{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

 לקוחותינו ועמיתינו היקרים/ות,   

אנחנו ממשיכים בפעילותנו, בעבודה מאומצת ועקבית, אפילו בתקופת פגרת בתי המשפט, הבאה עלינו לטובה.

פתחו יומנים! 

שריינו את הכנס המשותף השלישי עם המכללה האקדמית נתניה

בנושא: איסור הפלות בארה"ב - פרספקטיבות מודרניות ובינדתיות

יום שלישי 13.9.22

15:30-19:00

במכללה האקדמית בנתניה

את כל הפרטים המלאים אודות נושאי הפאנל והמשתתפים נפרסם בקרוב.

פגרת קיץ נעימה וטובה,
צוות משרד קניר ושות'

 

ולא נשתכחה מליבו

כב' ביהמ"ש המחוזי בתל אביב קיבל ערעור שהגיש משרדנו על החלטת כב' ביהמ"ש לענייני משפחה, שהורה על ביטול צוואה מחמת ש"נשתכחה" מהמנוח, וקבע פה אחד כי צוואת המנוח שנערכה ונחתמה על ידו לפני 3 עשורים קיימת, שרירה ותקפה!

לפני כ - 32 שנים, חתם המנוח על צוואה בכתב יד שבמסגרתה ציווה כמעט את כל רכושו לחמשת אחיו (המערערים, לקוחות משרדנו). המתנגד לצוואה (המשיב), בנו של המנוח, טען כי מדובר בצוואה שנשתכחה לאור העובדה כי מאז כתיבת הצוואה נסיבות החיים של המנוח השתנו באופן קיצוני כך שבזמן עריכת הצוואה לא היה כל קשר בין השניים, ורק בחלוף שנים מעריכת הצוואה חודש הקשר.

בית משפט קמא קיבל את התנגדות הבן וקבע שהצוואה נשתכחה וזאת באמצעות מהלך פרשני רחב עד מאוד, בחינת "הגיונו" של המצווה שלא במועד עריכת הצוואה והתעלמות מהוראות הדין.

ביהמ"ש המחוזי סקר את הפסיקה שדנה בסוגיה זו ופסק כי הצוואה תקפה, וביחס לגבולותיו של שיקול הדעת השיפוטי ולמי שמורה תוצאה הוגנת? פסק כב' ביהמ"ש המחוזי : "אין אנו בני חורין לפעול על פי תחושת הצדק שלנו, כשהדבר לא אפשרי מבחינת הוראות הדין".

תיק בו ייצגו עו"ד יהונתן קניר ועו"ד מיכל קניר לובלין ממשרדנו.

לפסה"ד המלא

נדחתה תביעה להפחתת מזונות 3 קטינים שהגיש אב נגד האם (לקוחת המשרד)

טרם ניתנה הלכת המזונות החדשה (בע"מ 919/15), התגרשו הצדדים וקבעו את תנאי הגירושין בהסכם שאושר בבית המשפט. בין היתר נקבע בהסכם כי האב ישלם לאם 2,000 ש"ח עבור מזונות כל קטין. כעבור 3 שנים מאישור הסכם הגירושין, הגיש האב תביעה להפחתת המזונות בשל שינוי לרעה במצבו הכלכלי, הקמת משפחה חדשה ולידת ילדים נוספים.

משרדנו, אשר ייצג את האם, הוכיח כי האב חי ברמת חיים גבוהה, העלים כספים בהיקפים גדולים והסתירם מבית המשפט ומרבה לנפוש בחו"ל ולבלות. ביהמ"ש דחה את תביעתו והוסיף וציין את פסיקתו של ביהמ"ש העליון שקובעת באופן מפורש כי הלכת בע"מ 919/15 אינה מהווה עילה לפתיחת הליכי מזונות חלוטים.

לפסה"ד המלא

שימוש בנוהל הנשיאה בהיעדר עילה

מאז יוני 2020 מנהלים הצדדים הליך למשמורת בפני בימ"ש לענייני משפחה בתל אביב. כחלק מהמלחמה שמנהלת האם נגד האב (לקוח המשרד), הגישה בקשה לביהמ"ש שכותרתה "בקשה לפי נוהל הנשיאה", כאשר לשיטתה של האם, בנם של הצדדים בן ה - 11.5 "אינו מגיע לזמני שהות עם האם בחסות האב והוא הודיע שאין בכוונתו לקיים את זמני השהות בזמן הקרוב". זה המקום להזכיר כי "בקשה לפי נוהל הנשיאה" מתייחס לנוהל משנת 2019 המתנהל בבימ"ש לענייני משפחה ת"א, לפיו במקרים המתאימים לכך, ביהמ"ש ינהל הליך אשר נועד לתעדף טיפול מהיר בחידוש קשר אשר נקטע בין הורה לקטין בנסיבות בהן אין צידוק לניתוק קשר.
ביהמ"ש קבע כי המצג בבקשת האם היה, בלשון המעטה, מטעה במכוון והוא חוטא לכלל האוסר על בעל דין לשבש הליך ולמסור מידע שהוא יודע שאינו נכון או מדויק. בקשתה של האם נדחתה ונפסקו הוצאות לטובת האב.

לפסה"ד המלא

האם בע"מ 919/15 חל על בני זוג שאינם יהודים?

התקבל פס"ד חדש לטובת אב (לקוח המשרד), לפיו כב' בימ"ש לענייני משפחה החיל את בע"מ 919/15 על ילדים שאינם יהודים (בני הדת הנוצרית).
בקשת רשות ערעור שהגישה האם על החלטה זו נדחתה, לאחר שביהמ"ש המחוזי מצא לדון בה כבערעור, תוך שהוא קובע באופן תקדימי כי "בדין קבע ביהמ"ש קמא כי יש להחיל עקרונות שהותוו בבע"מ 919/15 חרף שמדובר בצדדים שאינם יהודים, תוך התייחסות להכנסות הצדדים וזמני השהות עמם".

לפסה"ד המלא

עדכוני פסיקה בדיני משפחה

יולי 2022

נשמח לשמור על קשר


 

שדרות דוד המלך 1 תל אביב 6495301
טל. 6966903 - 03 , 6916375 - 03 | פקס. 6960907 - 03

דוא’’ל. office@kanirlaw.co.il 

כתובת האתר: www.kanirlaw.co.il

נשלח לכתובת danacrisco@gmail.com מהכתובת office@kanirlaw.co.il
שולח: משרד עו"ד קניר ושות'
כתובת השולח: שדרות דוד המלך 1 תל אביב 64953
הסרה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה