{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

על מנת לראות את המידעון בשלמותו נא לחצו על "הצג תמונות להלן"

 

מידעון הקיץ המובא לפניכם מכיל חומרים, רעיונות, השראה והזמנה להיות חלק מקהילת EMDR בישראל. בתקופה זאת של שגרה לא יציבה, אנחנו המטפלים מהווים משאב תומך לסביבתנו ולכן רווחתנו ובריאותנו הם במעלה הראשונה, מודלינג של Self-Care הוא חלק מתפקידנו. על כן, העמותה שמה לה למטרה, לחזק ולתמוך בקהילה ומזמינה אתכם לקחת חלק במנעד רחב של דרכים.

במדורים הקבועים תוכלו לקרוא על הפעילות הענפה של חברי העמותה בתקופת הקורונה. מהפעילות בועדות העמותה, דרך שיתופי פעולה מעצימים ועד לעשיה מרגשת של חברי הקהילה בתחום המחקר.

אפרופו מחקר, ברכות לד"ר אודי אורן ולקבוצת המחקר שלו מבי"ח רמבם, ד"ר בתיה אנגל יגר וד"ר אייל פרוכטר על זכיה במענק מחקר בסך 46,000$ מקרן לזכרה של פרנסין שפירו, שבימים אלה מלאה שנה למותה. נושא המחקר: סימפטומים ותפקוד יום יומי בעקבות פוסט טראומה צבאית - לפני ואחרי התערבות EMDR. 

לרגל יום השנה לפטירתה של פרנסין שפירו צפו כאן בסרטון קצר לזכרה.

עוד תוכלו למצוא במידעון; אוצרות של ידע מקולגות ברחבי העולם, הזמנות לארועי העמותה הקרובים שיתקיימו מרחוק בשלב זה (זום). רשימת קבוצות הדרכה פעילות, שפע של חומרים והשראה בתחום הילדים והנוער, סקירה על טיפול בהפרעת אישיות גבולית, ראיון עם מטופל ואת תגובת העמותה לסקירה שהתפרסמה בעיתון הארץ.

בימים אלה של צרכים משתנים וגדלים ועד העמותה מעוניין בהרחבת השורות וקורא לחברים להתנדב לוועדות העמותה השונות. המעוניינים אנא כתבו להדר.

מזל טוב על הסמכתן למדריכות - אסתר נבו, דורי טבק חזן.

מזל טוב על הסמכתן למטפלות EMDR - חן חיימוביץ בוגר, טל בר נוי, מיכל שלמה בר, עמית וינברג.

הרבה בריאות לכולנו וקיץ נעים וקריר,

עורכות המידעון:

אילנה דיאמנט ודורית סגל

מזכירת העמותה - הדר חמיידס

ב 7.6 התקיימה ישיבת ועד רבעונית של העמותה, הישיבות בימים אלו מתקיימות באמצעות הזום ומאפשרות לחברים מכל רחבי הארץ לקחת חלק. הוועד קיבל עדכונים מהוועדות השונות ועסק ארוכות באפשרויות לתמיכה במטפלים ובצרכים המשתנים בתקופה מאתגרת זאת וגם כיצד לתמוך כלכלית בפעילות השוטפת של העמותה בימי משבר אלה של ביטולי אירועים.

פעילותה של ועדת קורונה הועברה לוועד ולוועדות, ואנו מודים ליעלה לבבי ולכל מי שלקח חלק בהתגייסות בשעת משבר לתמוך ולהיות משאב זמין עבור הקהילה. יעלה משתפת בפעילות העמותה בתקופת זו של הקורונה.כאן

ועדת השתלמויות מסתגלת לשינויים בלוח הזמנים ויוצרת חלופות מתאימות לתקופה. תאריכים מעודכנים של ימי עיון מתעדכנים באתר, בדף הפייסבוק של העמותה ובמידעון.

ועדת קהילה פועלת בכדי ליצור מענים לצרכים העולים מהשטח ובונה תוכנית לתמיכה וליווי של מטפלים בתהליך הסמכה. כמו כן, התעדכנה באתר העמותה רשימת קבוצות הדרכה.

ועדת ניו-מדיה ושיווק מעדכנת כי ספרית המטפלים למשבר קורונה וספרית הילדים ונוער שבאתר עודכנו, והן מכילות כעת גם את כל החומרים שפורסמו במידעוני הקורונה שהוצאנו. תודה רבה למתנדבים הרבים אשר נותנים יד והופכים את העבודה שלנו אפשרית. עוד התעדכן הועד בתהליך העבודה על סרטון תדמית שיופץ בקרוב ועל פתיחת דף פייסבוק לספר.

נוצרו שיתופי פעולה מרגשים בעזרת ועדת TraumAid והתמיכה הורחבה גם למפגשים און ליין עם קשישים. תודה לאודי אורן ולאלון פליישר על התגייסותם למען הקשישים. ראו בהמשך גם מכתב תודה מנט"ל על שיתוף הפעולה שלנו איתם.

ד"ר קרן מינץ מלחי וברורית לאוב מוועדת מחקר עידכנו על מחקר הפרוטוקול A-R-TEP, פרוטוקול הסנדוויץ, שפיתחו, פרוטוקול ייחודי באיכות הטרנספורמטיבית שבו. הפרוטוקול יוצג בערב העיון שיתקיים ב 26.7 ביולי. קראו כאן על הפרוטוקול ועל המחקר.

נבחרו חברים לוועדת הכנס השנתי השני של העמותה המתוכנן לשנת 2021.


עוברים את זה ביחד - EMDR בזמן קורונה

כחלק מהתגייסות העמותה לתמיכה בקהילת המטפלים של EMDR ישראל, הועברו במשך שלושה חודשים עשרות הדרכות חינמיות על ידי בכירי המדריכים בעמותה. העמותה סיפקה את התשתית הטכנולוגית, המדריכים התנדבו והקהילה כולה נהנתה משפע של ידע ומשאבים זמינים.

אולם, גם העמותה מתמודדת עם ההשפעה הכלכלית של משבר הקורונה, תוכנית הפעילות השנתית נדחקה ובוטלו ארועים הנחוצים לגיוס כספים לפעילות השוטפת. על-כן, בחודשים הקרובים בכירי המדריכים יעבירו מפגשי הדרכה באון-ליין והעמותה תגבה תשלום סמלי. כמו כן, הוחלט לאפשר תשלום דמי-חברות מופחתים לשנת 2020 בכדי לאפשר למי שעדיין לא חבר לתמוך בעמותה עד סוף 2020.

אפשרות נוספת לתמיכה בעמותה היא דרך רכישת הספר "EMDR הפסיכותרפיה של המאה ה-21" באתר העמותה ולא בחנויות הספרים. באופן שכזה כל הרווחים יגיעו לעמותה. כל ההכנסות מהספר נתרמו על ידי הכותבים לעמותה.

ההדרכות מתעדכנות כל העת ב לוח המודעות, באתר העמותה, בדף ובקבוצת הפייסבוק שלנו. יש צורך להירשם מראש להדרכות על מנת לקבל קישור לכניסה להדרכה.

 מהעולם -

כנס EMDR Europe שתוכנן השנה בברלין בוטל עקב משבר הקורונה. נקבע מועד לכנס חדש.רשמו ביומנים: 11-13.6.2020 בדבלין. לקריאת מכתב מועדת הכנס לחצו כאן

אנחנו משתפות אתכם באוצר -
ספר אלקטרוני ובו משאבי EMDR לתמיכה מרחוק ועזרה עצמית בימים מבלבלים אלה.

