מהלכים שקורים בשטח בזמן אמיתי, ועוד.

אנו תקווה שהצלחנו לתת לך טעימה ממגוון גישות, שיטות ודעות, ושבכל אחת מהן הצלחת למצוא את המעט או ההרבה, לאמץ, לקחת ולהפוך לשלך, במטרה להעשיר את ארגז הכלים ולפתוח אפיקים חדשים ונוספים.

הכנסים של Family-care, מבית אמציה הוצאה לאור, מיועדים לכל מגוון המומחים והמטפלים בתחום בריאות הנפש, העצמה רגשית, אימון אישי לצמיחה והצלחה, התמודדות עם הפרעות כגון הפרעת קשב וריכוז, התמודדות עם תסמונות שונות ומצבי חיים מאתגרים, הדרכה וליווי רגשיים, משפחות והורים ועוד, כל זאת ברמת הפרט, המשפחה והקבוצה, בילדים, מתבגרים ומבוגרים, כולל בין היתר:

פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים חינוכיים, פסיכיאטרים, תרפיסטים, רופאי משפחה, רופאי ילדים, נוירולוגים, קלינאי תקשורת, עובדים סוציאליים, מטפלים אישיים, קבוצתיים ומשפחתיים, מאמנים בהפרעות קשב ובלקויות, מרפאים בעיסוק, מטפלים באומנויות, ביצירה, במוזיקה ובתנועה, מטפלים בעזרת בעלי חיים, ביבליותרפיסטים, יועצים חינוכיים, צוותים חינוכיים בבתי ספר ובגנים רגילים ומיוחדים, מנתחי התנהגות, מאבחנים וגורמים המפנים לאבחון, מאמנים אישיים, קבוצתיים ומשפחתיים, הורים ומתעניינים.

 

אם השמטנו מישהו, אנא אל תעלבו אלא הודיעו לנו. נשמח לעדכן את הרשימה, כולכם חשובים וכולכם עוסקים בעבודת קודש יומיומית!

****

אם חוברת זו התגלגלה לידיך אף כי אינך מנוי/ה על רשימת הדיוור שלנו, נשמח לצרפך.  מרגע העדכון תוכל/י לקבל מאיתנו מידע שוטף על הפעילויות הבאות שלנו.  ניתן להסיר את השם מרשימת הדיוור בכל עת, בלחיצת כפתור.

להרשמה לרשימת הדיוור לחצו כאן:

כן, אשמח לקבל מכם דיוור על כנסים, סדנאות, ספרות מקצועית ופעילויות נוספות

 

פתחנו עמוד פייסבוק!
תנו לייק ותקבלו
מאמרים מקצועיים מאת אנשי מקצוע מובילים בתחומם בארץ
והודעות על פעילויות מקצועיות ישר לעמוד הפייסבוק שלכם!!!

כן, חברו אותי לעמוד הפייסבוק!

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם במטרה להעניק לך חוויה של ידע.
הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן,        מייל -  amazia@netvision.net.il    טל' 052-8087052
אפרת אביסרור,  מייל -  ephrat@family-care.co.il   טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

טיפול און-ליין
גישות ושיטות נתמכות אינטרנט
בטיפול, בייעוץ ובאימון

 האינטרנט הוא מרחב פוטנציאלי אינסופי, עצום, מפתיע ואחר, ולמרות שהוא קיים כמעט שלושה עשורים, עדיין,
רב הנסתר בו על הגלוי.

מרחב הסיייבר הוא מגרש המשחקים האולטימטיבי שבו אנשים יכולים לעבד, בדרכים יצירתיות, סוגיות אנושיות בסיסיות שנחשבו עד כה אמיתות אבסולוטיות, אבל לפתע נפתחו לפרשנויות חדשות. התפנית בהבנת סוגיות אלה מצריכה הגדרות חדשות למושגים ישנים.

האם יש בכך איום על תפישת האנושות שעל פיה חיינו עד היום, או האם פתיחה של עולם שלם של הזדמנויות חדשות?מה המשמעויות לעולם הטיפול, הייעוץ והאימון? כיצד מהפיכת הפרטיות משפיעה הן על הצד המטופל והן על הצד המטפל?

בעזרת מרצים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה בישראל ובעולם, עברנו בין המשגות תיאורטיות לבין היבטים מעשיים. הצגנו בפניכם את הצורך בתיאוריה חדשה ובהכשרה מתאימה, התייחסנו להעדר הגוף ומשמעותו, לשאלות של נוכחות, אבדן פרטיות, העברה, אנאקטמנט ויצירת אמון בקשר "וירטואלי". גילינו כיצד הטכנולוגיה חדרה באופן שאינו תמיד מודע לנו, אל תוך העולם הטיפולי, מדוע היא מחייבת אותנו לשנות מודלים מסורתיים של טיפול וייעוץ, ובאילו אופנים היא מאפשרת לנו לפתח מודלים חדשים ומבטיחים שלא היו קיימים לפניה.

הכנס פנה לכל המומחים בקשת הרחבה ביותר של עולמות הטיפול, הייעוץ והאימון, כולל: יועצים ארגוניים, פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ורפואיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים ביצירה, בהבעה, בתנועה ובאומנויות, מטפלים קבוצתיים, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים, מרפאים בעיסוק, יועצים חינוכיים, רופאי משפחה, נוירולוגים, מאמנים, מנחי קבוצות טיפוליות, מקצועיות, ו/או חברתיות, מנחים ומנהלים של קבוצות אינטרנט, מאמנים ומתעניינים שהאינטרנט מרתק אותם.

ההרצאות לא התייחסו להיבט המסחרי של השימוש באינטרנט, אלא להיבט התקשורת, הטיפול, הייעוץ והאימון בלבד.

לידיעתכם:

ההרצאות בכנסים מבית אמציה Family-Care לא נועדו להיות אקדמיות אלא הרצאות העשרה בלבד. בכנסים אנו פותחים לכם צוהר להתפתחויות שקורות בארץ ובעולם בתחום הידע שבו עוסק הכנס, בעזרת מרצים שעשייתם ושמם הולכים לפניהם. מטרתנו ושליחותנו הם להנגיש לכם ידע, מידע, כלים - וביניהם גם ספרות מקצועית - וחשיפה ראשונית לתחומי עניין עדכניים, לגישות שונות, לוויכוחים, לזוויות ולנקודות מבט ואף לקונפליקטים -אשר יחד יספקו את התמונה השלמה. ההרצאות מוגשות באוריינטציה יישומית - חווייתית ומלוות בהדגמות והמחשות. 

***כל החומרים המופיעים באתר זה הם לשימושכם האישי בלבד ולא לצורכי הוראה או הכשרה או לשימוש מסחרי כלשהו.

 

מהספה למסך - האם נחוצה תיאוריה חדשה?

בהרצאה המרתקת הבהרנו את הדמיון והשוני בין טיפול און-ליין לטיפול פנים-אל-פנים, התייחסנו להתעלמות של מטפלים העוסקים בטיפול און-ליין מהבדלים קטנים אך משמעויים בתהליך הטיפולי, ולצורך בתיאוריה חדשה ובהכשרה מיוחדת לסוג זה של טיפול. דגש מיוחד הושם על היישומים והמשמעויות בטיפול קבוצתי און-ליין.

מרצה – ד"ר חיים וינברג, פסיכולוג קליני המתגורר בקליפורניה מזה 12 שנים. מטפל קבוצתי מוסמך ואנליטיקאי קבוצתי. הקים וניהל תכנית דוקטורט ייחודית עם דגש על טיפול קבוצתי המשלבת למידה מרחוק בבית הספר המקצועי לפסיכולוגיה בסקרמנטו. כתב וערך 6 ספרים בנושאים של הלא מודע החברתי, הקבוצה הגדולה וקבוצות באינטרנט, ופרסם עשרות מאמרים על טיפול קבוצתי בכתבי עת מדעיים. מחבר הספר הפרדוקס של קבוצות אינטרנט, בהוצאת אמציה (בעברית) ובהוצאת Karnac לונדון.לחצו כאן למצגת ההרצאה

לפרטים על ספרו החדש של ד"ר חיים וינברג ולרכישה באתר מאובטח
לחצו כאן או על תמונת הספר

 

תסביך אדיפלי בקשר דיגיטלי

בהרצאה שוחחנו על הפנמת דמות המטפל ועל התפתחותם של יחסי העברה בטיפול בווידיאו. סקרנו היבטים שונים של החשיבה הקלינית הדינאמית, ואת הביטוי הייחודי שלהם בתהליך של טיפול בווידיאו.

מרצה - גילי אגר, פסיכולוגית קלינית, מקימה ומנהלת של "טיפול קרוב" - פסיכולוגים ומטפלים בווידיאו לישראלים בעולם, ושל "לימוד קרוב" - סמינרים והכשרות מקצועיות בווידיאו למטפלים. מכשירה מטפלים לטיפול בשיחות וידיאו


לחצו כאן למצגת ההרצאה

לפרטים על הכשרת מטפלים לטיפול בווידיאו
לחצו כאן או על התמונה

בקרו באתר טיפול קרוב!
לחצו כאן או על התמונה

 

 

בקרו בעמוד הפייסבוק של טיפול קרוב
לחצו כאן או על התמונה

 

 

מימוש בפעולה Enactment בעידן המידע, על סקרנות וגילגולה מן מהמרחב הנפשי והבינאישי למרחב הווירטואלי

ההרצאה בחנה מימושים בפעולה שכוללים חיפוש מידע ברשת. באמצעות בחינתם ביררנו האם מדובר בפרברסיה של הדחף לדעת, או שמא בהשתקפות של שינויים עכשוויים במושג הפרטיות. שאלנו כיצד משפיעה חדירת מידע חיצוני על המרחב הטיפולי האינטימי, והאם היא מחבלת בהפצעתם של תהליכים העברתיים לא מודעים. לסיכום, הצענו דרכי התמודדדות עם מימושים בפעולה מסוג זה בתוך הסטינג הטיפולי.

מרצה - יפעת איתן פרסיקו, פסיכולוגית קלינית, מתרגמת ספרות פסיכואנליטית, דוקטורנטית למגדר באוניברסיטת בן גוריון ומרצה בבית הספר לפסיכותרפיה של אוניברסיטת חיפה, ובמכון לגיל ינקות במרכז הבינחומי


ההרצאה, שנכתבה על ידי יפעת איתן-פרסיקו, היא פיתוח של חיבור שנכתב במשותף עם גלית אטלס, פסיכואנליטיקאית, מדריכה ומרצה בתכנית הפוסט-דוק ב-NYU, מחברת הספר The Enigma of Desire ושותפה בחיבור הספר Dramatic Dialogue: Contemporary Clinical Practice עם Lew Aron.

איך אנחנו מבינים היום את הדחף של מטופל לחפש מידע מקוון על המטפל? ואיך אנחנו מבינים דחף דומה אצל המטפל לחפש מידע על המטופלים שלו? האם מדובר בפרברסיה של הדחף לדעת? ומהן ההשלכות של חדירת מידע חיצוני למרחב ששואב את כוחו במידה רבה מנאמנותו לייצוגיו המודעים והלא-מודעים של המטופל? האם חדירת המידע מחבלת בהפצעתם של תהליכים העברתיים לא-מודעים? האם כללי האתיקה שלנו מסייעים לנו להתמודד עם המציאות המשתנה?

ההרצאה ביקשה לחקור מימושים בפעולה הכרוכים בחדירת מידע מקוון, על המטפל והמטופל, לתוך הבועה הטיפולית האינטימית. תוך תנועה בין אוטופיה לדיסטופיה, נשקלו במהלך ההרצאה נקודות מבט תיאורטיות שונות, מתוך המסורת הפסיכואנליטית ומחוצה לה, והוצגו שאלות הנגזרות משינויים עכשוויים במושג הפרטיות. בסיכום הדיון התיאורטי, הושאו עצות טכניות, הנוגעות לדרכי התמודדות עם מימושים בפעולה מסוג זה בתוך הסטינג הטיפולי.

 

לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

"ברצינות? דרך וידיאו?"...
יצירת יחסי אמון TRUST בעבודה דרך VIDEOCONFERENCING

בטיפול ובייעוץ, יצירת אמון TRUST הוא תהליך מורכב, על אחת כמה וכמה כאשר התקשורת מתווכת דרך מסך. בהרצאה תיארנו מאפיינים ייחודיים של פלטפורמת הווידיאו, הבדלנו בין אמון קוגטיביבי ורגשי, ותיארנו דרכים להתמודדות עם מגבלות העבודה מרחוק וניצול יתרונותיה

מרצה - רקפת קרת קרואני, יועצת ארגונית ומנחת קבוצות משנת 1993, יועצת למנהלים דרך פגישות אישיות וקבוצתיות המתבצעות בחדרי וידיאו, מנהלת משותפת ומרצה בתכנית להנחיית קבוצות בארגונים במרכז הבינתחומי בהרצליה, דוקטורנטית בפסיכולוגיה החוקרת יצירת אמון ותהליכים קבוצתיים בחדרי וידיאו.


לחצו כאן לתקציר ההרצאה

 

לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

בקרו באתר לפרטים ולמידע - לחצו כאן או על הבאנר

רחוק מהעין, קרוב ללב? על בחירה ואחריות באימון COACHING

האימון מתבסס על העקרונות (הפילוסופיה) של עידוד, אחריות ובחירה, ומיזעור התלות. בהרצאה בחנו האם יש הלימה בין האימון מרחוק ובין עקרונות אלה? בנוסף, סקרנו את היתרונות, הקשיים והאתגרים שהאימון מציב בפני יחידים, קבוצות, תכניות והכשרה ובפני הפרופסיה בכללותה.

מרצה - ד"ר סני גורדון בר, פסיכולוגית קלינית ליחידים, לזוגות ולקבוצת, חוקרת תחום האימון, בוגרת הכשרה של טיפול בודהיסטי למטפלים, MCC מטעם ארגון האימון הבינלאומי ו - MCIL מטעם לשכת המאמנים בישראל, מכשירה ומדריכה מאמנים במכללת COACHME, מרצה בבית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה, חברת פסיכואקטיב.


לחצו כאן לתקציר ההרצאה

 

לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

לגופו של קשר - מה מלמדות אותנו גישות ה INTERPERSONAL NEUROBIOLOGY על האפשרויות של שימוש בטכנולוגיה בטיפול?

הטיפול דרך מסך הוא הזדמנות לחקור כיצד העדרו של הגוף משפיע על התקשורת בין המטפל והמטופל. כנגזר מתיאוריות פסיכואנליטיות עדכניות, בדקנו כיצד תקשורת של מוח ימני-למוח ימני NON-VERBAL-COMMUNICATION יכולה להתרחש גם בטיפול מרחוק. בהמשך, התמקדנו בפיתוח דרכים להביא ייצוגים גופניים לתוך מהפגש הווירטואלי, בעזרת התערבויות ה"מדברות ישירות עם הגוף" כמו ביופידבק וטיפול פסיכופיזיולוגי.

מרצה - ד"ר ארנון רולניק, פסיכולוג קליני בעל רגע נרחב במגוון אסכולות בפסיכותרפיה, בוגר תכנית הידברות של המכון האנליטי בירושלים, מדריך בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, מעל שלושים שנה מנהל קליניקה שבה הוא משלב טכנולוגיה ופסיכולגיה כדי להביא למטופלים אפשרוות מגוונות יותר להיות במגע עם המטפל ועם תכני הטיפול


לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

חלק מההרצאות הוקלטו ופורסמו באתר בטיפולנט.

 

להקלטות ההרצאות לחצו כאן

 

תודה שהשתתפתם בכנס
טיפול און-ליין
גישות ושיטות נתמכות אינטרנט בטיפול, בייעוץ ובאימון
נשמח לראותכם גם בכנסים הבאים!

 

מטפל/ת, איש/אשת מקצוע*: יש לך ספר במגירה?
אמציה Family-Care - בית בוטיק להפקה של ספרים מעולמות הטיפול
  ספרי ילדים טיפוליים, ספרות עיונית
בתחומי הטיפול, עזרה עצמית, העצמה ועוד.

לחצו לפרטים

כל היתרונות של הוצאת ספרים מובילה עם מותג חזק, ושל הוצאה פרטית!

*באמציה הוצאת ספרים מוציאים לאור אך ורק ספרים שנכתבו
על ידי אנשי מקצוע מוסמכים מתחומי הטיפול השונים.


התקשרו  - אמציה, 052-7078052 או אפרת,  050-7504210         ונשמח לעמוד לשירותכם