{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון ספטמבר 2019             النشرة الإخبارية أيلول ٣٠١٩               אלול-תשרי תשע"ט-תש"פ

שלום

הבחירות לכנסת ה-22 מאחורינו. מלאכת הרכבת הממשלה בעיצומה. כולנו תקווה שהפעם תצלח הדרך ושנת תש"פ תשא בכנפיה הנהגה שתקדם שלום ביטחון ושוויון, הנהגה שתכיר בכוח הייחודי של נשים בתהליכי משא ומתן, ותכבד את תקנה 1325 של האו"ם לשילוב נשים בפתרון סכסוכים.

על הפעילות לפני הבחירות ועל התכניות לשנה החדשה בידיעון ראש השנה שלפניכן.

כנסת הנשים חוזרת برلمان النساء يعود من جديد

מדינת ישראל בחרה כנסת חדשה, ומה עכשיו? עכשיו הזמן לחזור לכנסת כדי לומר: אנחנו לא מוותרות על שלום, ביטחון ושוויון גם בכנסת ה-22!

ביום חמישי 3.10.2019 מוזמנות להתכנסות של כנסת הנשים מול משכן הכנסת

בתכנית: 13:30 | כיכר אגרנט (סמוך לסינמה-סיטי ירושלים) | התכנסות

14:00 | צעידה לכיכר הכנסת

14:15 - 15:30 | עמידה בכיכר קפלן מול הכנסת

הסעה תצא מתחנת רכבת סבידור מסוף ארלוזורוב בשעה 12:15 | איסוף במחלף לטרון בשעה 12:45 | ההרשמה להסעה כאן.

בואו בלבוש לבן וטורקיז

1325 מהלכה למעשה
١٣٢٥ من التخطيط الى التنفيذ

במפגש הרביעי של פרויקט 1325 עסקנו בנושאים הבאים:

  • צבא, חברה ומגדר - מי מרוויח ממלחמה? האם גבריות היא פטריוטית, אומץ וכבוד, ונשיות היא קורבנות, חולשה ותפקידים משניים? על כך שמענו מפרופ’ אורנה ששון לוי מומחית למיליטריזם ומגדר מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולגיה באוניברסיטת בר אילן.
  • פמיניזם חרדי מאחורי המחיצה - האם יתכן שיתוף פעולה בין פמיניסטיות חילוניות לחרדיות? איך חיות נשים חרדיות במציאות של הדרה והפרדה? על כל אלה סיפרה אסתי רידר אינדורסקי פעילה חברתית חרדית, דוקטורנטית למגדר באוניברסיטת תל-אביב, מרצה במכללת יזרעאל וחברת בהנהלת איתך-מעכי. | לסיכום ההרצאות

במפגש החמישי שיתקיים באכסניית אגרון בירושלים, פרופ רות הלפרין קדרי תדבר על חסם דיני המשפחה בישראל ביחס לשוויון מגדרי, ועל הנעשה בעולם בתחום יישום 1325, וח"כ לשעבר ד"ר עליזה לביא על נשים בתהליך החקיקה - אתגרים וקשיים. פרטים והרשמה 

לתרומה לפרויקט 1325 הקישו כאן

בקרוב: כנס באוניברסיטת תל אביב

התכנית לניהול סכסוכים וגישור ע"ש אוונס, אוניברסיטת תל אביב ותנועת נשים עושות שלום עורכות כנס בנושא:

מצוק איתן לחלופות מדיניות: התמודדות אישית וציבורית עם סכסוך מתמשך

הכנס יתקיים ביום חמישי, 7 בנובמבר 2019‏‏ ‏בין ‏‏17:30‏‏ – ‏‏21:00‏‏‏ באולם אפטר, בנין נפתלי, אוניברסיטת תל אביב. שריינו את התאריך ביומן ובואו!

לתכנית המלאה הקישו כאן. הכניסה לכנס ללא עלות אך נדרשת הרשמה. להרשמה הקישו כאן

לא מוותרות על הקול لن أتنازل عن صوتي

לקראת בחירות 2019 מועד ב' יצאנו לשטח ושוחחנו עם העוברות ושבים על חובתנו האזרחית להצביע ולבחור מנהיגות שתקדם שלום ביטחון ושוויון. איפה היינו? רשימה חלקית:

בכפר סבא הסתובבנו בקניונים ועודדנו אזרחים להגיע לקלפי. בזובידאת קיימנו מפגש בחירות. בחיפה יצאנו לסיור פאבים ושוחחנו עם הצעירים על יום הבחירות. בבסמת טבעון נפגשנו ברחבת המיחזור ומשם יצאנו לשוטט בסמטאות העיירה. בתל-אביב התכנסנו בכיכר רבין. באום אל פאחם נכנסנו לחנויות וחילקנו גלויות, בשוק כרמיאל ובשוק ראש העין שאלנו את המוכרים והקונים האם יגיעו לקלפיות. בנצרת הצטרפנו להפנינג בחירות. ביקרנו גם בבית ג'אן, ראמה, סחנין וכפר יסיף בצפון, באבו קרינאת, רהט, חורה וכפרים רבים נוספים בדרום.

על האנשים, על היוזמות ועל המקומות שבהם פעלנו קראו בקישור הזה.

קשר עם העולם التواصل مع العالم

  • חברות בצוות קשרי חוץ שנפגשו עם קבוצה של בלוגרים ובלוגריות ופעילי שלום מאינדונזיה, מספרות: "מדובר בארץ שיש בה מתחים רבים, אבל יש גם ניסיונות לעורר תקווה. נשים מבוגרות מספרות לילדים על תקופות שבהן המצב היה טוב יותר. שיתוף הילדים יוצר נרטיב שמאפשר לילדים לחזות ולחלום על מציאות אפשרית אחרת. יש לנו מה ללמוד מהארץ המוסלמית הגדולה בעולם, ארץ שעדיין אין לנו יחסים דיפלומטים עמה".

  • נשים עושות שלום הוזמנו להתכנסות השנתית של ארגון MEP - Middle East Project, ארגון שהוקם בנורווגיה בשנת 2003 על ידי קבוצת פעילי שלום נורווגים, פלסטינים וישראלים הפועלים יחד לקידום קהילות שלום, כדי להכיר את הפעילות שמטרתה לחולל חיבור אנושי ומרפא. אהובה תמר שייצגה את התנועה מספרת על הביקור כאן

  • במפגש עם הסגל הדיפלומטי המכהן בישראל הקשבנו להרצאה של אהוד אולמרט בעקבות הבחירות מדינת ישראל לאן, שמענו מענת סרגוסי על 1325 והרמנו כוסית לשנה החדשה

צוות קשרי חוץ במפגש עם הסגל הדיפלומטי ואהוד אולמרט 

רויטל לוין - אשה עושה שלום
رفيتال لفين- إمرأة صانعة سلام

האישה שצברה ניסיון אדיר במימוש פרויקטים, האישה שנמצאת תמיד ובכל מקום, ודואגת עד לפרט האחרון, האישה שיש לנו המון מה ללמוד ממנה, מספרת: "...אתגר נוסף הינו תיאום בין הפעילות הארצית והאזורית. פעילות ארצית מוגברת, שאליה נקראים צוותי השטח, לא מאפשרת לשטח ליצור את החיבורים הבלתי אמצעיים בין חברות וקהלים חדשים באזור. מנגד, פעילות ארצית במידה הנכונה, דוחפת ומדרבנת את תאי השטח להתארגן, להתגייס ומחזקת אותם."

מה הביא את רויטל לתנועה, מה עשתה, מה היא עושה ולאילו תובנות הגיעה - בכתבה הבאה

שנת 2029 – לפני מספר שנים נחתם הסכם מדיני...
سنة ٢٠٢٩- قبل عدة سنوات تم توقيع اتفاق سياسي

היכולת להתבונן קדימה היא חלק מעיצוב העתיד. הידיעה שיש עם מי לדבר, הפעילות היום יומית לקידום הסכם מדיני והאמונה שכן זה אפשרי - מאפשרות לנו להסתכל אל העתיד בבטחה!

אנחנו ממשיכות לפרסם סיפורים של נשים עושות שלום ובהם הן "נזכרות" בשנת 2029 - איך הגענו להסכם מדיני, מה עשינו ואיך עזרנו להביא את השלום המיוחל...

והפעם: הפצע והתרופה מאת היאם טונוס, ופנטזיה בטורקיז מאת עינת לוצאטי. את הסיפורים מאיירים ציורים של כיפאייה עיאיטי וליאורה נוילנדר המוצגים בימים אלה בתערוכה "גלי התקווה" בגלריה זרקשי בסכנין.

כדי שנוכל להמשיך בפעילויות הרבות בכל רחבי הארץ
אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לעזור בתרומה (כל סכום יעזור!)

לתרומה לתנועת "נשים עושות שלום" לחצו כאן

הצטרפו אלינו לפעילויות! יחד נצליח!

לרשימה המלאה של הפעילויות בתקופה הקרובה יש להקיש כאן

לרשימה המלאה של הכתבות עלינו בתקשורת יש להקיש כאן

פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


יוטיוב

פודקסט

לאתר שלנו


נשלח לכתובת מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: ת.ד. 277 גבעת ברנר
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה