משתתף/משתתפת יקר/ה שלום רב,

אנו שמחים לשלוח אליך את חוברת התקצירים של הכנס:

 

ODD חוזר הנירגון
התנגדויות וכעסים במערכות יחסים
ילדים סרבנים-עקשנים-כעסנים: גישות, שיטות, אסטרטגיות וקווים להדרכת הורים
אודיטוריום תיכונט, רח' שושנה פרסיץ 3, תל אביב, יום א' 8.7.2018, כה' בתמוז התשע"ח
מנחה - חדוה נבון

 

שמחנו לארח אותך, ומקווים לראותך גם בכנסים הבאים

אנחנו מבקשים להודות:

למנחה, חדוה נבון
ולצוות המרצים (לפי סדר הופעתם בכנס):

חדוה נבון, ליסה גרוסמן, ד"ר שחר צדוק, ד"ר מיקי הר-גיל

על שלקחתם חלק בכנס המרתק והעשרתם אותנו בידע  שלכם.  היה לנו לעונג!


לכל המצגות מהכנס - לחצו כאן
לקובצי תקצירים מכנסים קודמים - לחצו כאן

 

לשרותך,
צוות אמציה Family-Care

 

*כל החומרים המופיעים בחוברת זו, התקצירים והמצגות, הם לשימושך האישי בלבד
ולא לצרכי הוראה או הכשרה

ODD חוזר הנירגון
התנגדויות וכעסים במערכות יחסים
ילדים סרבנים-עקשנים-כעסנים: גישות, שיטות, אסטרטגיות וקווים להדרכת הורים

חוברת תקצירים

משתתף/משתתפת יקר/ה שלום רב,

ההרצאות שבחרנו להציג בפניך ובפני יתר באי הכנס נועדו לשקף את המגוון הרחב והעשיר של העשייה שמתבצעת בשטח בתחום זה, בארץ וגם בעולם, ולאפשר חשיפה ונגישות אל ההיבטים השונים שלה והתכנים המרתקים. הכנסים שלנו בנויים באוריינטציה מעשית, יישומית ופרקטית.

הכנסים המקצועיים שלנו מקיפים כלים ממשיים לעבודה ולפרקטיקה, עם דגש על היצע של כלים חדשים כגון שיטות שהוכחו מחקרית, ספרים טיפוליים ו/או מקצועיים חדשים שיוצאים לאור בארץ ובעולם, סיפורי מקרים, מסקנות ותוצאות של מהלכים שקורים בשטח בזמן אמיתי, ועוד.

אנו תקווה שהצלחנו לתת לך טעימה ממגוון גישות, שיטות ודעות, ושבכל אחת מהן הצלחת למצוא את המעט או ההרבה, לאמץ, לקחת ולהפוך לשלך, במטרה להעשיר את ארגז הכלים ולפתוח אפיקים חדשים ונוספים.

הכנסים של Family-care, מבית אמציה הוצאה לאור, מיועדים לכל מגוון המומחים והמטפלים בתחום בריאות הנפש, העצמה רגשית, אימון אישי לצמיחה והצלחה, התמודדות עם הפרעות כגון הפרעת קשב וריכוז, התמודדות עם תסמונות שונות ומצבי חיים מאתגרים, הדרכה וליווי רגשיים, משפחות והורים ועוד, כל זאת ברמת הפרט, המשפחה והקבוצה, בילדים, מתבגרים ומבוגרים, כולל בין היתר:

פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים חינוכיים, פסיכיאטרים, תרפיסטים, רופאי משפחה, רופאי ילדים, נוירולוגים, קלינאי תקשורת, עובדים סוציאליים, מטפלים אישיים, קבוצתיים ומשפחתיים, מאמנים בהפרעות קשב ובלקויות, מרפאים בעיסוק, מטפלים באומנויות, ביצירה, במוזיקה ובתנועה, מטפלים בעזרת בעלי חיים, ביבליותרפיסטים, יועצים חינוכיים, צוותים חינוכיים בבתי ספר ובגנים רגילים ומיוחדים, מנתחי התנהגות, מאבחנים וגורמים המפנים לאבחון, מאמנים אישיים, קבוצתיים ומשפחתיים, הורים ומתעניינים.

אם השמטנו מישהו, אנא אל תעלבו אלא הודיעו לנו. נשמח לעדכן את הרשימה, כולכם חשובים וכולכם עוסקים בעבודת קודש יומיומית!

****

אם חוברת זו התגלגלה לידיך אף כי אינך מנוי/ה על רשימת הדיוור שלנו, נשמח לצרפך.  מרגע העדכון תוכל/י לקבל מאיתנו מידע שוטף על הפעילויות הבאות שלנו.  ניתן להסיר את השם מרשימת הדיוור בכל עת, בלחיצת כפתור.

להרשמה לרשימת הדיוור לחצו כאן:

כן, אשמח לקבל מכם דיוור על כנסים, סדנאות, ספרות מקצועית ופעילויות נוספות

 

פתחנו עמוד פייסבוק!
תנו לייק ותקבלו
מאמרים מקצועיים מאת אנשי מקצוע מובילים בתחומם בארץ
והודעות על פעילויות מקצועיות ישר לעמוד הפייסבוק שלכם!!!

כן, חברו אותי לעמוד הפייסבוק!

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם במטרה להעניק לך חוויה של ידע.
הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן,        מייל -  amazia@netvision.net.il    טל' 052-8087052
אפרת אביסרור,  מייל -  ephrat@family-care.co.il   טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

ODD חוזר הנירגון
התנגדויות וכעסים במערכות יחסים
ילדים סרבנים-עקשנים-כעסנים: גישות, שיטות, אסטרטגיות וקווים להדרכת הורים

 מטפלים יקרים, הכנס הוא קצה הקרחון של רגשות רבים, כמו חוסר אונים, תסכול, פחד, שנאה, קנאה ועוד. תגובת הכעס מתפתחת אצל כל אחד ואחת מאתנו באופנים שונים, בטמפרטורות שונות ומסיבות שונות. לעתים קרובות תגובת הכעס עלולה להפוך למערבולת חזקה ועוצמתית, ולסחוף את כל המעורבים בה לתוך בור שחור ומסוכן.

אם כן, כיצד נכון להבין את מנגנון הכנס והסרבנות? מדוע כל אחד ואחת מאיתנו כועס/ת בסגנון ייחודי ומיוחד? כיצד נכון להתמודד עם כעסים אצל ילדים כדי להרגיע אותם ולאפשר לכל הצדדים השותפים והקרובים להתייחס אליהם ברכות, בחמלה ובאהבה למרות האנטגוניזם?

כמטפלים, תפקידנו לעזור להורים ולילדים להתמודד בצורה יעילה ומועילה עם הכעס והסרבנות שפוגעים בתפקוד בכל התחומים, ולהקנות לכל הצדדים כלים לתפקוד יעיל ומקדם.

בעזרת מרצים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ, בחנו מקרוב את תופעת הסרבנות/עקשנות/כעסנות אצל ילדים, גילינו גישות ושיטות שנוסו, פותחו והוכחו יעילות לאחר שנים של עבודה בשטח, לטיפול, לאימון ולניהול תקשורת בונה ומעצימה עם ילדים אלו, וקיבלנו כלים גוף-נפשיים ללמד אותם הרגעה עצמית ושליטה בדחפים.

הכנס פנה לכל המומחים בקשת הרחבה ביותר של עולמות הטיפול, הייעוץ והאימון, עם דגש על ילדים, כולל: פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ורפואיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים ביצירה, בהבעה, בתנועה ובאומנויות, מטפלים קבוצתיים, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים ומנחי הורים, מרפאים בעיסוק, יועצים וצוותים חינוכיים - כולל מורים וגננות בחינוך הרגיל והמיוחד, מנתחי התנהגות, רופאי משפחה, נוירולוגים, מאמנים, מנחי קבוצות טיפוליות ו/או חברתיות, הורים ומתעניינים.

לידיעתכם:

ההרצאות בכנסים מבית אמציה Family-Care לא נועדו להיות אקדמיות אלא הרצאות העשרה בלבד. בכנסים אנו פותחים לכם צוהר להתפתחויות שקורות בארץ ובעולם בתחום הידע שבו עוסק הכנס, בעזרת מרצים שעשייתם ושמם הולכים לפניהם. מטרתנו ושליחותנו הם להנגיש לכם ידע, מידע, כלים - וביניהם גם ספרות מקצועית - וחשיפה ראשונית לתחומי עניין עדכניים, לגישות שונות, לוויכוחים, לזוויות ולנקודות מבט ואף לקונפליקטים -אשר יחד יספקו את התמונה השלמה. ההרצאות מוגשות באוריינטציה יישומית - חווייתית ומלוות בהדגמות והמחשות. 

***כל החומרים המופיעים באתר זה הם לשימושכם האישי בלבד ולא לצורכי הוראה או הכשרה או לשימוש מסחרי כלשהו.


 

"תכנת ההפעלה" של הילד הסרבן-עקשן-כעסן מתוך
התבוננות בעולמו הפנימי

בהרצאה הצגנו מבט מקרוב על מערבולת הרגשות שיוצרת את מלכוד הכעס, חוסר האונים והתסכול. שיקפנו איך הבנת המנגנון ההרסני שעולה כתגובה למצב מצוקה, מאפשרת לסביבה ההורית והחינוכית לאמץ מבט חומל כלפי הילד שבדרך כלל מעורר כעס ותוקפנות כנגדו. גילינו כיצד היפוך המבט הוא צעד ראשון לשינוי ההתנהגות הסרבנית-עקשנית-כעסנית

כלים לעבודה עם הורים לילדים סרבנים-עקשנים-כעסנים,
על פי שיטת "הפוך על הפוך"

בהרצאה נכנסנו לעולמם של ההורים המתוסכלים, המבולבלים וחסרי הכלים, העומדים מול ילד זועם מצד אחד, ומול מערכת חינוך מאשימה מצד שני, סביבה חברתית ביקורתית, ורגשות אשם מחלישים. רכשנו כלים כדי לעזור להורים להבין את מצוקת ילדם ולהתגייס חזרה לתפקיד ההורה התומך. בנוסף, תרגלנו מצבים הדורשים הצבת גבולות מתוך אמפתיה ואהבה, התנהלות במצבים קיצוניים ותחזוקה זוגית ומשפחתית בסחרחרת האירועים שהילד הסרבן-עקשן יוצר במשפחה ובסביבתו הקרובה.

מרצה – חדוה נבון, מייסדת שותפה ומנהלת מרכז נבון - למידה, קשב, רגש, מאמנת רגשית ללקויות למידה, קשב וסרבנות-עקשנות, מפתחת שיטות רוקדים עם אותיות ורוקדים עם מספרים ללמידה בנתיבים חלופיים עבור ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה, מטפלת בחרדות ילדים בגישות גוף-נפש והקשבה עמוקה כולל EMDR ו - FOCUSING, מנחה קבוצות הורים וקבוצות להעשרת הקשר הזוגילחצו כאן למצגת ההרצאה
לחצו כאן לתקציר ההרצאה

לחצו על הבאנר מטה ותועברו להרשמה
לקבלת סדרת סרטונים חינם:

  • איך להרגיע ילדים ב - 4 שלבים פשוטים
  • איך למנוע התפרצות, רגע לפני שהיא הופכת לסצינה מהסרטים
  • מתי התנהגות של ילדים עוברת את הגבול ודורשת אבחון

לחצו על הבאנר, הרשמו וקבלו את הסרטונים ישירות למייל שלכם:

 

אסטרטגיות מבוססות כישורים ניהוליים לעבודה עם ילדי ODD

בהרצאה דיברנו על אסטרטגיות להגבהה ולאקטיבציה של מיומנויות גבוהות המאפשרות למידה של שליטה בדחפים ושיפור תפקודים ניהוליים אצל ילדים סרבנים-עקשנים-כעסנים, המבוססות על הבנת מבנה המוח, בדגש על פיתוח יכולות של מטה-קוגניציה, גמישות קוגניטיבית, ויסות רגשי ועיכוב תגובה

מרצה - ליסה גרוסמן,  MA, M.Ed פסיכולוגית חינוכית, מאמנת בכירה ומדריכת מאמנים. חלוצת שיטת האימון האישי לבעלי הפרעת קשב בארץ, אחת המאמנות הראשונות בארץ עם ותק של 40 שנה בתחום ליקויי למידה. מנהלת המרכז לאימון התנהגותי ברעננה, מדריכה מוסמכת על ידי לשכת המאמנים, ועל ידי ארגון המאמנים הבינלאומי ACO. פיתחה מודלים לאימון מבוגרים, הורים וילדים, ומנחה קורסים באוניברסיטת בר-אילן בתחום אימון להפרעת קשב ולהדרכת הורים בגישה אימונית


 

לחצו כאן לתקציר ההרצאה

לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

בקרוב! החוברת המעודכנת והמשופרת של מאמן המחשבות
להזמנה מראש לחצו כאן

 

אסטרטגיות מבוססות גוף נפש ב CBT לעבודה עם ילדי ODD

ההרצאה בחנה שילוב ביו-פידבק וכלים גוף-נפשיים בקליניקה, במסגרות חינוכיות ובבית, בטיפול בילדים עם הפרעת סרבנות-עקשנות, והפרעות התנהגות אחרות. כולל ממצאי המחקר שערך המרצה בנושא השפעות של התערבות באימון קוגניטיבי התנהגותי, על הוויסות הרגשי של אוכלוסייה לא קלינית.

מרצה - ד"ר שחר צדוק, מטפל פסיכותרפיה CBT ומאמן קוגניטיבי-התנהגותי CBC, מרצה באוניברסיטת בר-אילן, בעל ניסיון רב בטיפול, באימון, בהכשרה ובפיתוח מקצועי של אנשי טיפול וחינוך, מומחה במגוון שיטות לפיתוח חוסן וויסות רגשיים, מחבר ספר הילדים לאימון בוויסות רגשי לגיל הרך - צמידי הצמיד שאיתי תמיד, בהוצאת אמציה.לחצו כאן למצגת ההרצאה

לפרטים על הספר החדש:
צמידי הצמיד שאיתי תמיד
ויסות רגשות לגיל הרך, המבוסס על אימון קוגניטיבי-התנהגותי CBC ומיינדפולנס
כולל מדריך להורים, למחנכים, למדריכים ולמטפלים

 

לחצו כאן או על תמונת הספר


 

לרכישת הספר באתר מאובטח לחצו כאן

 

אסטרטגיות מעולם המרפואה לעבודה עם ילדי ODD:
אבחון, איזון וטיפול

בהרצאה בחנו את ההפרעה המרדנית מתנגדת בהיבט הרפואי שלה: שכיחות ההפרעה ומהותה, דרכי האבחון על פי ה - DSM-5 , אבחנה מבדלת, טיפול תרופתי ועוד.

מרצה - ד"ר מיקי הר-גיל, מומחה ברפואת ילדים, בנוירולוגיית ילדים ובהתפתחות הילד, מנהל את היחידה לנוירולוגיית ילדים והמכון להתפתחות הילד במרכז הרפואי מאירלחצו כאן למצגת ההרצאה

 

תודה שהשתתפתם בכנס
ODD חוזר הנירגון
התנגדויות וכעסים במערכות יחסים

ילדים סרבנים-עקשנים-כעסנים:
גישות, שיטוות, אסטרטגיות וקווים להדרכת הורים
נשמח לראותכם גם בכנסים הבאים!

 

מטפל/ת, איש/אשת מקצוע*: יש לך ספר במגירה?
אמציה Family-Care - בית בוטיק להפקה של ספרים מעולמות הטיפול
  ספרי ילדים טיפוליים, ספרות עיונית
בתחומי הטיפול, עזרה עצמית, העצמה ועוד.

לחצו לפרטים

כל היתרונות של הוצאת ספרים מובילה עם מותג חזק, ושל הוצאה פרטית!

*באמציה הוצאת ספרים מוציאים לאור אך ורק ספרים שנכתבו
על ידי אנשי מקצוע מוסמכים מתחומי הטיפול השונים.


התקשרו  - אמציה, 052-7078052 או אפרת,  050-7504210         ונשמח לעמוד לשירותכם