משתתף-משתתפת יקר/ה שלום רב,

אנו שמחים לשלוח אליך את חוברת התקצירים של הכנס:

 

זה כל הט(ר)יק
טיקים ותסמונת טוראט: להבין ולטפל - מבפנים החוצה

יום ד, 3.10.2018, כד' בתשרי התשע"ט
אודיטוריום בית סוראסקי, המרכז הרפואי תל השומר
מנחה - ענת אימבר

 בשיתוף ארגון א.ס.ט.י. (ארגון סינדרום טוראט, ישראל)

 

שמחנו לארח אותך, ומקווים לראותך גם בכנסים הבאים

אנחנו מבקשים להודות:

למנחה, ענת אימבר
ולצוות המרצים (לפי סדר הופעתם בכנס):

ד"ר מיכאל רוטשטיין, ד"ר שרון צימרמן ברנר, ד"ר שירה ארד, דנה גולן וינוקור, ליאת אברמוביץ' וד"ר שרון ענבי גופר.

על שלקחתם חלק בכנס המרתק והעשרתם אותנו בידע  שלכם.  היה לנו לעונג!


לכל המצגות מהכנס - לחצו כאן
לקובצי תקצירים מכנסים קודמים - לחצו כאן

 

לשרותך,
צוות אמציה Family-Care

 

*כל החומרים המופיעים בחוברת זו, התקצירים והמצגות, הם לשימושך האישי בלבד
ולא לצרכי הוראה או הכשרה

 

זה כל הט(ר)יק
טיקים ותסמונת טוראט: להבין ולטפל - מבפנים החוצה

חוברת תקצירים

משתתף-משתתפת יקר/ה שלום רב,

ההרצאות שבחרנו להציג בפניך ובפני יתר באי הכנס נועדו לשקף את המגוון הרחב והעשיר של העשייה שמתבצעת בשטח בתחום זה, בארץ וגם בעולם, ולאפשר חשיפה ונגישות אל ההיבטים השונים שלה והתכנים המרתקים. הכנסים שלנו בנויים באוריינטציה מעשית, יישומית ופרקטית.

הכנסים המקצועיים שלנו מקיפים כלים ממשיים לעבודה ולפרקטיקה, עם דגש על היצע של כלים חדשים כגון שיטות שהוכחו מחקרית, ספרים טיפוליים ו/או מקצועיים חדשים שיוצאים לאור בארץ ובעולם, סיפורי מקרים, מסקנות ותוצאות של מהלכים שקורים בשטח בזמן אמיתי, ועוד.

אנו תקווה שהצלחנו לתת לך טעימה ממגוון גישות, שיטות ודעות, ושבכל אחת מהן הצלחת למצוא את המעט או ההרבה, לאמץ, לקחת ולהפוך לשלך, במטרה להעשיר את ארגז הכלים ולפתוח אפיקים חדשים ונוספים.

הכנסים של Family-care, מבית אמציה הוצאה לאור, מיועדים לכל מגוון המומחים והמטפלים בתחום בריאות הנפש, העצמה רגשית, אימון אישי לצמיחה והצלחה, התמודדות עם הפרעות כגון הפרעת קשב וריכוז, התמודדות עם תסמונות שונות ומצבי חיים מאתגרים, הדרכה וליווי רגשיים, משפחות והורים ועוד, כל זאת ברמת הפרט, המשפחה והקבוצה, בילדים, מתבגרים ומבוגרים, כולל בין היתר:

פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים חינוכיים, פסיכיאטרים, תרפיסטים, רופאי משפחה, רופאי ילדים, נוירולוגים, קלינאי תקשורת, עובדים סוציאליים, מטפלים אישיים, קבוצתיים ומשפחתיים, מאמנים בהפרעות קשב ובלקויות, מרפאים בעיסוק, מטפלים באומנויות, ביצירה, במוזיקה ובתנועה, מטפלים בעזרת בעלי חיים, ביבליותרפיסטים, יועצים חינוכיים, צוותים חינוכיים בבתי ספר ובגנים רגילים ומיוחדים, מנתחי התנהגות, מאבחנים וגורמים המפנים לאבחון, מאמנים אישיים, קבוצתיים ומשפחתיים, הורים ומתעניינים.

אם השמטנו מישהו, אנא אל תעלבו אלא הודיעו לנו. נשמח לעדכן את הרשימה, כולכם חשובים וכולכם עוסקים בעבודת קודש יומיומית!

****

אם חוברת זו התגלגלה לידיך אף כי אינך מנוי/ה על רשימת הדיוור שלנו, נשמח לצרפך.  מרגע העדכון תוכל/י לקבל מאיתנו מידע שוטף על הפעילויות הבאות שלנו.  ניתן להסיר את השם מרשימת הדיוור בכל עת, בלחיצת כפתור.

להרשמה לרשימת הדיוור לחצו כאן:

כן, אשמח לקבל מכם דיוור על כנסים, סדנאות, ספרות מקצועית ופעילויות נוספות

 

פתחנו עמוד פייסבוק!
תנו לייק ותקבלו
מאמרים מקצועיים מאת אנשי מקצוע מובילים בתחומם בארץ
והודעות על פעילויות מקצועיות ישר לעמוד הפייסבוק שלכם!!!

כן, חברו אותי לעמוד הפייסבוק!

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם במטרה להעניק לך חוויה של ידע.
הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן,        מייל -  amazia@netvision.net.il    טל' 052-8087052
אפרת אביסרור,  מייל -  ephrat@family-care.co.il   טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

 

זה כל הט(ר)יק
טיקים ותסמונת טוראט: להבין ולטפל - מבפנים החוצה

 מטפלים יקרים,

כאחוז מכלל האוכלוסייה מתמודד עם קשת של הפרעות המתאפיינות בטיקים מסוגים שונים - מוטוריים וקוליים. תסמונת טוראט היא אחת ההפרעות המוכרות יותר, הנופלת תחת המטריה הכוללת הזו, עם זאת, למרות ששמה של התסמונת ידוע, המודעות למשמעותה ולהשלכותיה על מעגלי החיים, נמוכה מדי. לעתים קרובות מדי הפרעות הטיקים אינן מאובחנות ואינן מובנות כראוי על ידי צוותים טיפוליים וחינוכיים, מה שגורם לילדים ולמבוגרים המתמודדים עם התסמונת - אי נעימויות וקשיים מיותרים.

שלא כמו ההפרעות השקופות, הפרעות הטיקים גלויות מאוד, מוחצנות מאוד, מושכות תשומת לב, ובעיקר יוצרות בסביבה הקרובה, הלא מגוייסת והלא מודעת, תחושות קשות שמובילות לחוסר הבנה, לדחייה ולבידוד של ילדים בעיקר, אך גם של מבוגרים שמתמודדים איתן.

מה ניתן לעשות כדי לשנות מצב זה ולשפר את איכות חייהם של ילדים ומבוגרים עם תסמונת טוראט?

במהלך שנים האחרונות חלו התפתחויות מרגשות הן בתחום הפיזיופתולוגיה של טיקים ושל תסמונת טוראט, והן בתחום הטיפולי, הודות לשיתופי פעולה בינלאומיים שבהם גם חוקרים מישראל נוטלים חלק משמעותי, בעידוד מאחורי הקלעים של ארגון א.ס.ט.י. (ארגון סינדרום טוראט, ישראל).

מטרתו של הכנס הייתה להציג מאפיינים מובחנים של הפרעות טיקים לסוגיהן, והמענה הטיפולי המקובל, המתבסס על מחקרים עדכניים ודיאלוגים בין מטפלים מהפרופסיות השונות.

הכנס פנה לכל המומחים בקשת הרחבה ביותר של עולמות הטיפול, כולל: פסיכולוגים חינוכיים, פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ורפואיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים ביצירה, בהבעה, בתנועה ובאומנויות, מטפלים קבוצתיים, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים ומנחי הורים, מרפאים בעיסוק, יועצים וצוותים חינוכיים - כולל מורים וגננות בחינוך הרגיל והמיוחד, מנתחי התנהגות, רופאי משפחה, נוירולוגים, מאמנים, מנחי קבוצות טיפוליות ו/או חברתיות, הורים ומתעניינים.

לידיעתכם:

ההרצאות בכנסים מבית אמציה Family-Care לא נועדו להיות אקדמיות אלא הרצאות העשרה בלבד. בכנסים אנו פותחים לכם צוהר להתפתחויות שקורות בארץ ובעולם בתחום הידע שבו עוסק הכנס, בעזרת מרצים שעשייתם ושמם הולכים לפניהם. מטרתנו ושליחותנו הם להנגיש לכם ידע, מידע, כלים - וביניהם גם ספרות מקצועית - וחשיפה ראשונית לתחומי עניין עדכניים, לגישות שונות, לוויכוחים, לזוויות ולנקודות מבט ואף לקונפליקטים -אשר יחד יספקו את התמונה השלמה. ההרצאות מוגשות באוריינטציה יישומית - חווייתית ומלוות בהדגמות והמחשות. 

***כל החומרים המופיעים באתר זה הם לשימושכם האישי בלבד ולא לצורכי הוראה או הכשרה או לשימוש מסחרי כלשהו.


 

טיקים ותסמונת טוראט - מבט מקרוב

בהרצאה עסקנו בטיקים ובתסמונות הכוללות טיקים, כולל תסמונת טוראט, עמדנו על חשיבות הזיהוי והאבחנה המבדלת בין טיקים לבין הפרעות תנועה אחרות, ובחנו אפשרויות טיפול שונות הקיימות בטיקים, כולל טיפולים תרופתיים.

מרצה - ד"ר מיכאל רוטשטיין, מומחה בנוירולוגית ילדים והתפתחות הילד, מנהל המרפאה להפרעות תנועה לילדים ומתבגרים, היחידה לנוירולוגיית ילדים והמכון להתפתחות הילד, בית חולים "דנה דואק" לילדים, המרכז הרפואי תל-אביב, חבר בועדה המייעצת המקצועית של א.ס.ט.י.


להרצאה המוקלטת לחצו כאן

 

אתגרים נלווים לתסמונת טוראט, וגישות טיפוליות פסיכולוגיות מודרניות

בהרצאה התייחסנו לאתגרים העולים ממצבים נלווים (קומורבידיים) הנפוצים בתסמונת טוראט, ותיארנו את הגישות הטיפוליות הלא-תרופתיות שנמצאו יעילות בטיפול בטיקים ובאתגרים הנלווים, בהתבסס על מחקרים, לרבות מחקר הטיפול הקבוצתי בילדים ובהורים, שערכה המרצה לאחרונה בבית החולים "דנה" במרכז הרפואי איכילוב, בשיתוף פעולה עם עמותת טוראט בישראל (אסט"י).

מרצה - ד"ר שרון צימרמן ברנר, פסיכולוגית שיקומית ונוירופסיכולוגית מומחית, מדריכה מטעם איט"ה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, מרצה בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה, מנהלת הקלינית של עמותת טוראט בישראל (אסט"י), מטפלת, חוקרת, מלמדת ומדריכה מטפלים בתחום הטיפול בילדים ובמבוגרים המתמודדים עם תסמונת טוראט. כתבה את המדריך המקצועי להורים, אנשי חינוך ומטפלים בספרה של דנה גולן וינוקר, זה כל הט(ר)יק, סיפורו של בן, ילד עם תסמונט טורט, בהוצאת אמציה. 

להרצאה המוקלטת לחצו כאן

 


לחצו כאן למצגת ההרצאה

 

אתגרי הטיפול במבוגרים עם תסמונת טוראט

בהרצאה נבחן כיצד תסמונת טוראט, כאשר היא ממשיכה אל החיים הבוגרים, מזמנת התמודדויות לא פשוטות וקשיים נפשיים, פיזיים ורגשיים. נדון בזיהוי הקשיים, ונציע מגוון דרכים לטפל ולהקל באופן מותאם אישית.

מרצה - ד"ר שירה ארד, פסיכיאטרית ופסיכותרפיסטית. עוסקת בתחום הנוירופסיכיאטריה ואחראית על מרפאת הפרעות טיקים ותיסמונת טוראט ביחידה להפרעות תנועה באיכילוב.


להרצאה המוקלטת לחצו כאן

 

הטורט בטיקשורת - מהסיפור האישי למרחב הציבורי

הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים של כתיבת הספר זה כל הט(ר)יק, הסיפור האישי סביב הספר, מלאכת גיוס ההמונים שקדמה ליציאתו לאור, וכיצד "גוייסו" בתבונה כלי התקשורת והרשתות החברתיות לטובת העלאת המודעות ושינוי השיח התקשורתי והציבורי בכל הקשור לתסמונת הטוראט ולתפיסתה בקרב הקהל הרחב.

מרצה - דנה גולן וינוקור, נשואה ואם לשניים, עיתונאית לשעבר העוסקת בעשור האחרון בניהול יחסי ציבור. לטוראט נחשפה הודות לבעלה איל. היא החליטה להתגייס בשנים האחרונות להנגשת התסמונת לילדים ולמבוגרים, לשיפור המדועות בחברה ובכך יצרה שינוי אמיתי.

גולן וינוקור היא יוזמת ומחברת הספר זה כל הט(ר)יק, סיפורו של בן, ילד עם תסמונת טורט, בהוצאת אמציה. הספר הפך לפרוייקט חברתי של ממש לשינוי הדימוי הרווח באוכלוסייה על הטורט ומאפייניו.


 

לפרטים על הספר לחצו כאן
לרכישה מקוונת באתר מאובטח לחצו כאן

קולה של אמא

בהרצאה קיבלנו הצצה למסע ההתפתחות של אמא לילדים עם תסמונת טורט, הבאנו את הקול האותנטי שלא תשמעו, התחושות, הלבטים, הקשיים ונקודות האור שבדרך. היינו עדים לשילוב של סיפור אישי עם דגשים מקצועיים, שנחשפו והמחישו בפנינו את המתרחש בתוך חדרי הבית וחדרי הלב של משפחות עם ילדי טורט.

מרצה - ליאת אברמוביץ, (MA), מנחת הורים וצוותים חינוכיים, מטפלת קוגנטיבית התנהגותית (LICBT), מנהלת מחלקת הורות, משפחה ורווחה חינוכית בעיריית חולון, ובעיקר אימא לתאומים עם הפרעת קשב ותסמונת טורט.


לא נמסרו תקציר או מצגת

קווים מנחים לטיפול בטיקים עם קנביס רפואי

ההרצאה התמקדה בשימוש בקנביס רפואי לטיפול בטיקים. התייחסנו ליעילות הטיפול בילדים ובמתבגרים על פי דיווחי המטופלים, ניסינו להבין מהי השפעת הטיפול על תפקודם של המטופלים ביומיום, דנו בשיקולים במתן הקנביס הרפואי לילדים עם דגש על שיקול ענייני, רפואי ובעל ראייה קלינית אינטגרטיבית, וסקרנו קווים מנחים לטיפול לאור המידע הנקודתי הקיים.

מרצה - ד"ר שרון ענבי-גופר, מדענית וחוקרת מזה עשרים שנה את הפרמקולוגיה של קנבינואידים בדגש מדעי המוח, נוירו-פרמקולוגיה ופרמקולוגיה מולקולרית. מחקרה הוביל לגילוי קנבינואידים בעלי פוטנציאל לטיפול במגוון רחב מאוד של מחלות ומצבים. מרצה בכירה לפסיכו-פרמקולוגיה ופסיכו-ניורו-אימונולוגיה, מרצה בכירה של כבוד במכון למדעי הרפואה באוניברסיטת אברדין בסקוטלנד, הכשירה רופאים ורוקחים במסגרת קורס מטעם משרד הבריאות לטיפול בקנביס רפואי, חברה בוועדה המייעצת המקצועית של א.ס.ט.י., ובוועדה הבינלאומית המייעצת לארגון לסינדרום טוראט של ארצות-הברית בנושא טיפול בטיקים עם קנביס רפואי.

להרצאה המוקלטת לחצו כאן

 


למצגת ההרצאה לחצו כאן

תודה שהשתתפתם בכנס
 זה כל הט(ר)יק
טיקים ותסמונת טוראט: להבין ולטפל - מבפנים החוצה
נשמח לראותכם גם בכנסים הבאים!

 

להוציא לאור ספר מקצועי זה... כמו לקנות אוטו
הוא לוקח אותך למקומות

 

מטפל/ת, איש/אשת מקצוע*: יש לך ספר במגירה?
אמציה Family-Care - בית בוטיק להפקה של ספרים מעולמות הטיפול
  ספרי ילדים טיפוליים, ספרות עיונית
בתחומי הטיפול, עזרה עצמית, העצמה ועוד.

לחצו לפרטים

כל היתרונות של מותג חזק, יחד עם היתרונות של הוצאה פרטית!

*באמציה הוצאת ספרים מוציאים לאור אך ורק ספרים שנכתבו
על ידי אנשי מקצוע מוסמכים מתחומי הטיפול השונים.


התקשרו  - אמציה, 052-7078052 או אפרת,  050-7504210         ונשמח לעמוד לשירותכם