Family-Care News, 13-6-13


לקהל לקוחותינו שלום רב,

בעלון זה אנו שמחים לשלוח לכם מידע מקצועי רב-ערך לעוסקים במקצועות הטיפול.
בין היתר תקבלו בעלוני Family-Care News  עדכונים על על לימודים, ספרים ותוכן.

אנו מקווים כי תפיקו ערך ותועלת ממידע זה.

גוללו מטה כדי לראות מה בעלון הפעם: 

ספרים חדשים

  • הורות מובילה, הורות ספר הורות חדש ומפתיע בנושא שיקום הסמכות ההורית, מאת דפנה תייר
  • ימים של אור וצל - רומן פסיכולוגי חדש מאת אורי ויינברג, הפסיכולוג הראשי של המנהל לחינוך התיישבותי ועליית הנוער.  הרומן בוחן את השפעתן ותוצאותיהן של טראומות מיניות בילדות על מהלך החיים, וממחיש נושא מורכב וטעון זה באופן ששום מחקר מדעי לא יכול לעשות.

 

ספר חדש בהוצאת אמציה - הורות מובילה, מאת דפנה תייר

הורות מובילה הוא ספר חובה לכל הורה בתחילת דרכו, ובוודאי גם להורה הוותיק המתחבט מדי יום בסוגיות של סמכות הורית ומתמודד עם האתגרים החינוכיים המאוד לא פשוטים שההורות מביאה עמה.

הענקת גבולות כבר מהגיל הרך הופכת את ההורים לדמויות משמעותיות וסמכותיות. תפישת הסמכות, שמלווה את הילדים לתוך גיל ההתבגרות מוסיפה לילדים ביטחון עצמי רב, וגם מאפשרת להורים לבסס אווירה תומכת וחיובית בבית לאורך שנים, כשהילדים מתחילים להיות גבוהים יותר מהם...

מכאן החשיבות העצומה שיש להקניית הידע והכלים לביסוס הורות מובילה כבר מגיל הינקות. השקעה בביסוס הורות שהיא גם אוהבת וחמה אך גם סמכותית ומעניקה גבולות, תתגלה כאחת ההשקעות המוצלחות לבניית משפחה בריאה והרמונית ולעיצוב ילדים מאושרים ומצליחים.

בספר, מדגישה דפנה תייר, בעלת טור קבוע ב-Ynet שנקרא על-ידי מאות אלפי הורים, שגבולות לא מציבים אלא מעניקים. היא מספקת לנו, הקוראים, מתכון ברור ומעשי שמהווה "מארז כלים" להענקת גבולות יעילה ובונה מגיל הינקות ועד הבגרות.

במתכון עשרה מרכיבים וביניהם נחרצות הורית, תיאום עמדות, חדות המסר, חשיבות הביצוע ועוד. לכל מרכיב מוקדש פרק ובו עצות, סיפורים מהחיים וכלים חינוכיים והתנהגותיים שתוכלו ליישם באופן מיידי.

השלבים מפורטים באופן ברור ובגובה העיניים, כדי להבטיח את הצלחתכם במשימה החשובה בחייכם - גידול הילדים שלכם באווירה תומכת וחיובית. הורות מובילה הוא ספר חובה לכל הורה בתחילת דרכו, ובוודאי גם להורה הוותיק המתחבט מדי יום בסוגיות של סמכות הורית ומתמודד עם האתגרים החינוכיים המאוד לא פשוטים שההורות מביאה עמה.  

דפנה תייר תרצה בכנס הקרוב שלנו, "הורות עם משמעות"
ב - 7 ביולי, בבית סוראסקי תל השומר.

לקבלת תוכנייה אנא כתבו אלינו לכתובת - ephrat@family-care.co.il

להזמנת הספר לחצו כאן   כן, ברצוני לרכוש את הספר הורות מובילה, מאת דפנה תייר

                             כן, ברצוני לרכוש את הספר היענות לצרכים, מאת דפנה תייר

ספר חדש בהוצאת אמציה - ימים של אור וצל, מאת אורי וינברג

ימים של אור וצל הוא סיפור על אהבות בלתי אפשריות ועל געגוע. הגיבורה, מרים, היא אישה צעירה ויפה שחייה סוטים ממסלולם הצפוי לכאורה, ומסתבכים. העלילה נעה לסירוגין בין הווה לעבר, מתפתלת בין שאלות נוקבות לאירועים שהולידו אותן, ומהלכת קסם על הקורא. זהו ספרו השני של המחבר, הכתוב באופן רהוט ובעברית עשירה בת זמננו. ספרו הראשון, תולעי משי אדומות, זכה בפרס משרד החינוך ליצירת ביכורים תשנ"ח.

"אהבתי את ספרו המרתק של אורי וינברג, ימים של אור וצל, את הדמויות הייחודיות, את העלילה שדבריה העמוקים נחשפים לקורא ככל שמתקדמת הקריאה, ואת הרקע הכול-כך ישראלי שעוטף אותה".

דני דור עורך ספרית מעריב

"ימים של אור וצל הוא רומן ירושלמי מאוד ופסיכולוגי מאוד. על רקע ירושלים של שלהי תקופת המנדט והשנים הראשונות למדינה, מן השכונות החרדיות שבצפון העיר ועד לבתי החולים הישנים שבמרכזה, נפרשים חייה של מרים המחפשת את דרכה כאישה וכאדם.

זיכרונותיה ואהבותיה של מרים נעים על הצירים שבין חושניות לתיעוב, בין מיניות לטראומה נפשית, ובין יופי לכיעור. אורי וינברג, פסיכולוג וסופר, מפליא להאיר את אופייה ואת תוצאותיה של טראומה נפשית בילדות - פגיעה שאינה רק אירוע בודד אלא רבדים המצטברים בהדרגה ומטילים את צילם על חייה של מרים.

גלריה של דמויות ירושלמיות מכל העדות והדתות מצטרפות למרים ומספרות יחד סיפור מקורי ומורכב על גוף האדם ועל נפש האדם - גוף ונפש בכיעורם וביופיים, בכאבם ובעונג שלהם, בחולשתם ובגבורתם".

פרופ' יורם יובל, מכון המוח לחקר רגשות, אוניברסיטת חיפה 

להזמנת הספר לחצו כאן:  כן, ברצוני לרכוש את הספר ימים של אור וצל, מאת אורי וינברג