 EMDR Resources in the Era of COVID-19 Edited by Marilyn Luber, Phd        

את הספר ערכה ד"ר מרלין לובר ומשתתפים בו טובי מומחי EMDR מהארץ ומהעולם. בספר דיווחים על תגובות EMDR ממקומות שונים בעולם, טכניקות לסטביליזציה, פרוצדורות להתערבות EMDR מוקדמת, הצעות להתערבויות מוקדמות לעזרה עצמית ועוד ועוד. ניתן למצוא בו שמות כגון דרק פארל, איזבל פרננדז, אמרה קונוק, אנה גומז, דיני לליוטיס, רוגר סולומון ורבים נוספים. כבוד גדול לקהילה שלנו על תרומתם של חברינו ד"ר גרי קווין (פרוצדורה לעזרה עצמית מוקדמת), אילן שפירא (פרוטוקול קבוצתי לעזרה עצמית מרחוק), ברורית לאוב וד"ר קרן מינץ מלחי (פרוטוקול EMDR R-TEP מקוצר או פרוטוקול הסנדוויץ). אתם מוזמנים להעלות את הספר לשולחן העבודה ולפתוח אותו ב Acrobat לצפיה מיטבית. לספר האלקטרוני לחץ כאן

Deany Laliotis, טריינרית בכירה המוכרת לכולנו מביקוריה בארץ, משתפת בוובינרים מעוררי השראה ומלאי תוכן לתקופת הקורונה ללא עלות. פרטים נוספים, לחצו כאן

 

 לוח הדרכות מקוונות

מעודכן לחודש יולי

מזמינים אתכם להצטרף, לקחת חלק, ללמוד ולהתפתח. ההדרכות הינן בתשלום סמלי ויש צורך להרשם מראש.

8/7 (ד') ב- 20:00 מפגש מקוון עם ד"ר אודי אורן בנושא - הדרכה על הדרכה למדריכים ולמדריכים בהסמכה. להרשמה לחצו כאן

22/7 (ד') ב- 20:00 מפגש מקוון עם ד"ר אודי אורן. להרשמה לחצו כאן 

28/7 (ג') ב- 10:00 מפגש מקוון עם אסתי בר שדה בנושא - הפרעת הקשב והפרעות הוויסות פוגשות את הקורונה. להרשמה לחצו כאן

ערב עיון בנושא

"הזדמנות לצמיחה בתקופה של
אי-ודאות מתמשכת"

26.7 - יום ראשון

בין השעות 17:00-20:45

 יתקיים ב- ZOOM
(ולא בבית חיל האוויר)

האם EMDR עוד רלבנטי בימים שכאלה, כשהקורונה טרפה לנו את הקלפים, והציפה אותנו בחרדות ישנות וחדשות, ומאלצת אותנו למצוא אדפטציות אחרות לחיים?
דווקא בימים אלה פסיכותרפית EMDR מציעה:

* מתן מענה רחב לצרכים הממוקדים בחרדות בריאות, בתחושות בדידות, ובמשברי חיים מגוונים.
* שינוי משמעותי בטווח קצר שייענה על הצמצום ביכולות הכלכליות.
* יכולת טובה לעבודה מרחוק (זום)
* חשיפה לפרוטוקול חדש המותאם למציאות חדשה.

יהיה מרתק!! מחכים לכם!!
לפירוט ההרצאות, לפרטים נוספים ולהרשמה, לחצו כאן

ועדת ילדים ונוער ממשיכה בעבודתה המאומצת בכדי לאסוף ידע, כלים ופרקטיקה המותאמת לימים אלו של שגרה מאתגרת.  באתר העמותה תמצאו שפע מתעדכן של משאבים מסוגים שונים כמו גם טפסים חדשים להסמכת מטפלי ילדים ונוער, תודה מיוחדת לשירלי שיזף להב על התגייסותה.

שימו לב לעיצוב חדש לספרון הילי והקורונה, את הספרון הססגוני שעיצב ניצן רוזנברג תוכלו למצוא באתר.

דינה לינדמן מביאה רשמים מ"שיח קפה", בו מטפלי EMDR ניהלו רב שיח אודות סוגיות שעלו בטיפול בימים אלה של קורונה. המפגש התקיים בזום עם אסתי וברברה וחברות מוועדת ילדים. להמשך קריאה, לחצו כאן

הארגון העולמי של מטפלי EMDR בילדים ונוער EMDR CHILD GLOBAL ALLIANCE מביא לנו מספר וובינרים, סרטון היתולי להורים וספרון מקסים למטפלי ילדים ונוער ולהורים כמענה לשעת משבר מתמשכת זו. זהו שיתוף פעולה של מטפלי ילדים מכל העולם, ובשני הוובינרים הראשונים משתתפת חברתנו, הטריינרית הישראלית אסתי בר שדה. שאפו גדול לאסתי ולקבוצה כולה. 

  • וובינר הכולל תרגילי יצוב והרגעה לילדים בזמן קורונה. אסתי בר-שדה, אנה גומז ועוד. לצפיה לחצו כאן.
  • וובינר העוסק בנושא אובדנים - כיצד נסייע לילדים להתמודד עם אובדנים בעת המשבר המתמשך. אסתי בר שדה, אנה גומז, מישל סילברסטר ועוד לצפיה לחץ כאן.

  • סרטון הומוריסטי לתמיכה בהורים בתקופת משבר הקורונה, שניתן לשלוח להורים עם ההזמנה לפגישה בזום, באופן שתאפשר להם לצחוק ולהרגיש פחות לבד.לצפייה לחצו כאן
  • העולם על פי כלבים ספרון מצולם ומקסים שנכתב על ידי סוזאן דארקר סמית, מהארגון העולמי של מטפלי EMDR בילדים ונוער, נוגע בשאלה של יחסים מפלים, שיח על גזענות ומדגיש את קבלת האחר. הספרון נכתב כתגובה למהומות אשר החלו ממותו הטרגי של ג'ורג' פלויד וכתמיכה בתנועה Black life matter, כל זאת בתקופה של משבר מתמשך בו אנחנו מתמודדים עם התעוררות למודעות של גזענות ואפליה. לקריאה לחצו כאן

 יחד אנחנו חזקים!

הכשרת מטפלי ילדים ונוער
הכשרה פרטית בחסות העמותה 

הכשרת מטפלי ילדים ונוער יוצאת שוב לדרך ונועדה לאפשר לאנשי המקצוע המטפלים ב- EMDR בילדים, לרכוש את המיומנויות הנחוצות לעריכת ההתאמות ההתפתחותיות הנדרשות מפרוטוקול EMDR למבוגרים לעבודה עם ילדים.

שלב 1      8-9 יולי 2020

שלב 2   12-13 יולי 2020

בהנחיית מדריכות הילדים והטריינריות אסתי בר שדה וברברה וויז'נסקי.

קיסריה, ישראל. נותרו מספר מקומות.

לפרטים נוספים, לחצו כאן 

מפגש חגיגי של חברי העמותה

כולל אסיפה כללית שנתית של העמותה

יום חמישי 10.9.2020

הקרנת הסרט תמונת חייו והרצאה של הבמאי יונתן ניר כולל ההשלכות לפרקטיקה שלנו

רשמו לפניכם את התאריך, פרטים ממש בקרוב.

יישום תרפית EMDR להפרעת אישיות גבולית

הפרעת אישות גבולית (BPD), היא מהאבחנות הדורשות מהמטפלים מיומנויות מגוונות, התאמות וידע נרחב. מרב רייף ממן מביאה לנו סקירה בעברית של מאמרם החשוב של דולורס מוסקרה, אנדרו לידס ואנאבל גונזלס:

Application of EMDR Therapy for Borderline Personality Disorder

Mosquera, D., Leeds, A. M., & Gonzalez, A. (2014). 

לקריאת הסקירה בעברית ,לחצו כאן     

המאמר המקורי פורסם ב Journal of EMDR Practice and Research כאן

עמותת נט"ל מודה מקרב לב לעמותת EMDR ולמטפליה, חברי העמותה, "על שיתוף הפעולה וההענות המיידית, נדיבות הלב, המקצועיות והנשמה היתרה שאיפשרו להרחיב את אמצעי הסיוע של נט"ל לכדי מענה מגוון והולם את אופיו של החירום הנוכחי".

אנחנו שמחים מאד ומודים על שיתוף הפעולה שנוצר בזכות גילה הרן ודורית קנובל, והתמלא תוכן בזכות חברי העמותה שהתנדבו.

לקריאת המכתב המרגש ממנכ"לית נט"ל וממנהלת קו הסיוע לחצו כאן.

 

ד"ר אורית נחמיאס-חימוביץ' מביאה לנו הפעם ראיון עם מטופל, ליאור (שם בדוי) בו טיפלה במשך חצי שנה. ליאור מספר: "לפני כשנה נפגשתי עם ידידה טובה שלי שהיא סטודנטית לפסיכולוגיה, היא סיפרה לי שהיום שמעה על מושג חדש בפסיכולוגיה- EMDR. היא לא ידעה לומר לי הרבה על זה אבל זה סיקרן אותי והלכתי לקרוא באינטרנט. ברגע שקראתי והעמקתי הבנתי שאין פה מקריות ושזה בדיוק מה שחיפשתי".

לקריאת הראיון המלא, יש ללחוץ -> כאן

"EMDR הפסיכותרפיה של המאה 21"

במוסף הספרים של עיתון הארץ (26.6ׂׂ) פורסמה סקירה מאת אסתר פלד, כלת פרס ספיר לספרות ופסיכואנלטיקאית מוערכת, על הספר "EMDR הפסיכותרפיה של המאה ה21". הסקירה הופיעה במהדורה המודפסת וגם במהדורה הדיגיטלית כאן. הנכם מוזמנים להגיב באתר עיתון הארץ ובפייסבוק בכדי להמשיך את הדיון הכל כך חשוב הזה.

ועד העמותה שלח מכתב תגובה למדור מכתבים למערכת על מנת לדייק את המידע ובתקווה להמשיך את השיח על דיון אודות מהי תאוריה טובה, זו המורכבת והמסועפת או זו הפשוטה אולם אינטגרטיבית. מקוים שהתגובה תתפרסם במהדורה המודפסת. בינתיים תוכלו לראות את התגובה בפייסבוק העמותה, כאן

בסוף השבוע האחרון (3.7) נכנס הספר לטבלת המבקרים של העיתון וקיבל את הציון 8. ראו תמונה. 

הנחה ברכישת מכשיר EMDR

קופון הנחה לרכישת מוצרי ומכשירי נוירוטק לשנת 2020.
קופון הנחה של 10% לרכישת מוצרי EMDR דרך אתר החברה. קוד הקופון הוא - elita20 (תקף עד סוף שנת 2020)

תודה לאהרון אפשטיין שדואג לכולנו וארגן את ההנחה עבור חברי הקהילה. לאתר נוירוטק

לחצו כאן להצטרפות לחברות בעמותה במחיר מוזל

וואטסאפ העמותה 050-6681618

* מידעון זה פונה לקהל אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש בישראל,
שהוכשרו לפחות בשלב 1 של EMDR.
אין לעשות שימוש בתכנים המופיעים ללא ידע מקדים ומספק ב-EMDR.
העמותה אינה אחראית לשימוש לקוי בתכנים המוצעים במידעון.

אהבתם את המידעון? יש לכם הערות, הארות, שבחים, קילוסים בקשות וכל פידבק אחר?

כתבו לנו למייל: office@emdr.org.il

תודה רבה, דורית אילנה והדר.

אתר EMDR ישראל           EMDR ישראל - פייסבוק          פורום למטפלי EMDR בפייסבוק   

השתלמויות 2020      מידעונים קודמים

נשלח לכתובת emdrhadar@gmail.com מהכתובת office@emdr.org.il
שולח: עמותת EMDR
כתובת השולח: ת.ד 1174, רעננה' מיקוד - 4311201
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה