{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון דצמבר 2017                   نشرة كانون الأول 2017                       כסלו-טבת התשע"ח

שלום נעמי

בדצמבר היינו לאור איתן בכנסת וברחבי הארץ. בידיעון הפעם מידע על פעילות שמתקיימת מזה שנה בוועדות הכנסת, על אירועי הדלקת נרות, על השתתפות של נציגות נשים עושות שלום בכנסים ואירועים בעולם ועל הפעילות המתמשכת ברחבי הארץ.

עושות שלום בוועדות הכנסת
نصنع السلام في لجان الكنيست

צוות ועדות הכנסת פועל במסגרת צוות קשרי ממשל שמטרתו להשפיע בדרכים שונות על מקבלי ההחלטות בכנסת, בממשלה ובשלטון המקומי, וזאת כדי לקדם הסכם מדיני כמו גם את שיתופן של נשים במוקדי קבלת ההחלטות.

כחלק ממערך ההשפעה, הוקם צוות המורכב ברובו מחברות ירושלמיות, שמגיע לדיוני ועדות הכנסת הרלוונטיים על מנת לשמוע ולהשמיע את המסרים של התנועה. בדרך זו אנו מנכיחות עצמנו בכנסת וגם לומדות את השיח הפרלמנטרי ואת אופן ההתנהלות בכנסת. זו גם זכותנו כגוף אזרחי המבקש תשובות על פי חוק חופש המידע.

אנו מעוניינות להרחיב את הנוכחות והפעילות שלנו בישיבות ומזמינות אתכן נשים מאזור ירושלים שמתעניינות ורוצות ללמוד על דרכי העבודה הפרלמנטריות ליצור עמנו קשר כדי להצטרף לפעילות. מידע נוסף על הצוות ועל דרכי הפעולה בוועדות הכנסת בקישור זה.

נוסף על הפעילות המתמשכת והחשובה בוועדות, כנסת הנשים שלנו ממשיכה לעלות למשכן הכנסת מדי יום שני, נפגשת עם חברי כנסת וממלאת את היציע במליאה. בתמונה למטה צוות של נשים עושות שלום עם יולי אדלשטיין יושב ראש הכנסת והמתנה שהבאנו לו. מוזמנות להכיר את הכנסת מבפנים ולקחת חלק בפעילות למידע והרשמה.

ממשיכות לבנות עתיד משותף
مستمرات في بناء مستقبل مشترك

בחודשים נובמבר ודצמבר התקיימו שני סמינרים נוספים במסגרת 'בונות עתיד משותף' – פרויקט לקידום השיח, המעורבות וההובלה של נשים בנושאי שלום וביטחון בחברה הישראלית, על בסיס החלטה 1325 של האו"ם.

הפרויקט הוא יוזמה משותפת של נשים עושות שלום, עמותת איתך-מעכי, ומדרשת אדם. בסמינרים שהתקיימו במסגרתו השתתפו עד כה למעלה מ- 450 נשים מכל רחבי הארץ!!

בשני הסמינרים האחרונים שהתקיימו בצפון ובירושלים השתתפו יחד למעלה מ- 100 נשים מרתקות, שנאספו לסוף שבוע של למידה והכשרה בנושא נשים, שלום ובטחון, במטרה לקדם יוזמות ופעילויות לקידום והובלת השיח הנשי בנושאי שלום וביטחון. בחודש ינואר יתקיים הסמינר האחרון בפרויקט – למידע נוסף על הפרויקט וההכשרה - כאן.

כל אחת היא אור קטן וכולנו אור איתן
كل واحدة هي بقعة ضوء صغيرة وجميعنا نور ساطع

לפניכן רשימה חלקית של נרות שהדלקנו בחג האורות, עם קהילות מיוחדות שאנו מבקשות להכיר:

 • מפגש עם נשות התנועה הדתית לאומית 'אמונה' שארגן צוות מרחב גוש דן, תפילה משותפת ושיחה על היכולת לסלוח ועל הצורך לוותר על נקמה כדי לקדם את השלום.
 • נר מחבר במודיעין - ערב היכרות עם התנועה באמצעות סיפורים אישיים של נשים פעילות בתנועה
 • "יש בי אהבה והיא תנצח" - הדלקת נרות בין דתית במתחם התחנה בירושלים
 • 'אז והיום' מפגש חנוכה שארגן צוות דרום - כיצד התמודדה אשת מתיתיהו שאיבדה את בעלה וארבעה בניה במלחמת המכבים. כיצד מתמודדות נשים שחיות בצמוד לגבול המתוח היום
 • מפגש בסמיע שארגן צוות הגליל המערבי - יצירת פורום של נשות סמיע וכסרא יחד עם נשים עושות שלום מהאזור, בשיתוף תנועת הצופים המקומית.
 • נשים עושות שלום מנצרת באירוח מקסים לכבוד חג המולד.
 • נשות כרמיאל ומשגב הזמינו את נשות סחנין להדליק נרות כפעילות גומלין לחגיגת עיד אל פיטר שאליה הוזמנו על ידי נשות סכנין.
 • נשות טבעון, ביחד עם הקהילה הרפורמית מעלות טבעון, בהדלקת נר שמיני של חנוכה, עם נציגים מכל הדתות.

סעו לשלום سافروا بسلام

ב 4-5 בינואר, כמנהגנו בימי חמישי ושישי הראשונים בכל חודש נעמוד בצמתים ו/או במרכזי קניות הומים בכל רחבי הארץ נחשוף את התנועה בפני הציבור הישראלי, ונדרוש להגיע להסכם מדיני.

כדי להצטרף לפעילות הקרובה אליך צרי קשר עם הרכזת האזורית או התקשרי לתמנע 050-5943427

נשים עושות שלום בעולם
نساء يصنعن السلام في العالم

כנס ZUHOREN (הקשבה) בברלין
مؤتمر ZUHOREN ( الإصغاء ) في برلين

כנס לאומנות ההתנגדות והעצמה הקהילתית בדגש על העצמה נשית.

הכנס שמתקיים כבר שנה שלישית הוא יוזמה של סשה וולץ, כוריאוגרפית בעלת שם עולמי ובעלת להקת מחול בברלין, ויוחן בעלה, הפעילים במיזמים חברתיים הקשורים לפליטים הסורים ולקהילה האירנית בגרמניה. הרעיון לשלב פאנל ישראלי בכנס עלה בעקבות סיפורה של יעל שנל, רקדנית ישראלית בלהקה, על פעילותו הפוליטית של אביה, פרופ' יצחק שנל.

הפאנל הישראלי כלל ארבע פרזנטציות ובינהן של מיכל יעקבי נציגת התנועה שהראתה את תפילת האימהות וציינה שהלהקה מורכבת מחברות מגוונות כפי שיש בתנועה, דיברה על הצורך בהקשבה ועל פוליטיקה של היכרות, ונתנה כדוגמא את הסלט הישראלי והמפגש בטייבה. בנוסף סיפרה על פעילות התנועה בכנסת: על כנסת הנשים, על שדולת חברות הכנסת לשלום ובטחון ועל ההשתתפות בוועדות הכנסת ועידוד קשר אישי עם מקבלי החלטות. הפרזנטציה התקבלה בהתלהבות ובמחיאות כפיים סוערות.
מיכל פגשה גם נשים מארצות ערב, ולאחר שהעבירה אליהן את מסר התנועה, השתכנעו להפגין נוכחות גם בפרזנטציה של הפאנל הישראלי.

צעדה בעיר קוריטיבה בברזיל
مسيرة في مدينة كوريتيبا في البريزيل

גו'לייט קהואג'י וטניה הרכבי נבחרו לייצג את התנועה בברזיל. הן נפגשו וספרו על התנועה ומטרותיה לקהילות יהודיות במקומות רבים. בביקור זה נוצרו קשרים אמיצים עם הקהילה הפרוגרסיבית, עם הקהילה הרפורמית ועם נשות ויצ"ו ונעמ"ת.

בסאו פאולו, בבית הכנסת CIP עם הרב רובין התקיים ערב שהוקרן בו זמנית בפני כל הקהילה הפרוגרסיבית של דרום אמריקה. בריו דה זנרו העבירו הרצאה בבית מדרש הרב נילטון בונדר בפני אולם מלא מפה אל פה עם קהל נלהב מהפרזנטציה של טניה בפורטוגזית, מהמידע על התנועה ומהקרנת הסרטון על צעדת התקווה. בסוף האירוע, שרו יחד את תפילת האימהות שמילותיו הוקרנו על המסך באותיות פורטוגזיות.

במוזיאון אוסקר ניימאייר בקוריטיבה, שבו הקהל קיבל אותן בעניין ובשמחה, נוכח גם נשיא הפדרציה היהודית ונוצר חיבור משולש בין הנשיא היהודי, ג'וליט הנוצריה והמתרגם המוסלמי. חיבור שמבטא יפה את רוח התנועה.

למרות גשם הזלעפות שירד בצעדה, המון נשים וגברים זרמו בעקבות נציגות התנועה והזמרות יעל דקלבאום ואלבה רמליו ששרו יחד את תפילת האימהות, לאורך השדרה בקריית הממשלה של קורטיבה.


פ(ר)יסות שלום, Piece for Peace, ﻧﺴﻳﺞ ﺂﻟﺴﻼﻢ

פרויקט הקווילטים ממשיך וצובר תאוצה. ומי היה מאמין, לאחרונה הגיעו אלינו ריבועי שלום מפליטות סוריות ועיראקיות!!!

ב-28 לאוקטובר התקיים בעיר אוטרכט שבהולנד ערב יצירה שארגנו נשים הולנדיות מארגון YWCA Young Women’s Christian Association לעשרים פליטות סוריות ועיראקיות ששוהות בעיר, וביחד הכינו 26 ריבועי שלום מקסימים אותם שלחו לרכזת הפרויקט. נשים וילדים שנאלצו להימלט מביתם וארצם. נשים אמיצות השומרות על אופטימיות ומחייכות מול המצלמה בעודן מחזיקות את ריבועי השלום שלהן נותנות לנו כאן תקווה ואופטימיות שהשלום יגיע.

קראי עוד על פ[ר]יסות שלום

רעות שפר - אישה עושה שלום
رعوت شيفر- سيدة تصنع السلام

רעות היא אחת מהצעירות הפעילות שבזכותן הצטרפו השנה לתנועה צעירות וצעירים רבים.

לאחר ששהתה חצי שנה בחו"ל, ומאחר שביקשה לא להיכנע לתחושת היאוש שחשה כשחזרה לארץ, שמחה להכיר את התנועה ובאופן טבעי הצטרפה והחלה לפעול.

רעות היא סטודנטית באוניברסיטת תל אביב ויש לה חלק בהקמת תא הסטודנטיות באוניברסיטה, וכך היא מספרת:

"הפכנו לקבוצה מגובשת, אירגנו עוד מפגשים של צעירות, פתחנו דף פייסבוק ואינסטגרם, הקמנו צוותים ולאט לאט התא הלך וגדל. היום אנחנו מונות כ-400 צעירות פעילות ומעל 1000 עוקבות ויש לנו תאי סטודנטיות פעילים בירושלים, באר שבע ותל אביב, ובקרוב גם בצפון.

אני מקווה שהחיידק הזה שנקרא נשים עושות שלום רק יילך וידביק עוד ועוד נשים ואנשים ושיום יבוא ונזכה לחיות כאן בשלווה ובשקט עם שכנינו, אמן"

לחצו כאן כדי להמשיך להכיר את רעות

נפגשות לומדות ועושות   نلتقي، نتعلم ونصنع

לפניכן רשימה של חלק מהאירועים שהתקיימו בחודש האחרון:

 • אחת שיודעת - מפגש לימוד של תא הצעירות בתל-אביב והפעם הרצאה של שאול אריאלי חבר הנהלת המועצה לשלום ובטחון.
 • מפגש הקתדרה הירושלמית לנשים - ענת סרגוסטי וחמוטל גורי שוחחו על שלום וביטחון: איפה הנשים? מהסופרג׳יסטיות ועד החלטה 1325 - אבני דרך במאמץ לקידום שוויון מגדרי
 • שלישי נשי באבן יהודה - משמיעות קול בקהילה בהנחיית דנה ליברמן
 • פנל "בקש שלום ורדפהו" עם חמש נשים מהתנועה שיזם צוות מגוון בכנס "במה לשלום" עם עמותת השתחוויה התקיים בראשון לציון.
 • בנצרת ובחיפה - סדנאות בנושא יצירת שיח מוגן בנושאים קונפליקטואלים - פתרון קונפליקטים בגישה הנרטיבית בהנחיית היאם טנוס ואירית לויתן
 • מפגש עם נשות שיקגו, עם שגרירת אירלנד ועם נשים מקהילות בארה''ב ובקנדה
 • בפגישה על החלטה 1325 של האו"ם בבית השגריר הבריטי התקיימה שיחה בין ציפי לבני לשליחה המיוחדת של בריטניה בנושא שוויון מגדרי בנוכחות מרשימה של נשים עושות שלום.
 • נשים עושות שלום מעמק חפר יזמו ערב שיח ייחודי בגלריה Art & About עם האמן פריד אבו-שקרה
 • הגענו לכנסת לכבוד טקס הענקת פרס לאורנה שמעוני ויהלומה זכות מטעם שדולת הנשים
 • ראש העיר של מודיעין ברך את הפעילות של נשים עושות שלום בעירו.
 • צומת כרמיאל מציין 3 שנים של התמדה! חברות התנועה מהאזור עומדות כבר 3 שנים בצומת הכניסה הראשית לכרמיאל כל יום שישי בצהרים
 • קבוצת חברותא ללמידה ממשיכה להיפגש אחת לשבועיים זו השנה השנייה בתל אביב
  חוגי בית, הכנת פ[ר]יסות שלום והקרנת הסרט על נשות ליבריה במחניים, עומר, עין תמר, הזורע, ירושלים, ברעם, צרעה ובמקומות רבים נוספים.
 • שישי בשטח - באזורים אחדים עומדות נשים בצמתים ראשיות, מחתימות חברות וחברים לתנועה במרכזי קניות, ורוכבות ביחד לשלום.

הצטרפי לעשיה ​انضمي إلى العمل

לפעילויות הרבות והשונות שלנו דרושות מתנדבות:

 • להעמקת הקשרים עם הרשויות המקומיות דרושות פעילות אזוריות, ונשים בעלות קשרים לרשות המקומית. הפרטים כאן.
 • לפעילות במסגרת פסטיבל "דרום אדום" דרושות נשים לדוכני הסברה והחתמה ברחבי הנגב המערבי בשבתות במהלך חודש פברואר.
 • להגדלת מספר החברות בתנועה דרושות פעילות לצוותי הסברה והחתמה באזור שלך ליד הבית.
 • לפרויקטים שונים, דרושות מתנדבות לעבודה מהבית של חצי שעה בשבוע מול מחשב.

אם אחת הפעילויות האלה קוראת לך, אנא השיבי למייל הזה ונקשר אותך עם הצוות המתאים. לעוד פעילויות שאת יכולה לעשות למען השלום הקישי כאן.

שנה אזרחית טובה! מי יתן ו 2018 תהיה שנת השלום!

פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


לאתר שלנו

כתבו לנו מייל


נשלח לכתובת naomig64@gmail.com מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: הרימון 9 רמת אפעל
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה